Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 181 024
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 931
Предвид мъжа й, Константина нормално да е в състезанието. И преди съм казвала - тази женичка не я разбирам какво прави и какво се опитва да докаже, бидейки с персона като Кузман Илиев. Мазохист ли е или е заблудена - само тя си знае.

Що ,какъв е тоя Кузман?

# 526
  • Мнения: 411
Защо моите раждали приятелки като родиха нямаха време за мен и за социален живот въобще? Защо ми се вижда, че при нас, "простолюдието", нещата са по-различни от показваното от инфлуенцките?

Кажете, тези от вас, които са раждали, верно ли може да се излиза на втората седмица? Или момичетата около мен са неорганизирани?

На мен ми се вижда утопично на втората седмица да съм с приятелки... Греша ли, защото съм нераждала ли разсъждавам така?

1. Въпрос на приоритети
2. Страдалчеството ни е заложено в националния манталитет. Не може да ти е добре, да ти е лесно, ще ти завидят, ще те хванат уроки. Бременната жена е 'трудна', болна, трепери й се, пазят я. Единствено по това време. Иначе е на полето и кОпа. Въпреки че вече не ходим на полето, още ни е дълбоко вродено, че е по-лесно да си като другите, да си майка-страдалка, за да те разберат и щадят.
Куп предразсъдъци, комплекси, желание да те харесат, неумение да кажеш 'не' и т.н.

Ако на някоя не й се излиза, да не излиза. Аз като не се чувствам социална, няма да не принуда. Като се, не принуждавам другите и те да се чувстват така.

Но обективно: детето спи и ако няма субективни емоционални и здравословни фактори, които пречат, абсолютно не виждам проблем. Ако с бебе не може да се организира някой, не знам как ще се организира с 2-3-4 годишно, което вече ходи и пипа навсякъде, я го изпусне от поглед и се е пречукало някъде. Пък да не говорим за повече деца.

Не съм съгласна. Не вярвам да има жена, която да не иска да е в топ форма възможно най-бързо, това за всеки е приоритет. Организацията също я правиш в движение през началните седмици - няма как да ти е ясно в детайли какво ще ти е ежедневието непосредствено след раждане. Все пак след раждане организма ти се бори за физическото си възстановяване от кръвозагуба, наместване на хормони и т.н. По-добре да си прецениш силите и да направиш най-доброто за себе си в първите дни, за да имаш възможност да правиш каквото искаш след това, вместо да се наплескаш с грим, за да прикриеш колко си жълта и недоспала, да глътнеш корема и да се озъбиш за снимка "все едно не съм раждала". Ок, може би доста момичета наистина се оправят за дни, но чак пък всички инфлуенсърки да са така, не вярвам. Поне при 50% е поза и фалш.

# 527
  • София
  • Мнения: 1 573
Хората сме различни. Бебетата също са различни. Бременностите и те.
С първата бременност се чувствах отлично, качих малко килограми и на изписването бях с рокля, която сега ми е малка и на 12см стилето (мога и снимки да приложа) Нямах абсолютно никакви болки седмица след секциото и се чувствах все едно не съм раждала, а бебето ми беше толкова кротко първите седмици, че ако исках, можеше всеки ден да пия кафета с приятелки.

Второто беше точно обратното. Цялата бременност бях като смазана, а от седми месец едва се движех. Качих 22кг, а от изписването нямам снимки, защото ме изписаха с джапанките на мъжа ми - толкова ми бяха надути краката и шкембето ми висеше до коленете. Възстановявах се ужасно дълго и всичко ме болеше месеци след раждането, а си останах дебела цяла година. А за излизане, различно от разходка с количката, дори не можеше дума да става...

Не мога да съдя някого, че се е чувствал и е изглеждал добре, както и обратното. Виждам обаче, че масово няма никаква толерантност към първия случай и едва ли не трябва да се чувстваш гузно, ако си от първия тип. Защо е това? По същия начин няма никакъв проблем да кажеш на някого, че е грозно слаб и трябва да яде повече, ама да му кажеш, че е дебел и има нужда от диета е недопустимо Rolling Eyes

# 528
  • Мнения: X
По същия начин няма никакъв проблем да кажеш на някого, че е грозно слаб и трябва да яде повече, ама да му кажеш, че е дебел и има нужда от диета е недопустимо Rolling Eyes
Защото когато си дебел, е очевидно единствено допустимо да те плюят и наричат с грозни епитети. Дебелите никога не са толерирани, спокойно. За разлика от грозно слабите.

# 529
  • Мнения: X
На сторито на Полина, където скача с розовата рокля ли се възмущавате по-нагоре в темата?

# 530
  • София
  • Мнения: 1 573
А толкова ли е трудно да има толерантност към всички и всеки да си гледа себе си? За никого не е приятно да получава коментари за външния си вид, независимо за какво точно се отнасят.
И не, не са по-толерантни към слабите. Била съм  47кг на ръст 171см и в един период даже не исках да излизам от къщи, само и само да не получавам поредните съжалителни или укорителни погледи и коментари. Всеки си гледа от своята камбанария и 5 пари не дава за чувствата на другите, ако проблемът им не е идентичен с неговия собствен.
Но много се отклоняваме от темата вече.

# 531
  • Мнения: 3 743
За последен път за Ели, че вече сама на себе си писнах. 🙈 И аз не я смятам за перфектна (то такива хора и няма) може би симпатията ми към нея идва най вече интуитивно, не толкова на база идеалния образ на жена, който създава. Със сигурност се е примирила с някои недостатъци на Майкъл, за сметка обаче на качествата му, 9 на 10 да е пак е един плюс повече от минус. Да може да осигури едно спокойно бъдеще на себе си и евентуални деца е голям фактор, камо ли на 30, със сигурност е повлияна много и от биологичен часовник. Според мен Майкъл е страхотен избор - млад, хубав, атлетичен, от добро семейство и с кариера, пък ако ще да не скача до небето за всяко ядене, което тя приготвя. Ако нямах много близка приятелка със сходен характер бих решила, че Ели е тотална подлога, но наистина има такива хора, които обичат да правят неща за другите. И не, не са чак такива алтруисти, просто обичат да ги хвалят - много егоистично при това.

# 532
  • Мнения: 252
Страшно възмущение, че млади майки си позволяват да се чувстват добре, да изглеждат свежи, да излизат, да пътуват, да носят къси поли и панталони. Все още се вихри схващането, че за да си “истинска”, добра майка, трябва да се откажеш моментално от личните си интереси и занимания, да навлечеш нещо безформено и да изглеждаш като изтормозена, недоспала мъченица.

# 533
  • Мнения: 2 323
По същия начин няма никакъв проблем да кажеш на някого, че е грозно слаб и трябва да яде повече, ама да му кажеш, че е дебел и има нужда от диета е недопустимо Rolling Eyes
Защото когато си дебел, е очевидно единствено допустимо да те плюят и наричат с грозни епитети. Дебелите никога не са толерирани, спокойно. За разлика от грозно слабите.

Да бе да. А повсеместната популяризация на Plus Size моделите, които са си откровено тлъсти? (Tess Holiday) А лансирането на гънки от сланина като "извивки" (curves)?
Тъкмо вчера ми попадна
това.
Още заглавието ме вбесява.
А на ходещите закачалки за дрехи им мина модата преди 10 години.

# 534
  • Мнения: 411
Страшно възмущение, че млади майки си позволяват да се чувстват добре, да изглеждат свежи, да излизат, да пътуват, да носят къси поли и панталони. Все още се вихри схващането, че за да си “истинска”, добра майка, трябва да се откажеш моментално от личните си интереси и занимания, да навлечеш нещо безформено и да изглеждаш като изтормозена, недоспала мъченица.
Не, няма възмущение изобщо, напротив - дай Боже всекиму!
Говорим за това  до колко е вероятно да е така и невероятния факт как всички инфлуенсърки са топ във всеки един момент от живота си независимо през какво минават Simple Smile

# 535
  • Мнения: 6 873
С толкова майки блогърки и влогърки се появява ефектът на модните списания от преди години, създаващи идеята за идеалната, слаба, красива, минала през ретуш жена.
Гледаш ги всичките - усмихнати, подскачащи, нагласени, на ресторант на третия-петия ден, благословени, с гени, позволяващи бързо възстановяване, работещи 72 часа след като бебето се е родило. Наистина нищо не се е променило, животът си тече, само че вече има инстаграмъбъл добавка към снимките и жената е майка. Което е чудесно, но как една от тях не каза нещо за нерозовата страна на нещата, за напасването в началото, за ограничената физическа активност.
Не е готино да създаваш у един куп подрастващи и млади жени, че винаги е така. И тука не става дума за Полина или за Пепе, а за цялото инфлуенсърско общество, което явно е от идеални майки. С течение на времето се набива усещането, че всяка трябва да го може и какво не и е наред, ако пък не стане. Не, не го казват (или поне не всички), но отвсякъде валят филтрирани, нагласени снимки. И се връщаме на първото изречение.

# 536
  • Мнения: 2 323
Което е чудесно, но как една от тях не каза нещо за нерозовата страна на нещата, за напасването в началото, за ограничената физическа активност.

Какви са тези свободни съчинения?Абсолютно не е вярно. Пирина имаше минимум два епизода с дископатията (и докато беше бременна, и след това), доста подробно разказа в стори. Полина първите месеци беше бяло-зелена и коментираше как в morning sickness нямало нищо morning. Адри сподели неведнъж колко й е било трудно с малката, която е искала да е върху нея нонстоп. Да не говорим, че отговарят и на доста лични въпроси, зададени на лично съобщение.
А във форума Сирената много пъти е развенчавала митовете колко е трудно да се гледа бебе и че като попроходят, тепърва става трудно.

Нека виждаме повече кадърни млади готини мами и съвестни татковци, а не майки-мъченици и бащи с ръце в дадени отверстия, които, ти да видиш, не стават по-способни след като горепосочената майка-мъченица-о-горката-аз-нямам-време-да-си-измия-косата им се развика като умопобъркана.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 10:36 от bambinnah

# 537
  • Мнения: 3 794
Никой не казва, че трябва да изглеждат като Чубака.
Още се сещам за Малкоданска, която роди преждевременно и бебчето й бешв седмици наред в кувьоз в Токуда и в деня след изписванто си качи снимка - яко наплескана с грим, ярко червено червило и хаштаг #когатомамамсихубавее. Предишният ден се разчувствах като й четох поста как се е случило всичко, защото самата аз с втората ми бременност миналта година за малко да родя 2 месеца по-рано и лежах наколко пъти в същата болница за задържане. И на следващият ден - бааааам! Ама на мама й е най-важно, че си хубавее. Плоско и тъпо...
Аз също се възстанових супер бързо след като родих (имах 7-8кг отгоре след като се прибрах).  Спортувам, старая се да приготвям хубава и здравословна храна, без да залитам в някакви крайности. Гледам си двете деца на 10м и 8г основно сама ( с ММ, който работи) .
Разбира се, че исках да се върна в предишната си форма и като цяло не ми липсваше толкова физически как съм изглеждала , а това да мога да правя нещата - защото много време лежах да пазя бебка и дори 30мин разходка за мен беше огромно усилие. Та, както и да е...
За мен първите дни и седмици с бебчето вкъщи са толкова съкровени, неповторими и прекрасни (въпреки недоспиването, болките и неразположенията след раждането - без значение нормално или секцио), че последото, което съм мислила е да се чекна за снимки, да клюкаря с приятелки и да се мажа с грим, за да покажа на света, че #мамасихубавее.
Въпрос на вкус и приоритети Simple Smile

# 538
  • Мнения: 630
Единственото нещо, което мен ме дразни, е наблягането върху това, че бебето нищо не е променило в живота ти: нито фигура, нито социален живот, нито дори нощен сън. Дори и да е така, не разбирам смисъла му.

Не съм фен на наличието на новородени в кафенета и други заведения. За мен на тях там не им е мястото. Я някой пуши наоколо, я вируси. Парк, планина, градинки - супер. Моето бебе е от ден 1 след изписването навън. Но и до ден днешен не съм го водила в заведение или мол. Има време.

# 539
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Гери не беше ли на 25год.?
Тези продукти не са ли за по зряла кожа? Ама нали е PR пратка Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт