На кои хора им е по-леко?

  • 3 292
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
А, я ги питай лятно време!

# 31
  • Мнения: 5 262
То е ясно, че им е по-лесно! Винаги е така.

# 32
  • Мнения: 9 355
Как точно им е по-леко на дебелите? И кой точно е дебел 60+кг, 70+, 80+ и т.н.? Та да знам сега аз дебела ли съм и лесно ли ми е? Проблемите ги решавам, когато се появят.

# 33
  • Мнения: 5 262
Въпроса тук е > решаваш ли ги като се появят или ги оставяш да видиш няма ли да се размине ?

Давам един пресен пример. При нас биобоклука се изхвърля на всеки 2 седмици безплатно, предните градинки са доста малки и кофите лятото за 2 седмици замирисат , ообено ако вътре има остатъци от храна ... и на капак на това съседката ми забравя да си изхвърли кофата. Та какво бихте направили, ако пред кухненския ви прозорец стои смрадлива кофа, налазена от зелени мухи и собственичката свива раменете и казва забравих да я изнеса и следващото изнасяне е след 2 седмици ... ако не забрави?
Минавате на бегом през предната градинка и си ползвате лятото само задната или се разправяте ?

# 34
  • Мнения: X
Като се разправяш какво ще стане? Боклукът ще се изпари ли?

Аз съм се научила да разграничавам важното от маловажното и с излишни задачи не се товаря.

Free Agent, ако на баща ти в момента не му трябва удостоверение за наследници, за какво да го вади?

# 35
  • Мнения: 5 262
Като се разправяш какво ще стане? Боклукът ще се изпари ли?

Аз съм се научила да разграничавам важното от маловажното и с излишни задачи не се товаря.
 ...

Дам. Някои са супер с изказванията.  Не ти знам критериите, но ако твоята съседка си забравя редовно биобоклука, който по принцип се изнася безплатно , но на интервали от 14 дена ... при 40 градусови жеги и не можеш да си отвориш прозореца на кухнята защото мирише или влизат дебели зелени мухи или не можеш да си ползваш шредната градинка ... и то защото някой @забравя @ ... и ти е маловажно, добре. Боклука не се изпарява. Боклука се изнася по специален календар, всички го имат и общо взето е срам да си оставиш смръдливите кофи пред хорските прозорци. Има опция ако си забравил и искаш да си коректен с хората, които живеят до теб да си платиш екстра извозване на боклука. Но ако си мърляч и се правиш на недоскив, когато проблема е пред теб, защото знаеш че хората не искат да се разправят и ще ти мине миризливия номер ... За такива ситуации питам. Коректни ли сте или чакате тарикатски да ви се размине.

Както и да е. Аз веднъж попитах учтиво и не съм се разправяла. Не защото го намирам за маловажно, а защото не ми се разправя, но ... е гадна постъпката и ми е мног онеприятна..


Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 11:47 от bella_ciao

# 36
  • Мнения: X
Да, да, и моя се изнася по специален календар, който следя стриктно и ходя да местя контейнера със съответен цвят на специалното място. Ако не го правя и осигуря на съседите зелени мухи, те много бързо ще уведомят съответната институция, ще ме глобят и аз вече няма да правя така. А ако изнасяха био боклука на две седмици посред лято, щях да засипя общината с писма, съседите ми също.

# 37
  • Мнения: 5 262
Именно. За това ми е темата! Да поставям ли отношенията ми със съседите на тази база> да се докладваме за щяло и нещало или малко повече респект би бил добре.
Има начин да се разрешат нещата, но влизаш в конфликт. И за питах>гледате ли да изправите нещата и влизате лив конфликт и къде ви е границата и кога решавате какво да направите.

Аз лично знам, че когат има човек от 2 страни близки съседи може така бързо да навъди конфликти ... Аз сега ще я докралдвам за това, тя утре ще каже , че топката на децата и е паднала в двора , после че играят тенис на маса след 10, аз ще кажа  че кучето и непрестанно лае, не че ме дразни ама като сме тръгнали  ... а тя ще каже че мъжа ми като коси с тримера тревата и хвърчи на паркинга ... после пък аз ще кажа, че храстите и са на половин метър в моя двор и ... ами няма край .

Но докато храстите, кучето и пр. не ме смущават , защото не ми миришат и няма мухи , то кофите са ми отвратителни и ме ограничават много и след като не реагира на разговор ... какво да правя? Да повлека ли горната опашка от разправии?
Или да оставя нещата , може пък нея самата да я хване гнус и да си ги махне. Все пак и тя има две големки дъшери, сега водят момчета в къщи и приятелки ... може да ги хване срам?!

Аз решавам този път да изчакам. Няма да отварям 2 седмици прозорците отпред и ще си седя в задния двор. Да видя какво ще стане в бъдеще.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 12:11 от bella_ciao

# 38
  • София
  • Мнения: 38 475
Като се разправяш какво ще стане? Боклукът ще се изпари ли?

Аз съм се научила да разграничавам важното от маловажното и с излишни задачи не се товаря.

Free Agent, ако на баща ти в момента не му трябва удостоверение за наследници, за какво да го вади?
Когато са починали, той е наследил разни неща - земи, апартаменти. Вече са...чао.

# 39
  • Мнения: X
Е как така вече са чао и какво общо може да има удостоверението за наследници на баща ти? Нали ако друг наследник реши да се разпореди с имота, на него ще му е нужно същото удостоверение, в което ще пише, че и баща ти е наследник?

# 40
  • София
  • Мнения: 38 475
Не знам и нямам представа. Мисълта ми е, че не си е потърсил нищо.

# 41
  • Мнения: 18 496
Възможно ли е баща ти да е дал съгласието си за продажбата на тези имоти, а сега да казва друго? Понякога се случват такива неща.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 475
Не, не е. Просто е зарязал всичко.
Съвсем възможно е да има поне дялове от поне 2 апартамента все още.
И от някакви земи.
Има и една сделка, която е станала 90те, в София, без негово съгласие, не знам как...

# 43
  • Мнения: 24 467
Това са си лични решения. Не зависят от това, дали има УН или не и кога си го е извадил човекът.

...

Удостоверения се вадят тогава, когато на човек му трябват за определено нещо.
Защото информацията, съдържаща се в тях, се променя и често пъти иде излишно да се товариш, ако не ти трябва сега. 

Въпроса тук е > решаваш ли ги като се появят или ги оставяш да видиш няма ли да се размине ?
...
До тук май всички възрастни хора в темата отговорихме, че зависи - от конкретния проблем и от редица други обстоятелства. Което е житейски и логично най-правилното.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 13:37 от Judy

# 44
  • Мнения: X
Най-вероятно роднините са придобили имотите по давност. Но Агент, дори да са минали повече от десет години, с добър адвокат има възможност да се върнат тези имоти. Говоря от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт