Стягат контролът върху кучетата?

  • 6 189
  • 273
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 452

Нямам време да чета всички коментари. Но две деца имам и ги гледам в панелно жилище с точно това куче- каракачанка.
Мога да кажа, че повече пари и усилия сме вложили в неговото възпитание, отколкото в отглеждането на децата си.
Кучето се разхожда без намордник и каишка. И местата за разхождане на кучета са му крайно недостатъчни. За разлика от децата ми, той е най послушното куче... чипиран, ваксиниран, обезпаразитен...
Ако двете ми деца, като ги изведа, тръгват в две различни посоки, на него като му кажеш седни - сяда, редом - върви до теб

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Абсолютно съм ЗА много солените глоби за некастриране.

За тази каракачанка в панелно жилище с две деца ми стана жал.

# 32
  • Мнения: 452
Абсолютно съм ЗА много солените глоби за некастриране.

За тази каракачанка в панелно жилище с две деца ми стана жал.
Мисля че първо трябва да започнем с кастриране на всички, които правят деца и не ги гледат, или после ги убиват, бият и т.н.
Ако ми кажете, че няма база за сравнение. Не го правете. Кучетата отглеждат децата си до етап, в който да се оправят сами.

# 33
  • Мнения: X
Мда, побъркан свят имала две кучета , да си вземе и трето мадамата
да ходи на учители за възпитание на кучетата и на курсове ...Побъркан свят и побъкрани кучкари Чао ви, дерзайте , аз не общувам с такива , по земен човек съм

Хайде, "мадами", които дърпат ушите, не само на собствените си, но и на чуждите деца, да не се изказват по въпроси за възпитанието, пък било то и кучешко.Hands Thumbsdown

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Съгласна съм и с кастрирането на тези, които правят деца и се отнасят с тях по споменатия начин, но това едва ли ще стане някога.

Темата има някакъв потенциал, но ми се струва, че скоро ще мине в небитието. Очевидно има потребители, на които им е трудно да запазят добрия тон. Както и съвсем предвидимо се започна с обясненията и оправданията тип "моето куче е кротко и няма да му сложа намордник", както и неизбежните (не знам защо) сравнения на кучета с деца. Някак ми напомня на поговорката "гузен негонен бяга".

# 35
  • Мнения: 452
Highspeed заповядай да разходиш Рошко. Няма да откаже втора сутрешна разходка. След като го направиш можеш да коментираш за моето куче, а преди това не го прави.
Имаш право на мнение едвам след като си видял и направил

# 36
  • Мнения: X
Кучето трябва да е на повод. С удоволствие ще нагушкам каракачанката, но тя не бива да ходи свободно - за нейно добро.

# 37
  • Мнения: X
Съгласна съм и с кастрирането на тези, които правят деца и се отнасят с тях по споменатия начин, но това едва ли ще стане някога.

Темата има някакъв потенциал, но ми се струва, че скоро ще мине в небитието. Очевидно има потребители, на които им е трудно да запазят добрия тон. Както и съвсем предвидимо се започна с обясненията и оправданията тип "моето куче е кротко и няма да му сложа намордник", както и неизбежните (не знам защо) сравнения на кучета с деца. Някак ми напомня на поговорката "гузен негонен бяга".

Да, лично аз, не мога да запазя добрия тон. Имам две кучки – прибрани от улицата. Майка и дъщеря са (на другите три кутрета им намерих домове) – кастрирах ги, редовно ги ваксинирам и обезпаразитявам. Защо, питам аз, сега се прилагат рестрикции върху мен, а не се се заемат с идиотите, които си изхвърлят животните, като им омръзнат, с нелегалните развъдници (имате ли идея, в какви условия се "гледат" там кучетата – женските ги окучват два пъти в годината), или с организаторите на кучешки боеве, респективно, с целенасоченото развъждане на бойни породи? Защо, например, се разрешава на Сулю и Пулю да си отглеждат подобни породи, защо не се контролират тези неща? Значи, моите въшки, които са по 6 кила, трябва да са с намордници, а на онзи, дето кучетата му убиха човека, най-вероятно озверели от глад и съзнателно тренирани да нападат, при всички проверки, които са му правени, всичко му е излязло в ред?! Съжалявам, не мога да запазя добрия тон.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Е, вие си знаете дали ще запазите добрия тон. Темата очевидно ви вълнува, а прекрачите си границите, следва ключ. Всеки сам си преценява как да се държи и дали желае тя да съществува. На мен ми е сравнително безразлична, по стечение на обстоятелствата сега куче нямам.

Ралица, ще коментирам колкото си пожелая. Кучешки разходки съм правила в доволно количество, когато имах две кучета едно след друго, стигат ми. Докато се държа в рамките на нормалната дискусия, не виждам защо трябва да спра да коментирам. Темата е отворена. Освен това май не виждаш тънката разлика, че изказах лично мнение. Все още имаме право на това, мисля.

# 39
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Поредната недомислена простотия от управляващите. Пак се направиха на пО светци от папата. Така ми, кат нЕма пари, ще пълним бездънната дупка с глоби, ако ще и зарад въздуха.
А защо е простотия - първо, човек се чуди дали да се смее или да реве заради дакела, на когото са чучнали намордник. Второ, един пинчер може да е доста по-агресивен от една немска овчарка. Трето, в тая свирепа жега животните нямат друг начин да се охлаждат, освен чрез дишане с отворена уста - те не могат да се потят и ако не се охлаждат по другия начин, ще пукнат от топлинен удар. Четвърто - искам да видя къде са местата за разхождане на кучета. Защото, за да налагаш глоби за неизпълнението на нещо си, то преди това трябва да си предоставил поне най-необходимото за изпълнението на тези изисквания. У нас обаче в здравеопазването непрекъснато се събират пари, а резултатите са повече от плачевни и деца умират заради липса на средства от НАШИТЕ пари, та за кучетата ще се напънат да си размърдат мозъците. Пето - искам да знам как кучето на повод с намордник ще се защити при нападение от улични кучета. И кой ще ми компенсира притесненията и разходите след една такава случка, да не дава Господ. Шесто - от гениалните хрумки на управляващите разбирам, че дакелът е опасен колкото питбула. Дефиниция за агресия? Породи, поведение, особености, изисквания за стопани и кучета? Няма такива. Ама има глоби. За какво - ами никой не знае. Но като няма работеща икономика, все отнякъде кацата без дъно трябва да се пълни. Все едно аз като си нямам понятие от космически апарати, да се пиша експерт по такива и да давам акъл, без да се допитвам до специалисти. Хубава работа, ама българска.

# 40
  • Мнения: X
Е, вие си знаете дали ще запазите добрия тон. Темата очевидно ви вълнува, а прекрачите си границите, следва ключ. Всеки сам си преценява как да се държи и дали желае тя да съществува. На мен ми е сравнително безразлична, по стечение на обстоятелствата сега куче нямам.

Ралица, ще коментирам колкото си пожелая. Кучешки разходки съм правила в доволно количество, когато имах две кучета едно след друго, стигат ми. Докато се държа в рамките на нормалната дискусия, не виждам защо трябва да спра да коментирам. Темата е отворена. Освен това май не виждаш тънката разлика, че изказах лично мнение. Все още имаме право на това, мисля.

Определено ме вълнува. И, също като Вас, изказвам лично мнение, и също като Вас, считам, че имам право на това, още повече, че по никакъв начин не нарушавам правилата на форума. А назидателният тон, също не е уместен, между другото. 
Проблемът с кучетата е огромен, но фокусът на този закон е насочен някъде към периферията, а не към ядрото му. 

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Съобщавам факти, назидателен тон не виждам.

И визирах поста на Ралица относно личното мнение.

Както и да е, нямам намерение да влизам в дискусия. Както казах, мен темата леко ме вълнува и не ме засяга. Законът е факт, ако съм разбрала правилно. Кой ще го спазва си е въпрос на лично разбиране.

# 42
  • Мнения: 29 311
Не съм ок да се разхождат кучета по детски площадки, независимо дали имаш дете и си извел и двете. На тази площадка играят и чужди деца, а кучето е животно, което, както е добричко, може да се нахвърли на някое дете.

Помните сигурно случая от преди около 2 г., когато куче захапа дете по дупето в училищен двор. За съжаление детето имаше доста травми, и физически, и психически.

Не мога да разбера защо не се ползват специално направените кучешки поляни, които са доста големи и заградени?!?  newsm78

# 43
  • Мнения: 7 006
В една друга тема имаше спор пак за кучетата. Мисля, че беше пак покрай някакъв инцидент. Тогава една потребителка заяви, че не я интересува дори и кучето ѝ да ухапе или убие дете, по-важно е от всичко за нея, дори и от човешки живот. Вече не помня подробности, но същността беше тази...
Май такива собственици също трябва да не се извеждат без каишка и намордник.
Искам да направят еднократен данък от 2000 лв за всяко куче,+ годишен %,примерно 300лв.Глобите да почват от 500 нагоре за непочистване,а за разхождане без повод санкциите да са над 1000 лв.
При отказ да платиш,не ти се приема и данъка за имота,трупат се лихви..Освен това,при 3 години неплатени данъци,да следват прекратени здравни права,това значи,че дори да си на ТД,нямаш право на болничен и безплатни прегледи.
И така,лека-полека,нещата ще влязат в норма..Какви са тези 300 лв  глоба,смешна история..
На българския дебил,докато не му се бръкне в джоба,не разбира за кво иде реч..





Не мога да разбера защо не се ползват специално направените кучешки поляни, които са доста големи и заградени?!?  newsm78

Кое не разбираш?Това,че толкова се извратихме като нация,че се превърнахме в шепа уродлива паплач?
Масово повсеместно опростачване,абдикация от гражданска позиция,и блатото е налице


Абсолютно съм ЗА много солените глоби за некастриране.

За тази каракачанка в панелно жилище с две деца ми стана жал.
Мисля че първо трябва да започнем с кастриране на всички, които правят деца и не ги гледат, или после ги убиват, бият и т.н.
Ако ми кажете, че няма база за сравнение. Не го правете. Кучетата отглеждат децата си до етап, в който да се оправят сами.
Темата е за кучетата,защо спамиш ?
Пусни отделна тема за кастрирането на хората,като имаш такива светли идеи за човешката еволюция,ама стига сте сравнявали хората с животните.Различни сме.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 09:15 от Какво?

# 44
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 165
представям си как всички кучкари ще се втурнат да събират кучешките лайна   hahaha

Общи условия

Активация на акаунт