Препоръка за добър гинеколог за преглед на девойка

  • 9 799
  • 16
  •   1
Отговори
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Моля за препоръка за добър и внимателен гинеколог-жена, за преглед на непълнолетно момиче. Става дума за София, по възможност в център или Младост/Дървеница/Ст. град.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
д-р Сираков в Майчин дом (ако още работи, но предполагам, че работи). Най-добрия детски гинеколог. Не е жена, но е много добър.

# 2
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ходили сме при Сираков, с много лоши впечатления съм.

# 3
  • Мнения: 148
Д-р Кедикова от Майчин дом също се занимава с детско-юношеска гинекология http://www.xn--c1aafllglkb.bg/

# 4
  • Мнения: 7 917
Доколкото разбирам не става дума за дете, а за девойка (непълнолетна 16-18) и не се налага да е детски гинеколог... Просто трябва да е спокоен и внимателен лекар.
Скрит текст:
Аз лично много харесвам д-р Кръстанова в Токуда

# 5
  • Мнения: 28 868
Д-р Папукчиев - поликлиниката в Младост 3. Трудно е да си запишете час, вероятно ще трябва да чакате за свободен, но отношението му е прекрасно, много внимателен и любезен.

# 6
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Да, не се налага да е детски, то и такива няма много. Ходили сме и при Сираков, и при Кедикова.

# 7
  • Мнения: 148
Ако имате желание, споделете от какво естество е проблемът, за да може да ви се дадат по-конкретни насоки. Детско-юношеската гинекология си има своите особености, затова ви предложихме и конкретните специалисти. Иначе най-внимателният за мен гинеколог - изключително спокойна, внимателна, обясняваща, уверена и предразполагаща, е д-р Камелия Павлова https://www.nadezhda.bg/ekip/dr-kameliya-pavlova-320/

# 8
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
На 17 години е, до момента не е имала цикъл, съвсем нормално развита е, не е слаба. Хормоните са в норма. Ходили сме при горните детски гинеколози, физиологични проблеми няма. На последния преглед при ендокринолог отново ни насочиха към гинеколог за ехографско изследване, евентуално наличие на кисти. Но гинеколозите обичайно не се ограничават само с коремна ехография, затова се интерсувам от внимателен специалист. Ако има опит и с гинекологична ендокринология и проблеми в пубертета, още по-добре.

# 9
  • Мнения: 350
Здравейте, от детските гинеколожи в София освен доктор Сираков, има ли други?

# 10
  • Мнения: 2 714
Искам да заведа девойката на преглед на 14г., има вагинални зацапвания, но няма цикъл. Как протича такъв преглед, за да мога да я подготвя, че доста се притеснява. Имам предвид освен с ехограф външно, друго включва ли прегледа?

# 11
  • Мнения: 248
Водила съм дъщеря ми в Майчин дом при Чернев. Мерят кг и височина, гледат за прекомерно окосмяване, разпитват подробно за проблема, гледа на коремен ехограф - за целта трябва да е пълен пикочния мехур, т.е. да е пила около литър вода 30-40 минути преди прегледа. Бих казала, че е внимателен. Назначи множество изследвания, вкл полови хормони, хормони на щиовидната жлеза, и много други. При нас установи проблема, но за съжаление изисква дългосрочно лечение, така че все още сме в процес...

# 12
  • Мнения: 2 714
Водила съм дъщеря ми в Майчин дом при Чернев. Мерят кг и височина, гледат за прекомерно окосмяване, разпитват подробно за проблема, гледа на коремен ехограф - за целта трябва да е пълен пикочния мехур, т.е. да е пила около литър вода 30-40 минути преди прегледа. Бих казала, че е внимателен. Назначи множество изследвания, вкл полови хормони, хормони на щиовидната жлеза, и много други. При нас установи проблема, но за съжаление изисква дългосрочно лечение, така че все още сме в процес...

Благодаря, че се включи. Притеснявам се дали ще я ,, качват на магарето,,, защото ако и това е включено в прегледа и доктора е мъж доста ще се притесни. Преди време там преглеждаше др. Сираков, не знам дали още практикува.
Преди педиатърката даваше зор да я водя, сега не било толкова необходимо, щом имало зацапвания щяло да й дойде. И аз не знам, така или иначе много се чакало за час в Майчин дом, а аз близкият месец няма да мога да излизам от работа, така че ще го отложим след няколко месеца. Има и леко бяло течение и това не знам дали е нормално, не помня вече как беше при мен

# 13
  • София
  • Мнения: 3 391
Сираков е пенсионер, не работи в Майчин дом. Има кабинет в центъра, може да потърсите информация в интернет.
Кедикова вече е в Токуда, но и тя се води детски гинеколог. Според мен е добре да я види детски. Гинеколкогичният преглед можете да го откажете, ако прецените, няма да ви прегледат насила. Според мен ехографа е достатъчен като начало. С пълен пикочен мехур Wink

# 14
  • Мнения: 242
Здравейте, имате ли някакви нови и актуални препоръки за детски гинеколог? Дъщеря ми е на 5г. и от повече от година има засилен сърбеж по външните полови органи като допълнително се появиха сухи и груби участъци по малките срамни устни. Водили сме я и на гинеколог, и на дерматолог, тъй като е с атопичен дерматит, който не е силно изразен по принцип, но се предполага, че дава отражение точно там. Мажем с овлажняващи кремове, лекувахме 3 пъти ешерихия във влагалищен секрет и към днешна дата няма особена промяна. Секретът и е чист, сърбежът е понамалял и кожата не изглежда толкова суха, но при толкова лечение и мазане трябваше вече да се е оправила. Ходили сме и при Сираков, но той постави спорна диагноза и лечение, което всички други лекари след това отрекоха.

Общи условия

Активация на акаунт