Шестокласници 2019/2020

  • 38 259
  • 759
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4 039
Никакъв начин не намерих да го накарам да се занимава през ваканцията. Да си призная, не бях и особено настоятелна. Ми и аз искам да си почина! Привикаха го миналата седмица за подготовка за Созопол, та там по решава малко и сега, на състезанието по 2-3 задачи дневно. Толкоз.
  Не мисля за курсове от сега. Математиката в училище е достатъчна, по Бел също е доста добра учителката. С баткото я подминах седмокласната истерия и се надявам и с дребен да ми се размине. Sunglasses

# 136
  • София
  • Мнения: 2 768
И ние сме от групата на непипнали задача и учебник. Моята философия е през учебната година да се учи здраво, а през ваканцията да се почива активно. Тази философия засега работи и при двамата, да видим занапред как ще се справя малчо, каката мина седмокласната одисея.

aunt Ogg, твоя младеж в СМГ ли е, че са достатъчни часовете по мат.? Извинявай, ако си писала преди това. А доколкото разбирам баткото след седми е излязал извън системата на МоН?

Lulumba, при теб ситуацията е “Парен каша духа” , напълно разбираемо с опита, който си добила, да се подсигуриш с номер две.
Моя малчуган само на курс по бел мисля да ходи в шести клас, и то защото пише с лявата ръка ужасно грозно, не ме слуша, че ще му анулират работата, ако не оправи краснописа, надявам се учителката от курса да го убеди, че трябва да се старае и да го преборим. Кака му в шести клас не е посещавала никакви курсове, но и не се инатеше толкова като я съветвах.
Kally Mally добре си подходила и въпреки негативния опит си извадила максимално полезнен изводи и си реагирала адекватно, браво!

От книгите в прочел всички задъшжителни, като “Под Игото” само главите, които се изучават. Най-му допадна “Малкия Принц”, а най-тегава на Джерал Даръл заради дългите описания.

# 137
  • Русе
  • Мнения: 1 513
В класа на дъщеря ми в 5-ти клас не успяха да вземат раздел Геометрия. Причината е, че голяма част от децата в класа са много прости и мързеливи и нищо не вдяват. В края на учебната година едно от децата питало госпожата сами ли да си учат невзетия раздел през ваканцията. Тя отговорила, че няма смисъл. Моята дъщеря през лятото взе раздела заедно с дядо си, реши някоя др. задача, но каза че тя е единственото дете от класа, което въобще е решило някакви задачи през ваканцията. Децата и книгите за лятната ваканция не са чели, а училището ни е квартално, но все пак е едно от сравнително добрите в града.

# 138
  • София
  • Мнения: 4 039

aunt Ogg, твоя младеж в СМГ ли е, че са достатъчни часовете по мат.? Извинявай, ако си писала преди това. А доколкото разбирам баткото след седми е излязал извън системата на МоН?


Звездица, не е в СМГ, в друго математическо училище/паралелка е, но часове, ниво и изисквания са същите. Нищо, че моето не е баш математик, колкото за НВО все ще го научат.
Баткото в последния момент реши да “ излезе” от МОН и не се готви специално. На НВО изкара резултати, достатъчни да се “ мушне” малко над чертата във всички гимназии, при положение, че учеше по физика, химия, история и рисуване дори, само не и по Бел. Но пък в 6 клас хи счупиха от граматика в училище и явно е било качествено.
Затова все се надявам и с малкия да минат лежерно нещата. Все пак при момчетата е по-лесно. В 7-и клас сигурно ще го пратя на курс, но за сега ще му оставя свободното време.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 768
aunt Ogg благодаря за уточнението. Малкия по пътя на батко си ли иска, или още не е решил? Моите две деца са толкова различни, избора на дъщеря ми след седми клас, е последно
желание за сина ми, та си мисля, че подхода и стратегията ще са други.

# 140
  • София
  • Мнения: 17 592
Ооо, това с читателския дневник е супер идея.
Като стана дума за уроци, някой на курсове от тази есен? Без да се филмирам (понеже с каката вече сме го играли НВО-то и някак претръпнах), реших да му уплътня все пак времето на моя. И бодро го записах на курс по мат веднъж седмично. Живот и здраве, напролет ще добавя и малко уроци по бел, че там положението ще е не съвсем розово подозирам.


Записах го в "Междучасие". Дали ще се амбицира да обръща по-сериозно внимание... или изобщо да се съсредоточава.... Съмнително, но съм длъжна да опитам. През ваканцията се борихме с геометрията... Допуска абсолютно безобразни правописни грешки.  Rolling Eyes Изобщо не знам как може да се пребори това. Под игото, както вече казах, не е чел. Моето семейство и др. животни му дадох... не миналата, а предната, май, година, не хвана дикиш (хм, или е с "е"? не знам как ще да се пише туй - но така или иначе, не пое. А на мен ми беше любима към 9-10 годишна...). Общо взето равносметката е 3 започнати и недочетени книги на български, една започната и зарязана до средата на английски, една прочетена на английски и сега чете втората на ърнест клайн, армада, пак на английски - интересна му е, ама ако не я свърши до училището не знам дали ще я завърши... сега е към 1/3 от нея. Играч едно я прочете на ридър - аз си я бях купила на хартиен носител за мен - изнуди ме да я поръчам още веднъж, за него. Щото трябвало да си я сложи на лавицата, видите ли, щото я бил прочел... и не ставало да му дам моята, щото си личало, че не е нова. Пълна лудница и икономически абсурд - ама... само и само да не му скърша хатъра и да чете... съм готова да правя пълни глупости.  Party

# 141
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
    Ооо, аз ще се отписвам от темата. Simple Smile

    На мен ми е съобщено - Никакво учене през ваканцията.

    И на мен така ми беше заявено Wink
    С голяма мъка прочете няколко глави от "Под игото" и то при баба си, 3 теста по математика от нерешения сборник и това беше.
     Но пък открих, че само да спомена математика или чети и започва да чисти и подрежда всичко, не само в нейната стая, даже започна и съдове да мие, нищо, че има миялна вече и даже получих похвала от баба-свекърва, че съм я научила на много неща Smiling Imp
    За сега не мисля да я записвам на нещо допълнително освен досегашните балет и английски език, по математика ако го закъсаме и таткото започне да не се справя с помощта ще го мислим. Класната им е математичка и ще имат допълнително занимания по някаква програма подобна на "Твоят час", като най вероятно ще са събота. За което Балерината много страда, защото тя искала да си продължи с IT и тази година, а не могло да е на две неща. Дано само господина по БЕЛ им остане същия, че много го харесвам и само при него класа е с идеална дисциплина.
    Сега е на второто си море до вторник и като се прибере ще реши няколко задачи и се започва с мъката. Преди се радвах като започваше училище, а сега и на мен ми е мъка Sad За РС като се сетя миналата година как беше не очаквам да има преди октомври.

    # 142
    • София
    • Мнения: 8 280
    vesssrusss, тази г-жа е по зле и от децата Grin ... Смятам да спра до тук иначе ще забравя възпитанието си...

    # 143
    • Мнения: 2 986
    И моето не е решило нито една задача, само книжките прочете.
    Самата класна, която е по математика, им казала, че ваканцията е за почивка, та аз как да се преборя.
    За курс, ще ходи, но по рисуване, моята иска да кандидатства с ИИ и май ще разминем седмокласната одисея за елитните гимназии, макар че и за художествените училища се иска сериозна подготовка и има доста кандидати.
    Да попитам, на сайта на училището ни са се появили списъци с учебници, включително и за 5-7 клас, та съм в чуденка, тъй като не пише друго, ние ли ги купуваме. Миналата година им ги раздаваха, но от 6ти клас да не е нововъведение, че нямам време да обикалям и да ги търся

    # 144
    • Русе
    • Мнения: 1 513
    Остават учебните тетрадки и помагалата, но предполагам, че всяка госпожа поотделно ще си каже, какво иска в началото на учебната година.

    # 145
    • Мнения: 19 296
    Нашата учителка по мат. пусна в ел.дневник няколко страници от сборника. На децата казала, че имало родители, които много настоявали за лятно домашно и затова препоръчала тези страници, но не били задължителни Joy Е, при такъв подход кажете ми кой тийн ще се навие да решава домашното.

    # 146
    • Варна
    • Мнения: 2 327
    Привет от Дисниленд Simple Smile След два дни размазване по атркциони девойката вечер доизцежда последни сили в хотелския аквапарк. Откъде таз енергия?! Вероятно от това, че яде по поне пет пъти на ден! За радост още не й личи, но почти ме е стигнала на ръст (не че е трудно в моя случай), на обувки ме задмина и се надявам да спре на сегашния 40-ти номер, че не ми се мисли как ще търсим големи номера каквато е капризна...
    Задачи и ние разбрахме случайно, че има за лятно домашно - символично по 10 задачи от всеки раздел в сборника. Реши ги, но с уговорки, разбира се. Със списъка с книги е до под кривата круша Sad Мрънках, молих, помагах в планирането, но не и не - дори от задължителните има още... За домашно имаха и три преразказа, написала е само един. Не искам да почва така годината, но това е положението. Като видя баловете за френската тази година директно отсече, че нямало смисъл да се "товарим", щяла да се оправи. Whatever that means...

    # 147
    • Мнения: 2 986
    Dive, супер за Дисниленд.
    А за размери не ми се говори, отдавна ме е минала на ръст, последно я мери личната 172 см, обувките са 42 номер.
    Между другото мислех да разпечатам няколко входни теста от Школо.бг и каква изненада, свалили са колоната за материали. Само при мен ли липсва? Само намаляват опциите, а уж се тръби колко щяло да бъде улеснено. Първо махнаха част от статистиките, сега и това.

    Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 10:23 от MianaNia

    # 148
    • Мнения: 2 046
    Леле , аз за моя шестокласник висок 154 см започвам да се притеснявам Simple Smile

    # 149
    • Мнения: 4 127
    Леле , аз за моя шестокласник висок 154 см започвам да се притеснявам Simple Smile
    И моят е толкова
    Каза, че след лятото е най-ниския в класа
    Но другите ги е подгонил пубертета, нас още не съвсем Laughing

    Общи условия

    Активация на акаунт