Операция на щитовидна жлеза -17

  • 36 045
  • 762
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 142
Ще пиша при първа възможност.
Последните дни са ми направо истински тежки.
Благодаря ти!

# 391
  • Мнения: 290
Привет момичета!
Утре ми е операцията. Понеже не мога да тревожа домашните, минавам просто да напиша, че много ме е страх. Чак ще гръмна. Само аз ли съм такава бъзла.... 😁

Разбира се, че е нормално да се притесняваш. Ще мине и това! След 2 дни всичко ще е приключило и само леко ще те боли гърлото. Всичко ще е наред!

# 392
  • Мнения: 894
Разбираме те! И мен ме беше ужасно страх! Страшното е докато се качиш на леглото в операционната, бррр, после в следващия момент ще се събуждаш вече. Не си сама, пиши ни, ще те подкрепяме!

# 393
  • София
  • Мнения: 142
Много ви благодаря за подкрепата❤️❤️❤️

# 394
  • София
  • Мнения: 142
Привет на всички!

Ето, че всичко мина. Учудващо бях спокойна сутринта. За малко да се отложи, че анестезиологът като видя как към всичко съм алергична, направо му прилоша. Измислиха вариант де. Нямам идея колко е продължила операцията.
Събуждането беше кофти, и ме болеше адски много. Сега, с всеки изминал час нещата се оправят. Включиха ми системи с калций. Появи ми се тръпнене. Явно са пипнати паращитовидните. Дано отшуми бързо.
Понеже жлезата ми беше огромна, направо имам чувството, че имам дупка в гърлото.
Говоря. В ниския регистър, но говоря. Още всичко изисква усилие. Но е рамките на нормалното.
Всички са много мили тук. Нямам какво да кажа за персонала.
Спокойна вечер ❤️

# 395
  • Мнения: 290
Радвам се, че всичко е минало. Сега не се напрягай и дай време на тялото си да се възстанови! Спокойна нощ и от мен!

# 396
  • Мнения: 290
Не съм чула за някой в Майчин дом да е опериран частично, там май все искат цялата да я махнат. Проф. Пандев каза, че не си за операция или че той е много зает и не може да те оперира?

# 397
# 398
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Стара новина е това, не знам защо го изкарват нов. Трябва да е сигурно, че е доброкачествено и е доста скъпо. Не се поема от ЗК.

# 399
  • Мнения: 4
Не съм чула за някой в Майчин дом да е опериран частично, там май все искат цялата да я махнат. Проф. Пандев каза, че не си за операция или че той е много зает и не може да те оперира?



Ами каза , че е зает и не може да ме оперира . Мен все пак ме оперираха в Майчин дом , оставиха ми жлеза , не знам дали не сгреших .. че не я махнах цялата.

# 400
  • София
  • Мнения: 11 484
Иначе много добре звучи.

# 401
  • Мнения: 2
Здравеите момичта изчетох цялата тема страхотни сте. И на мен ми предстои операция някои да се е оперирал в Стара Загора моля за мнение

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 21:52 от Denka Hristova 606730

# 402
  • София
  • Мнения: 142
Привет на всички!
Четвърти ден съм вкъщи. Минавам през всякакви моменти - на отпадналост, после ми идват сили. Все още имам болки (7-ми ден), но вече са почти незабележими. Два дни имах ужасно стягане в гърлото, направо неприятно, все едно някой ме души. Днес сякаш по-рядко и по-слабо се усеща. Не знам нормално ли е. Започнах "Еутирокс" от 75мг.
Все още съм с лепенка. Гласът ми е слаб. За радост на всички вкъщи. Но навън ми е трудно като е по-шумно. Изтръпване нямам, пия си калция. Според д-р Ганчев гласът ще е така месец-два. Според вас да направя ли консултация с УНГ? Тези, които са имали проблем с гласа, след колко време се подобриха нещата?
Не се давя, пия чудесно течности, гълтам си храна.
За съжаление от толкова чакане, жлезата беше огромна. В МД казаха, че жлеза с такъв размер на 2 години не са срещали. Знаех си, че е много голяма. Навън беше голяма, а навътре още три пъти. Моят ендокринолог каза да изчакам поне още две седмици, за да видим колко ще се качи гласът. И ако има нужда да походя на физиотерапия в ИСУЛ. Ходил ли е някой при въпросната Камелия от ИСУЛ?
Изобщо как да постъпя - всякакъв съвет ще ми е от полза, както и личен опит.
Като цяло се чувствам все по-добре.
Благодаря ви😘

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Не се тревожете за гласа.Щом няма проблеми с дишането,ще се възтанови.На мен ми отне няколко месеца.Бавно и постепенно  се възвърна на 100%.Междувременно,понеже не вярвах на лекарите,че всичко е от следоперативната  травма на гласовите струни,се наложи да мина 3-4 индиректни ларингоскопий,и една директна(с оптика през носа).Поискайте от хирурга да ви насочи към УНГ,само за успокоение.

# 404
  • София
  • Мнения: 142
Благодаря! Ще отида аз на УНГ 100%. Като се познавам... 😁
Дишам си. Днес доста по-спокойно. Дано да е така.

Всъщност самият глас понякога се качва (появява се) и малко по-късно спада и грача😂
Да викна няма как. Колкото повече опитвам да говоря високо, толкова повече не се чувам. Затова се старая да говоря ниско, за да си излиза гласът. Не знам правилно ли обясних.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 06:40 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт