Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 юли 2019, 11:33 ч.

Сума за младоженци

• 3 734
  • 106
  •   1
Отговори
# 105
  • Down south
Цитат
Говорила съм с много хора на тази тема,включително такива ,които живеят в западна Европа и Америка.Масово  никой не поема нощувките. И ние ще имаме гости от чужбина и никой не очаква от нас да им поемем самолетните билети или хотелите.Младоженците се ангажират с това да помогнат за намиране на хотел и договаряне на по- добра цена.
Не знам как стоят нещата в Европа, но за САЩ, смело мога да кажа, че не съм чула младоженците, респективно бащата на булката, който най-често плаща сватбата, да поема пътуването и нощувките на гостите.
Били сме на сватби в няколко щата, винаги сме си поемали разходите.

Родители сме на девойка, един ден ще бъде булка, нямам никакво намерение да поемам разходи. Изключвам баби и дядовци от България, но това е даденост.

# 106
  • София
DK91 Никъде не съм писала, че младоженците са длъжни. Никой на никого не е длъжен в този живот по принцип. Казах, че за мен това е част от гостоприемството. Не съм казвала и че няма да отида на сватба, само защото няма да ми платят нощувка - ще отида, ако няма друга съществена пречка, спането не ми е фактор.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 12:41 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

Общи условия

Активация на акаунт