Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 64 035
  • 799
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 8 280
More789, само може да зарадвате някой, ако конкуренцията е по-малка.
Имам една позната, която също не я разбира тази истерия. "И децата от гимназиите от малкия град се справят " , а в същото време е пътувала до големия град, за да завърши МГ, децата й не са завършили кварталите училища в София, както и се ядосва, че не са записали внучката в по-добро начално училище "другата баба можеше да го уреди"

# 166
  • Мнения: X
Чета, и ми напомня как спорих в една тема, че завършили в Дания имат също блестяща реализация, не само завършилите в Германия и Англия. Имам база за сравнение в реалността. Тук пък, пак случайно, познавам дете, завършило МИО в УНСС. Където не е кандидатствала за работа, там не са я взели. Младите, образовани,  комуникативни, добре възпитани и добре изглеждащи хора ги искат навсякъде. Не виждам да имат проблеми с реализацията. После си ги обучават на конкретната специфика.

От доста години слушам мантрата СМГ 5-7, Немската и после ВУЗ в Германия. Не им ли омръзна на някои хора. Ами на практика има всякакви разнообразни случаи на добре реализирани хора без въпросните учереждения Simple Smile
Говоря за масата с тази специалност, не за 1-ци. И аз познавам  човек с българска филология, който спечели наградата на Швейцария за книга и името му е известно в целия свят. Ама колко от завършилите българска филология  са като него.
Ами ако не са добре изглеждащи? И винаги ли ще са млади, за да разчитат само на това? Според мен специалност с добри перспективи за реализация е ключово при избора. Това е моето мнение, нали изказваме мнение тука. Който смята друго, е напълно в правото си да си прати детето да учи МИО в УНСС или българска филология. Всеки с изборите си.
За училищата не мисля, че е излишна истерия. Разбира се, не е чак толкова важно, че детето да полудява от натоварване, но ако има възможности и желание, за мен е за предпочитане.  Но пак казвам, всеки с изборите си.

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 503
Синът ми е записан в 7-мо с английски и френски, според вас дали ако останат свободни места в друга паралелка, след 3 то класиране, ще може са го прехвърля, при положение, че му стигат точките.🙄

# 168
  • Мнения: 1 305
Ако е в рамките на същото училище - говорете с директора, ако има места за четвърто класиране, вероятно няма да е проблем.

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 503
Да, за същото училище става  въпрос. Благодаря за отговора, и аз мисля, че не би трябвало да е проблем.

# 170
  • Мнения: 486
Синът ми е записан в 7-мо с английски и френски, според вас дали ако останат свободни места в друга паралелка, след 3 то класиране, ще може са го прехвърля, при положение, че му стигат точките.🙄
Освен това, те започват втория език в 9ти клас. Така че може и тогава да се прехвърли.

# 171
  • Мнения: 40
Вече си мислех че 133то и в неелитните го няма - уж желано а никой не се хвали със записано там дете Wink
Сина ми е в паралелката РЕ/АЕ- това си пожела това и записахме още на първо класиране ( все пак проверих за 1АЕГ за мъничко нямаше да влезе)
Както писах детето е обнадеждено и ентусиазирано ,даже група с осмокласници е намерил в нета
Пиенето,наркотиците,пушенето - това си е до човек,среда,вътрешно усещане.
Не ми се навлиза в обясненше- само ще спомена че съм била тийнейджър точно в" мутренските" години в Дружба когато се стреляха и друсаха направо на кафетата- ами аз така и не пробвах дори цигара с тютюн ...Не съм била задръстена,напротив...но имах акъл в главата и силна воля на ТелеЦ.😁
На сина си обяснявам и с примери, не особено приятни,защо не му е нужно и как да се предпази ...надявам се да ме ЧУВА

[/quote]

Vnd, би ли ми дала линк към групата на осмокласниците за сина ми, пък дано и той се ентусиазира. Иначе нашата паралелка  е френската.

# 172
  • Мнения: 119
New_mam, моята дъщеря също е във френската паралелка на 133. 2-3 момичета и 1-2 момчета от класа пишат в група на училището в месинджър.

# 173
  • Мнения: 1 146
И моята дъщеря си намери група от десетина момичета и момчета от руските паралелки, имаха идея да си правят среща.
А някой случайно да знае дали наистина ще правят басейн в училището?

# 174
  • Мнения: 40
Чудесно, tintin35. Дано децата са доволни и да успеят да направят сплотен колектив.

# 175
  • Мнения: 2 909
И моята дъщеря си намери група от десетина момичета и момчета от руските паралелки, имаха идея да си правят среща.
А някой случайно да знае дали наистина ще правят басейн в училището?
То няма място за учениците, ти басейн искаш.

# 176
  • Мнения: 1 146
И моята дъщеря си намери група от десетина момичета и момчета от руските паралелки, имаха идея да си правят среща.
А някой случайно да знае дали наистина ще правят басейн в училището?
То няма място за учениците, ти басейн искаш.

😂 Вярно е, но реших да попитам, след като прочетох статия от 2015 в тази връзка
https://www.mediapool.bg/frenskata-i-parva-angliyska-gimnaziya-v … t-news231773.html

# 177
  • софия
  • Мнения: 25 457
И моята дъщеря си намери група от десетина момичета и момчета от руските паралелки, имаха идея да си правят среща.
А някой случайно да знае дали наистина ще правят басейн в училището?
То няма място за учениците, ти басейн искаш.
Това с басейна е училищна легенда от години. Децата нямат дори нормален салон да имат ползотворни часове, нямат библиотека, а вие басейн бленувате.

# 178
  • Мнения: 280
Здравейте,

Какво мнение бихте дали за сравнение между 30то и 32ро - среда, успех, преподаватели и т.н.?

# 179
  • Мнения: 2
Здравейте,
Интересувам се относно мнения за 18. СУ и по-специално паралелката с арабски език. Какво е нивото на обучение и отзиви като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт