Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 180 971
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 307
Май, май.... 🙄
Това е твое мнение, всеки има право на такова.
Ще поживеем, ще видим. 😜
На мен лично ми допадат като двойка. Много повече от новата влогърка от София ден и нощ, или Пепе и половинка.
И двамата ми изглеждат като напълно хармонична двойка.
Кой на кого угажда повече едва ли може да знаем от изрязани моменти.
Поне не е започнала да се снима с огромните букети рози, уж подарени от любимия.
На мен също ми допадат, но си ми изглежда кръшкач и това си е, надушвам ги тия 😂 Сякаш и тя го знае и е малко като обсебена е от него...да му е добре, да е щастлив и нахранен. Не знам наистина...от показаното така ми изглежда !

# 451
  • София
  • Мнения: 17 773
Изречението ѝ беше: Казаха ми, че трябва някой да ме вземе, защото не бива да шофирам. Т.е. пред нея стои хипотезата сама да си кюта с колата, която не кара активно.
И каза, че майка му отдавна е завила присъствие, а майкъъъъл що да идва.. то нищо сериозно не е. Това е рационализиране на нежеланието му като по учебник.
Не е съчинение, а вникване. Ще видите, че съм права след време Laughing
Което ще е доста тъпо, защото тя яко ще се депресне при равносметката колко му е дала и колко той.

# 452
  • Мнения: 257
Не може ли да им пожелаем да са щастливи и да не допускаме поне за малко, че тя ще се депресне?

За мен тя е достатъчно умна и си е сметнала с какво и как да задържи такъв мъж. Той уж бил перфектен, следователно кръшкал. А на нея какво й има - красива, работи, поддържана и страхотна домакиня е. Никак не е лоша партия и нашенката. Защо изключвате това?

# 453
  • Мнения: 345
Изречението ѝ беше: Казаха ми, че трябва някой да ме вземе, защото не бива да шофирам. Т.е. пред нея стои хипотезата сама да си кюта с колата, която не кара активно.
И каза, че майка му отдавна е завила присъствие, а майкъъъъл що да идва.. то нищо сериозно не е. Това е рационализиране на нежеланието му като по учебник.
Не е съчинение, а вникване. Ще видите, че съм права след време Laughing
Което ще е доста тъпо, защото тя яко ще се депресне при равносметката колко му е дала и колко той.


Може в този момент пък да е искала само женско присъствие, защо във всяка дума трябва да се вниква толкова надълбоко. Не смятам и че се "пъне" да изкара емоция у Майкъл, личи си, че когато иска да зарадва хората, които обича влага сърце и душа без да очаква големи аплауси. Поне такава е картинката през моите очи. Blush

# 454
  • София
  • Мнения: 17 773
Изобщо не е лоша- тя е хубава, мила, грижовна, умееща и трудолюбива, неконфликтна. Но с поведението си да угажда и да се върти на пета около този комуникира съвсем друго. И така бива възприета. Той трябва на ръце да я носи заради цялостното ѝ отношение. Но обикновено не става така- когато има прекалено раздаващ се човек, отсреща не стои оценяващ и добър, а възползващ се от "промоцията" и минаващ по най- малкото съпротивление.

И с риск да бъда прекалено директна- когато не си имал семейство и отчаяно искаш да имаш такова, няма как да попаднеш на свестен човек, защото отчаянието привличва хора (в случая мъже), които се възползват от теб, а не такива, които също искат да свият гнездо. Тя много иска и това си личи по всичко.

# 455
  • Мнения: 3 743
Съгласна съм, че мъжете е хубаво да се интересуват от женски неща за да ни разберат и подкрепят, не трябва и да ги жалим. Обаче пък, то само с дистанционно четене не става той да вникне напълно в нещата, трябва и да се говори. А ако пък не нея не ѝ се говори и обяснява? Докторът, ако е до тях и  подробно им разказва, Майкъл ако не е гинеколог какво ще разбере? И това не говорим за някакви жестоки медицински термини, ами прости примери свързани с женската физика, които може да даде. Ели да трябва да се напряга после да му обяснява как точно болят крампи от цикъл или колко точно ѝ е обилно течението и какво на цвят е. Не че е тема табу някаква, ама кому е нужно, при положение че може да се избегне и тя да се чувства по-добре с майка му? Тук става въпрос изцяло за нейния комфорт и как най-спокойно ще изкара, не за образованието на Майкъл и стереотипите на поведение.

Давам също прост пример от бита :
ММ ти иска да сготви, но не знае как =за всяко нещо пита. Ти не можеш да се от пуснеш и да си четеш, а трябва да отговаряш на въпроси : ама лука сега на кубчета или на шайби? Той може да погледне в книга, ама като не е хващал преди нож как да знае как се реже - трябва да му се обесни и покаже. Моя милост предпочита да си пусне музика, да го изгони от кухнята, да си сготви за 20 мин и да си спести куп нерви викайки от дивана за да каже утре в службата : " Ами ние с мъжа ми готвим заедно, той много ми помага".

# 456
  • Мнения: 630
Аз пък съм на друга позиция: стискам зъби и отговарям на всеки един въпрос. И след няколко пъти вече спокойно си лежа на дивана, а моят мъж си върти манджи със самочувствие. Пускаш контрола и се наслаждаваш 😎

# 457
  • Мнения: 6 872
Готвенето е много неудачен пример според мен. Ще пита първия път, ще пита втория и може би десетия, но на единадесетият път ще си спомни, че лука се реже на шайби. И ще е запомнил още много неща, ще може да сготви две-три-пет манджи, а не да трябва да го гоня от кухнята, понеже е безпомощен.
Не знам за обясненията от лекар и колко неразбираеми са за един мъж, но, ако на този вкъщи му се каже "боли като менструални болки", въпреки че не е имал менструация, ще схаване долу-горе за какво иде реч, понеже живее с мен от определен брой години, включително и по това време на месеца. По тоя логика, ако отида с майка му и кажат менструални болки, може и тя да го разбере различно от мен, понеже не е изпитвала моите. Зрял човек трябва да е развил малко усешане за хората покрай него и без да е изживял всичко лично.

# 458
  • Мнения: 3 743
Да, да, готвенето е като пример за нещо ново, неразбираемо, което го пише в книгите, ама докато не си го усетил сам, нищо не разбираш.

Та така и с физиката, два различни пола сме все пак, простия, не медицински образован човек разбира с примери, в които да си се представи. Едно е човекът до теб да съпричастен, съвсем друго да разбира буквално през какво преминаваш. По друг начин се чувстваш, когато знаеш, че си истински разбран, не случайно повечето жени като родят си викат майките при тях в началото, защото мм колкото и да е щастлив и да те обича, никога няма да знае какво е да си майка и да е почувствал раждането.

Бременна не съм била, ама много се дразня като чуя някои мъже да казват: бременни сме. А стига бе? Ми че ти си медицинско чудо мой човек. 😁

# 459
  • Мнения: 6 872
Така или иначе в случая смятам, че иде реч точно са съпричастност, а не за буквализъм и разбиране на медицински термини и състояния.
Ама аз съм и против викането на чиято и било майка след раждане, защото смятам, че двойката може да се справи и сама, а не пак мъжът да се избутва настрани, понеже не разбира и не знае.

# 460
  • Мнения: 2 328
Заради репликата "бременни сме" ,а след това и "искаме да кърмим" ММ го наврях в кучешки г*з пред двайсе човека.Като ти расте бебе в корема,повръщаш средно по 17пъти на денонощие ,припадаш общо взето всеки ден,често си на системи и ще ти се наложи да родиш-тогава СМЕ бременни.Ако не ти се случват тия прекрасни неща,АЗ съм бременната в семейството и това е.
Много ми се иска да видя Ели семейна,майка,но с читав мъж до нея,който да я носи на ръце.Щото тя е хубав човек и го заслужава напълно.Майкъл не ми вдъхва доверие.Не мога да го харесам.Не виждам той да я оценява и да държи на нея.

# 461
  • Мнения: 72
'начи Валери Симеонов да се самосезира! Каква е тая свободия, тръгнали в заведение да ми  се смеят докато бебето спи!

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 20:36 от _mells_

# 462
  • Мнения: 4 378
Котенце, когато си влюбен, гледаш в очите. Тя е грижовен тип жена и не ми е странно, че е толкова добре приета и от майка му. Коя майка не иска грижовна и мила половинка за сина си? Като майка на двама сина харесвам Ели за снаха. Очевидно е умна, възпитана, грижовна, харесва домашния уют, готви и е подкрепа за съпруга си.

Емилиана, и моят мъж казваше, че сме бременни. Много ми беше смешно, но той беше просто ужасно горд и щастлив и затова го казваше. Просто беше част от усещането му и му звучеше естествено.

# 463
  • Мнения: 3 743
Според мен Майкъл си беше съпричастен и загрижен, в рамките на нормалното за такава стандартна процедура. На Ели обаче явно ѝ е било по-спокойно с майка му до себе си, някои съфоромки обаче бяха убедени, че не бил загрижен защото не бил с нея, затова под хванах темата.

Майка си и аз не бих извикала при раждане. Ако беше малко по-уравновесен човек, може би бих, но не би. 😄 В крайна сметка си мисля обаче, че само каквото е комфортно на жената трябва да се направи в този момент. Ако иска майка си, а не мъжа си, така да бъде, ако пък само лекари, или родата да снимат - само и единствено нейно решение. Мъжът като забремее наистина той да си избира. Така и след раждането докато се възстанови. После вече ще се делят правата и задълженията цял живот, ама каквото и да стане сме си с едни 9 месеца напред като грижа.

# 464
  • София
  • Мнения: 11 746
Май на два лагера се разделихме Joy.

Само ще вмъкна, МГ (моето говедо) не го предпочитам в такива моменти че ужасно много ме напряга, аз сама се мобилизирам в пъти повече, ей и сега като ходим на лекар с детето изнервя лекарите със супер глупави въпроси, не слуша какво се говори... А да не говорим докато бях бременна побъркваше лекарката ми с безумни въпроси и шегички. Та грам не съжалявам че не е бил с мен докато раждам, защото да, също като Майкъл, ръси тъпи и неподходящи шеги и ме изнервя и не щадя него, а себе си, че аз съм голям егоиист.

Общи условия

Активация на акаунт