По-бърз растеж на косата - Тема 10

  • 107 664
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Ами темата е по-бърз разтеж на косата. Аз искам хем дълга, хем здрава, а с преси и маши нещо не ми се получава. Не мисля, че съм като сървайвър, но може и да греша 😊

# 346
  • SF
  • Мнения: 21 096
Не си като сървайвър, но това не е прическа, а една много дълга спусната коса.
Аз изглеждам така на плажа. На работа не върви да съм като Покахонтас.

# 347
  • Мнения: X
Аз много харесвам точно коси тип Покахонтас ☺️ То си е випрос на вкус, естествено не отричам пресите и машите, просто ги използвам по повод и наблягам на термозащитата. Пък зимата без сешпар не става при мен, но пак наблягам на защитата, опитвам да не използвам най-горещ въздух и вложих в парлукс, ама и той си уврежда. Така и не се научих да се оформям с четка, а би било хубаво. Под грижа нямам предвид изобщо да не стилизираме косите си, но просто да не ги оставяме на пройзвола без никакво подхранване и защита.

# 348
  • SF
  • Мнения: 21 096
Да, за поддръжата става въпрос, защото когато пораснем големи, конската опашка и плитките са вариант за плажа, за бара или за джима. Просто се измий и тя ще си застане не е съветът, който търсим тук. Говорим за продукти, стимуланти, масла, маски. Ти си хубавка, но си млада. Представи си жена на  години на какво ще прилича с такава коса - на баба индианка.

# 349
  • Мнения: 11
Да, за поддръжата става въпрос, защото когато пораснем големи, конската опашка и плитките са вариант за плажа, за бара или за джима. Просто се измий и тя ще си застане не е съветът, който търсим тук. Говорим за продукти, стимуланти, масла, маски. Ти си хубавка, но си млада. Представи си жена на  години на какво ще прилича с такава коса - на баба индианка.

Можеш ли да предложиш някакви продукти за по бърз растеж на косата?

# 350
  • Мнения: 1 227
Esmee как се накара едно хубаво на всички анти-преси и сешоари хора Smile Принципно има вариянти да си с хубава прическа и без грам топлинна обработка, ама сега да не ми се накарате и на мен. До тип коса си е, както и до подстрижка. Моята коса обикновено изсъхва сама във формата, която искам. Старая се със сешоара само по поводи, а преса си купих преди 3 дни и не планирам да я ползвам често. Ако имаш въпроси на тема поддръжка и грижа за косата (защото тази тема тук е специално за бърз растеж) се насочи към темата за професионална козметика - там се обсъждат продукти и методи на грижа.
Няма как да гориш косата постоянно и да очакваш че тя ще е здрава и хубава, просто не е вариянт Frowning1
Умерено стилизиране и качествени продукти, както и адекватен хранителен режим и хранителни добавки за да расте здрава косата.

# 351
  • SF
  • Мнения: 21 096
Да, да, аз постоянно си горя косата. Ама постоянно. Но не иска да гори и изглежда супер. Не е изгорена. Не знам какво й става.

А какво се крие зад определението "умерено стилизиране"? Виждала си хора с прекомерно или с недостатъчно стилизиране ли?

Последна редакция: сб, 31 окт 2020, 14:08 от bubanka

# 352
  • Мнения: 3 640

Няма как да гориш косата постоянно и да очакваш че тя ще е здрава и хубава, просто не е вариянт Frowning1

Това не е съвсем вярно и го казва човек със здрава боядисвана и всеки ден измивана и след това изправяна с преса коса. В живота си най-много съм получавла комплименти за косата си.

# 353
  • Мнения: X
Timesup, нещо те подминахме със лекичкоя спор, породен от моето "търпение и грижи". Винаги съм била с дълга коса, но никога не е стигала точно до там където искам, за това понякога (особено когато клъцна повече) съм търсила такива продукти, но не знам какво да ти препоръчам, защото при мен като че ли нищо не работи. Преди много години (може би 15) използвах стимуланта на Икаров, тогава виждах ефект от него от към разтеж, но и дефект струваше ми се, че цъфти по-бързо. Тогава обаче нямаше, или поне аз не знаех за съществуването на разните олиа и кремове за връхчета. Сега въпросния не ми харесва изобщо, но много хора продължават да са доволни. То е и до коса май. Използвала съм биокленз на меди (не мога да напиша цялото име), но само шампоана и ефект не видях, явно само шампоан не е достатъчен. Сега опитвам с шампоана и гела на Давинес, но очакванията ми са по-скоро да намалят косопада и ако може да се подсили косъма от корен. Допадат ми, косата ми ги харесва, но за двата месеца в които ги използвам не виждам ефект от към разтеж, нито по-бърз, нито нов. Гледам, че хората са доволни от нещата на Напура, но не мога да кажа нищо, защото не съм ги използвала. Звучат обещаващо обаче. Като цяло смятам, че косата трудно може да се накара да расте по-бързо отколкото му е заложено на човек. За това просто се опитвам да я поддържам здрава (до колкото мога), за да не се налага да режа много заради цъфтеж и накъсване и дано да успея да я пусна колкото ми се иска, че като прехвърля още малко годинки, найстина няма да е естетически издържано да се разхождам с "чаршаф" до дупето ☺️

# 354
  • Мнения: 1 227
Умерено стилизиране за мен е да свалиш градуса на пресата от 230 на 170 примерно Wink
Би ли дала отговор на въпроса как си гориш косата всеки ден и е в толкова перфектно състояние, какви продукти ползваш, какъв косъм имаш и т.н?
И под тип коса имам в предвид че някой изглеждат добре без да ги сушиш и дърпаш с пресата, други коси имат нужда от усилие да не приличат на чума. Моята за щастие е от първите Simple Smile

Стилизирана без топлина.

Последна редакция: сб, 31 окт 2020, 14:08 от bubanka

# 355
  • Мнения: X
PeachHoney, ето такива коси ми пълнят очите. Няма по-красиво от здравата коса ❤️ За мен де, всеки с вкуса си ☺️

# 356
  • Мнения: 2 440
Ще се самоцитирам от друга група,надявам се,че съм била полезна
Всички ние имаме косопад,някои по-силен,някои по-слаб,което си е нормално явление,ако не става въпрос за здравословен проблем.Всички противокосопадни продукти просто задържат косъма в анагенна фаза,подпомагат производството на нови кератинови клетки,които от своя страна избутват старите навън и така удължават косъма.
Но един ден този косъм така или иначе ще падне,дали утре или след месец...В един момент,ще почнат да падат косми накуп и ще изпаднеш в паника,че косопадът се е засилил,а то просто им е дошло времето,косъмът расте до 7-8 години,не е вечен
Според мен, комбинацията от енергизиращи продукти,които да раздвижат спящите фоликули и такива,които образуват кератин, е най-оптимална.Тоест,енергизиращи шампоани/серуми и нещо вътрешно за кератина.
Давинес,Керастаз Екстеншънист и Меди Целаген са най-добрите серуми за които знам,дори от професионалисти.
Уплътняване ще постигнеш само ако приемаш нещо вътрешно,другото е временен козметичен ефект

Последна редакция: сб, 31 окт 2020, 14:09 от bubanka

# 357
  • Мнения: X
Стига де момичета! Всяка коса е различна, всеки организъм и също всеки с вкуса си. Важното е всеки да намери подходящата за себе си грижа. Дали ще е с масла и жълтъци, билки или професионални продукти ако работи за конкретния човек не е грешно. Има си хора с дебел и як косъм, които могат да си позволят и честа стилизация, майка ми например е с конски косъм, това чудо нито цъфти, нито гори, какво ли не й прави и никакви специални грижи не полага, а не пада дори. Аз пък не мога да си позволя честа употреба на топлинни уреди, защото моята гори и цъфти независимо от защитите, независимо от уредите или допълнителната грижа. И не сме ли тук да си помагаме, не да се съдим? Да споделим при кои какво работи за разтеж, за здравина, а не кой с каква прическа ходи или не ходи...

# 358
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета!

Искам да споделя с всс едни продукти, които ползвам вече от година и нещо, и от които съм много доволна.Придуктите са на марката Лаутус.  Косата ми е къдрава, а знаете че къдравите коси са доста сухи, допълнително я бях изрусявала на кичури и това доста я съсипа. Откакто март месец ни затвориха по домовете реших да я оставя на мира и да не я боядисвам повече, а да дам шанс на естествената ми коса да израсте. Благодарение на тези продукти косата ми е като от реклама.. здрава, гъста и със страхотен блясък. Продуктите, които ползвам са крема за изглаждане, маслото за коса и спрея Extra Tricho care. Спрея го ползвам два пъти в седмицата след измиване, а останалите два продукта всеки ден. Спрея супер много подхранва косата и тя расте доста по-бързо. Маслото и крема пък супер добре заглаждат косата и няма този неприятен фриз, а оформянето на къдриците е чудно.

Друго нещо което помага на косата ми да расте по-бързо е рициновото масло. Разтривам скалпа с малко количество от него и обикновено спя така през нощта, а на сутринта измивам.

Надявам се да съм била полезна на някого Simple Smile

# 359
  • София
  • Мнения: 1 576
Аз пък искам да се оплача, че прекалено бързо ми расте косата. Цветът на косата ми естествения е тъмно кестеняв, на руси кичури съм. Миналия месец бях на фризьор, защото беше много израснала вече и трябваше да правим отново кичури. Ако ви покажа снимка един месец по-късно, ще се уплашите. 2см са ми пораснали корените. Като ходих на фризьор преди няколко дни, фризьорката вика ''много яко'', ама за мен не е, че трябва да ходя да ми прави кичурите по-редовно.

Общи условия

Активация на акаунт