Септемврийски бебета 2018 - Тема 4

  • 37 878
  • 390
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 794
В какъв смисъл не му обръщаш внимание 🙈

# 256
  • Мнения: 131
Здравейте момичета. И аз да се отчета. Малката не върви още. На 13 прави 14 месеца. Може да върви. Стабилна е като е хваната за нас, но като се пусне задържа се 2 секунди и сяда. На ясла е вече трети мееец и аз съм на работа. Не е много лесно, защото сме в чужбина и сме само тримата, но се оправяме някак си. Избиват и сега кърниците, венците са като грахови зърна подути. И аз щях да питам какви обувки мислите да купувате. Още не съм се насочила, че нали не върви още и не бързам, ходи си сега с едни велурени ботуши.
Вашите мъници по колко пъти спят на ден?
Емма спи в яслата от 12.00 до 13.30, но е ясно, че не и стига. Слагаме я към 4.30 пак, но не винаги заспива.
А при вас мами как е ситуацията? Върнахте ли си килограмите от преди бременността? Аз се боря още с 3 4 кг 🙄 че при мен качените бяха 30 и... 🙈

# 257
  • Мнения: 2 068
Аз си ги върнах килограмите, даже съм -2, но се боря с това което качих преди да забременея. Остават ми още 7-8 да сваля за да си вляза във всички дрехи.

За обувките, в момента е с Geox. Следващите не съм мислила какви да бъдат, но ако уцелим пак намаление ще купим пак на Geox.

Тази нощ беше добре. Успяхме да поспим всички. Заспа около 22:30 и се събуди в 5:00. По принцип като стане толкова рано през деня спи още два пъти. Понякога следобедния сън е час понякога 3 часа. Когато спи само час е много неспокоен и даже вечер трудно заспива.

# 258
  • Мнения: 333
В какъв смисъл не му обръщаш внимание 🙈
Хахаха в този смисъл му обръщам внимание, но явно той говори като цяло, че толкова много съм се вглъбила в отглеждането на детето, че нищо и никой не ме интересува ...

# 259
  • Мнения: 3 794
В какъв смисъл не му обръщаш внимание 🙈
Хахаха в този смисъл му обръщам внимание, но явно той говори като цяло, че толкова много съм се вглъбила в отглеждането на детето, че нищо и никой не ме интересува ...

Ако има на кого да оставите малкия и да излезете на вечеря/кино - възползвайте се Simple Smile Хубаво е, че си се посветила на детето, но не забравяй за себе си и връзката с мъжа ти ☺
Ние няма на кого да разчитаме. Откакто се е появила малката не сме излизали двамата , освен до магазина и нещо набързо, когато е имало баба при нас за 1-2 дена 🤪 Последно преди 2 месеца за рд на малката имахме баба за 1 ден 😂 Преди това не помня кога.

# 260
  • Мнения: 504
И ние сме си тримата, но моя мъж много ме подкрепя и разбира. Свекърваме я болят краката и съм я оставила само като спинка, майка ми са надалечко и ще я ползвам в краен случаи.Относно спането спи по час и половина-два. Вечер в девет заспива към 6 се пробужда за кърма и после спи до девет. Относно обувките трябва да с твърда петичка и да подържат глезена. Ей такива съм взела:
https://beko3.com/project/%d0%b1%d0%b5%d0%b1%d0%b5%d1%88%d0%ba%d … 0%b5%d0%bb%d0%b8/
Килограмите съм -1, но качих само 12кг. Само корема ми още не се е прибрал като хората.
Christina_1 ако имате възможност оставете детето на някой за малко и излезте. 😉

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 17:30 от ♡~☆~z~☆~♡

# 261
  • Мнения: 246
За прохождането ма дъщеря ми много помогнаха братовчедите-на 1.5г и 5г.Дойдоха за 2 дни вкъщи и като ги видя се пусна да тича след тях.Пък всички ми казваха, че трудно ще проходи защото от рано пълзи. Е не бяха прави. Не съм вземала ортопедични обуеки за прохождане, но на 20 сме на ортопед и ще видим. А последния месец ни избиха 4 зъба, два от които може би предкътници. Много е зле положението. Добре, че сме малко на гости на родителите ми, че е голям рев и неспане. Толкова ме се е будила като бебе.

# 262
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
Това с пълзенето и прохождането и аз го слушах, ма нищо общо. Пълзи от 6 месечен, изправи се там някъде и се пусна за крачки на 9 месеца. Та всичко си е до дете.
Затворени обувки му взехме на DD steps и съм мн доволна за сега. Зимните ще ги мислим.
Спи по веднъж, рядко два пъти, ама и целенасочено заради яслата не го оставям да спи твърде преди обяд. Ляга към 8 и нещо, събужда се към 7 и нещо.
Аз нали чакам предни долни резци още и чак сега видях, че си има кътник детето Grinning
За излизането - предната седмица излизах две вечери, гледаха се с таткото. Идеално ми се отразява. Обикновено с баба остават и излизаме двамата, ма тъй се получи сега.
Закрихме му туристическия сезон с гости в Шумен. Повече не отивам преди да направят магистрала, баси пътуването Grinning
Иначе имам и аз 2-3 кила, дето не мога да се събера да ги смъкна, но ще им дойде реда. Към 17 бях качила.

# 263
  • Мнения: 304
В началото оставях малката по-често за 2 3 часа, сега нещо ми стана и на никой не я давам. На моменти ми идва в повечко и имам нужда от почивка, но и това ще мине може би и ще я оставям отново при баба Simple Smile за килограмите забременях 49, стигнах до 70 Grinning на 3тия месец бях 48 (явно си е до ген). Ние имаме 6 зъба, не вдига тумпература, но сополите и мрънкането са ритуал. Спи 2 пъти на ден. Ляга вечер към 22- 22 и 30ч и става към 8-9.

# 264
  • Мнения: 333
Благодаря момичета за отговорите. Сега сме планирали да оставим зя НГ малкия при мама и да разпуснем. Вярвам, че ще ни се отрази добре.
Иначе моят мъж е от тези, които постоянно искат признание, напомняне колко е страхотен и единствен на тая планета и иска внимание ... Понякога сме като в турски сериал 😁

# 265
  • Мнения: 1
Здравейте дами! Моето момиче още не е проходило достатъчно стабилно, пуска се   , обикаля самичка , но много започва да пада след няколко метра. Спи един път на ден от 13 до 16h. За излизането тя е с нас на всякъде, но се случва в месеца с таткото да излезем по отделно, да разпуснем. Много добре ни се отразява и на двама ни.

# 266
  • Мнения: 2 124
Щерката проходи стабилно на 12 месеца, сега вече на 14 месеца бяга нон стоп и се катери по всичко и не мога да й насмогвам на темпото.
Засега държи фронта не е боледувала, проблеми с ваксини не е имала.
Сънят е мираж......
Има 9 зъбчета, а на изследванията на 12 месеца хемоглобина й беше 135, педиатърката се оцъкли леко.

# 267
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
Младежът втора седмица на ясла - почти без рев, сравнително здрав, та го броим за сега за сравнително успешно. Чак в четвъртък май осъзна за какво и къде отива и се разплака сутринта, но бързо се успокоява. Дремва там, хапва, играе, вкъщи показва нови умения. Поплаква от солидарност, ако се разплачат повечко. Казват, че е спокоен като цяло.
Имаме първа картинка - лепната ябълка в кошница Grinning Далеч съм от идеята, че той я е лепил, ама е сладко.
Чист и сменен е винаги, не забелязвам промяна в поведението,пу пу. Та се надявам да са ок нещата.
Онзи ден сутринта успокояваха една майка, която се разплака, много мило беше.

# 268
  • Мнения: 274
От нас ново 20. От както е роден Мони има пъпчеце по бузките които ту се появяват ту изчезват. Вчера бяхме на кожен и се оказа бебешко акне. Сега 10 дуна ще се чистим със салицилов спирт , антибиотичен крем и Джинджира алба. Трябваше и ортопед да минем , че нали вече сме стабилни с ходенето , но малкия и мъжо се вкиснаха и го отложихме за 2 декември. Тогава сме и пак при кожната.

# 269
  • Мнения: 131
Ехоооооо, къде сте? Има ли още пълзящи септемврийчета или вече всички щъкат на два крака?  При нас за сметка на вървенето, има вече 8 зъба и един кътник. Втория е на път, а кучешките отгоре почти са пробили 🤣

Как мислите да украсявате тази година? Миналата година беше лесно, още не пълзяха, но тази година ще е опасно 🤣

Общи условия

Активация на акаунт