Нашите кухни - 79

  • 50 688
  • 781
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 147
Тук виждам разминаване в цветовете на кантовете, колоната с чекмеджета е с два вида кант, шкафа  с мивката е с бял кант, другите със сив, а колоната със сив и бял.
Вярно че колоната вляво е с два цвята кант. Не бях забелязал.
Другите неща нещо не мога да ги видя.
Шкафа с мивката е със сив кант.

Но самия монтаж определено си има някой кусури като разминавания особено по горния ред шкафове които малко ме дразнят защото ги знам къде са.

# 121
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Да, тъй е, не съм го видял добре. Един съвет от мен за всички, не пускайте крайните страници на долния ред на кухнята до земята колкото ида изглежда по-добре. Миенето на пода с мокрия/влажния парцал раздува страницата малко по-малко.

# 122
  • Мнения: 9 775
Mamagemelar, виждам, че не си в България.
Защо не се консултираш с някой тамошен специалист в магазин за дървесина. Според мен ти трябва дърво, което да е твърдо (плътност), да не поема лесно влага (т.нар. чам много лесно поема влага), да е устойчиво на гниене, да е яко - надълго и напряко, че да не ти се цепне плота по дължина.
Давам пример - дъските ми за рязане (не са бамбукови) ми се цепят по дължина след няколко години употреба, все пак ги мокрят при употреба и миене. Като избирах дървена дограма преди години, избрах червено меранти, което поема малко влага (т.е. няма да ми се разкекерчи дограмата), но е меко, от т.нар. червени/махагонови дървесини, та лесно се наранява.
Специалист по дървообработване ми беше казал, че май акацията след изсушаване има специфична, не особено приятна миризма. Не съм 100% сигурна дали беше акацията все пак.
А за красотата/цвета, ти вече си избираш.
Мернах из нета, че маслината (дървото) е много яко, но какви са му другите качества-не знам.
 

# 123
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
man_darin_ka, много благодаря за отделеното внимание!
Уж се консултирахме,че и приятел, но има много препъни- камъни.
Източникът най- напред- макар да имаме в близост дървообработваща фабрика,тя не разполага с много опции за избор на дървесина- почти изключително бор и евкалипт.
Още ще се мисли,дали да не се реже наша собствена дървесина- имам подходящи акации,но тогава ще е необходим разход за специфично зареждане на машините във фабриката, и за сушене. Ако стане вече голяма цифрата, хич няма да се чудя,ами ще сложа направо гранит, пък ММ да си играе с плота на бара си кооолкото си иска.
Той ми говори и за епокси върху плота...

# 124
  • Мнения: 9 775
Mamagemelar, по FLN видях да слагат плот от гранит, който беше с подобна на показаната от теб шарка, т.е. конкретният слаб гранит се е получил с шарка на дърво. Дори беше с подобни цветове на показания от теб. Във фирмата за гранит дори го "наръбиха" по крайщата, за да има по-непринуден вид. Е, сигурно е бил по-скъп от по-обикновените, но може да намерите и гранит с оригинална шарка.

# 125
  • Мнения: 6 549
Може ли някой да се включи със съвет/опит за следните три предложения за аспиратор.
1. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=102&pid=1788
2. https://www.tehnomix.bg/absorbator-za-vgrazhdane-pyramis-es4-turbo-60cm
3. https://electron.bg/teka-cnl-6610-e391in-aspirator-vgrajdane-p-325910.html
И евентуално и това: https://www.technomarket.bg/absorbatori/gorenje-bhp623e13x-09148838

# 126
  • Мнения: 40 868
А защом искаш телескопичен, а не скрит? Питам, понеже и аз първоначално исках такъв с идеята, че като се изтегли напред засмуква по-добре. Да де, ама след основно проучване се оказа, че няма такова нещо. За сметка на това тук се вижда челото, а и изтеглящият се стъклен капак се цапа от мазната пара. И тогава си взех напълно скрит и съм много доволна.

 http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=1276

# 127
  • Мнения: 6 549
Благодаря, че сподели Черна станция. Flowers Hibiscus
Всъщност изобщо не съм разглеждала вариант за изцяло вграден. Може би съм свикнала с телескопичен и затова си гледам за такъв. Също така не съм много сигурна дали шкафчетата за вграждане са универсални /сигурно звучи тъпо, но друг човек се занимава с монтажите/ No Mouth.
Сега хвърлих бързо едно око и май до 300 лв. няма, така че най-вероятно оставам на варианта телескопичен.
По-скоро се интересувах от марката, на която да заложа. Като характеристики са сходни, а нямам никакво наблюдение върху нито една от горепосочените марки. На Теката ме привлича гаранцията, за Пирамис нищо не съм чувала за аспиратори (само за мивки), за Euroluxa съм срещала хубави коментари. Та...в дилема съм.

# 128
  • Мнения: 40 868
Гледай дебита и шума.

# 129
  • Мнения: 166
Една кухня и от мен. Липсва една врата заради  грешен размер на микровълновата.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Да, тъй е, не съм го видял добре. Един съвет от мен за всички, не пускайте крайните страници на долния ред на кухнята до земята колкото ида изглежда по-добре. Миенето на пода с мокрия/влажния парцал раздува страницата малко по-малко.
Благодаря за съвета! Това означава да са просто от от отделни плоскости ли в долната част?
Харесала съм си това, с чекмеджета от долу. Още съм на етап събиране на идеи.





Deyan Denchev, прекрасна кухня! Само не разбрах от какво е дългоочаквания плот?
Да си я ползвате със здраве!

# 131
  • Мнения: 39 309
Чудесна кухня, дори и без една вратичка!

# 132
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Да, тъй е, не съм го видял добре. Един съвет от мен за всички, не пускайте крайните страници на долния ред на кухнята до земята колкото ида изглежда по-добре. Миенето на пода с мокрия/влажния парцал раздува страницата малко по-малко.
Благодаря за съвета! Това означава да са просто от от отделни плоскости ли в долната част?
Харесала съм си това, с чекмеджета от долу. Още съм на етап събиране на идеи.





Deyan Denchev, прекрасна кухня! Само не разбрах от какво е дългоочаквания плот?
Да си я ползвате със здраве!

Ако са отделни плоскости може да се подменят с времето ако се наложи. Тези чекмеджета може да имат ледния проблем: когато се изтеглят предния им край провисва от тежестта и може да опре в пода. Може челото да е по-малко за да не стърже в пода, но при затворено положение ще има голяма фуга която няма да изглежда добре.

# 133
  • Мнения: 3 191
Една кухня и от мен. Липсва една врата заради  грешен размер на микровълновата.

Много е хубава! Планирала съм същото разположение, но с обърнати цветове - тъмна рамка и светли вътрешни шкафове. Светлото е имитация на бетон, нали?

# 134
  • Мнения: 6 873
Бебелина, страхотна е! Много ми харесва разположението. Би ли споделила каква е дължината и и каква е височината? Много ми харесват такива горни шкафове на две нива и два цвята, но се чудя практични ли са. Аз съм малко над 1.60 и до горния ще стигам само със стол и зор. Ще се радвам да дадеш информация.

Общи условия

Активация на акаунт