Феталната морфология - защо, кога, къде?

  • 43 559
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Здравейте бъдещи мами. Бях по спешност на преглед при д-р Главчев в Торакс Пловдив. Харесами отношението му и каза, че в кабинета си има добра техника, води ЖК и прави ФМ. Насочила съм се към него, но няма много мнения във форума?!? Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнения, че съм пред голяма дилема в избора си.

# 16
  • Мнения: 10
Здравейте! Бременна съм в 27 г.с,днес бях на ф.м. бебчо се развива нормално, тежи 913 гр, но доктора ми каза,че коремчето изостава отговаря на 24 г.с + 2 , има ли подобни случаи?

# 17
  • Мнения: 572
Здравейте! Бременна съм в 27 г.с,днес бях на ф.м. бебчо се развива нормално, тежи 913 гр, но доктора ми каза,че коремчето изостава отговаря на 24 г.с + 2 , има ли подобни случаи?

Ймай предвид, че тези измервания са само ориентировъчни и често не  могат да съвпаднат на 100 процента. Това ми го е казвал доктор Димитров от Свети Лазар. Така че не се бой, имаш още два месеца да растеш.Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте. На мен също ми предстои ФМ и съм се насочила към Майчин дом... за съжаление никъде не намирам информация кои са специалистите по ф.м. в МД, има ли определни дни в които се извършва ФМ, необходимо ли е да запиша час и изобщо къде би следвало да запиша час.... За съжаление нямам и близък с опит, когото да опитам, та се включвам тук с последни надежди за полезна информация.

# 19
  • Мнения: 572
Здравейте. На мен също ми предстои ФМ и съм се насочила към Майчин дом... за съжаление никъде не намирам информация кои са специалистите по ф.м. в МД, има ли определни дни в които се извършва ФМ, необходимо ли е да запиша час и изобщо къде би следвало да запиша час.... За съжаление нямам и близък с опит, когото да опитам, та се включвам тук с последни надежди за полезна информация.

В държавна болница е така. Ще отидеш там на регистратура и ще ти кажат да се качиш на еди кой си етаж, да си изчакаш реда. Там дежурят лекари, които ти провеждат морфологията. За съжаление имам горчив опит с докторка от Майчин дом и то в началото на бременността ми. Съветвам те, ако имаш възможност да се обърнеш към специалист от някоя частна болница или частен център, където ще ти обърнат нужното внимание.

# 20
  • Мнения: 577
Аз съм посещавала в МД д-р Силвия Савова,прави и ФМ. Изобщо не останах доволна. Да не говорим,че ме наплаши,че трябва да пия 3 антибиотика. Трябваше да я чакаме повече от 30 мин за да ме прегледа.
После отидох на ФМ в Шейново при д-р Славяна Галева. Е,да ви кажа останах мн доволна.Часовете се спазват,оглежда всичко обстойно,обяснява ако имате въпроси.

# 21
  • Мнения: 572
За фетална морфология мога да препоръчам доктор Валентин Николов от Свети Лазар. Както и доктор Николова.

# 22
  • София
  • Мнения: 141
Момичета, някоя от вас случайно да има записан час за Фетална морфология в Щерев на 19-ти или 20-ти септември? Аз имам час на 23-ти при Чавеева, но май ще пътуваме и ми се иска ако мога да се разменя с някой.

# 23
  • Мнения: 66
За фетална морфология мога да препоръчам доктор Валентин Николов от Свети Лазар. Както и доктор Николова.

здравейте! И на мен ми препоръчаха Свети Лазар и д-р Николов! Вие при него ли ходихте? Колко струва прегледа и доволна ли сте, че няма много мнения в нета за лекаря!

# 24
  • Мнения: 4 320
Здравейте. На мен също ми предстои ФМ и съм се насочила към Майчин дом... за съжаление никъде не намирам информация кои са специалистите по ф.м. в МД, има ли определни дни в които се извършва ФМ, необходимо ли е да запиша час и изобщо къде би следвало да запиша час.... За съжаление нямам и близък с опит, когото да опитам, та се включвам тук с последни надежди за полезна информация.

Ivsi, предполагам питаш за феталната морфология, която се прави в средата на бременността. Понеже изследванията в първите месеци за предразположеност към генетични заболявания също понякога ги наричат фетална морфология. Ще ти обясня и за двете в Майчин дом:

При първото, което върви с кръвно изследване, час няма. Отиваш сутрин в сградата, която е поликлиника - върви се право напред след бариерата, казваш на касата за какво си и те пращат на втория етаж след като платиш. Час не се записва, чака се. Ние си повисяхме малко повече от час пред кабинета. Доколкото знам, специалистите не са много, едни и същи са почти всеки ден. Прегледът си беше подробен, още тогава успяха да ми кажат предполагаемия пол, обясняваха добре. После даваш кръв, изследва се в Национална генетична лаборатория, която си е в Майчин дом, и бързо излизат резултати. Цената по спомен беше 45 лв.

Втората пак ми е в Майчин дом - обадих се на регистратурата и веднага ми предложиха час при една доцентка. Не помня точно името, но мога да погледна в резултатите и да ти пиша. Доколкото помня, плащаше се 120 лв. (или 140, но трябва да видя). Не съм чакала много след записания час, може би около 20 мин, все пак е болница. Прегледът беше доста дълъг и подробен, лекарката обясняваше много. Каза какви още изследвания могат да се правят, даде контакти на местата, където да идем ако решим, освен това ме успокои, че въобще не ми се налага секцио (имам проблеми с очите), разказа какво може да се прави при раждането, за да няма проблем и т.н. Не ме плашила с нищо, каза, че от сутринта преглежда все проблемни бременности и даже ни разказа какви са най-честите причини за неуспешни опити за забременяване в последните години. Това извън феталната Simple Smile просто си разпитвахме, а тя споделяше да знаем.

# 25
  • София
  • Мнения: 231
Правих си и трите фетални морфологии в МЦ Фемина при д-р Икономова и съм доволна. Прегледа беше доста обстоен и ми беше отговорено на всички въпроси, цената е по 120лв.

# 26
  • Мнения: 572
Д-р Валентин Николов, Димитров или Николова, ехографът е от най-ново поколение, но разбира се важно е да се тълкува правилно това, което се вижда.

# 27
  • Мнения: 230
Къде работят тези лекари?

# 28
  • Мнения: 572
Къде работят тези лекари?

В болница ''Свети Лазар''. Ето линк към сайта:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg

# 29
  • Мнения: 940
Аз мога да препоръчам д-р Искилиева, изключително мила и загрижена. Имах проблем, който тя подозираше от рано и непрекъснато ме викаше за допълнителни прегледи, при това без допълнително заплащане. Д-р Чавеева, всички знаем, изключителна. Д-р Ибрям, който ме пое на финалната права и единствен виждаше, дори въпреки ЯМР, че проблемът не е катастрофален и толкова голям. Всичките преглеждат в Щерев.

Общи условия

Активация на акаунт