Първокласници. Тема 1

  • 16 584
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 104
Щом е нямало в тетрадката квадратчета е имало в Буквара!

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Като майка на бъдещ второкласник, да споделя че въпросните квадратчета не ги има навсякъде. И на нас ни ги искаха (звукови модели по български език упражняват с тях), но и ни казаха как най-лесно да си ги направим - в книжарниците има от така наречената гумена EVA хартия, струва стотинки и по един лист от двата цвята стигат за квадратчета за поне 2-3 деца (поне аз толкова снабдих Simple Smile ). Реже се лесно, не се къса и мачка като картона и е удобно на децата Wink

# 197
  • София
  • Мнения: 6 025
Здравейте, какво ще подарявате на първият учебен ден на учителите? Не искам да купувам букети, мислех за саксия с цвете, хубаво опакована, но пък си е задължаващо.

# 198
  • Мнения: 7 987
Малко цвете, ако успеем да купим изобщо.

# 199
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Цвете,ако успеем да купим.За другото не съм мислила.

# 200
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Цвете, символично букетче или букетче от бонбони ще поднесе на учителките си моята първолачка.

А как сте решили въпроса с телефона? Ще взимате ли телефон или часовник?
Ние дадохме на щерката един много стар апарат с предплатена карта за лятото, т. к. почти цял ден е навън с децата от блока и искам да имам връзка с нея. Но за 3 месеца тя го опустоши. Екранът е напукан като гъста паяжина, въпреки силоковия противоударен кейс, но все още си работи- може да звъни (ако има ваучер) и да вдига. И сега се чудя дали да й го оставя и за учебната година, дали да вземем Майки или без нищо да ходи.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Аз изчаквам РС началото на другия месец за да чуя конкретно за телефон какво ще каже класната ни. Не съм навита от толкова малка да носи телефон, а може и те да не позволяват.

# 202
  • Мнения: 7 987
И аз така с РС. Мисля, че в нашето училище не позволяват никакви джади, подобни на телефони.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не виждам никаква нужда от телефон. Няма да остава сам в нито един момент, винаги ще има учител с децата, ако има нужда от връзка ще я осъществяваме с учителката.

# 204
  • Мнения: X
При нас е уточнено, че телефони няма да има. Ще мисля за часовник, най-вероятно обаче нищо няма да има за сега.

За учителката само букет (цвете), честно казано не виждам какво друго би било уместно. Ако всеки занеса бонбони, пакети, ще пречат, пък и не виждам нужда от повече.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И ние ще носим букет, това си е класика, нито бонбони, нито подаръци ми се виждат уместни. Живо цвете в саксия - да.

# 206
  • Мнения: X
Живото цвете е винаги за предпочитане, единственото ще затрудни госпожата да го носи, ако цветята се дават на двора. Ако се поднасят вътре в стаята, вече ще е по-лесно.

# 207
  • София
  • Мнения: 6 025
Телефон не мисля да и взимам, нито часовник, засега. Значи може би ще взема цвете в саксия. Няма как без цвете.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Букет.

Представям си, ако госпожата получи 25 саксии, как ще ги носи Simple Smile Пък и някои не обичат саксийни цветя, аз съм живият пример. Предпочитам букет, като изсъхне го хвърлям и така.

# 209
  • София
  • Мнения: 1 535
Привет Simple Smile
И ние ще носим цвете, може би саксия.
Чакам първата РС, преди 16.09, ще се запознаем с госпожата, ще чуем изискванията, но предполагам, че телефоните няма да са разрешени. Поне така беше с големите ми 2 деца в същото училище. Ако се налага, свързват се госпожите с нас.
Някой питаше за списък по-назад. Ето един примерен от сайта на 122 оу, но липсват примерно тетрадки по Мат - големи квадратчета. Не е изчерпателен и си зависи от у-щето, но за начало, който иска да го ползва Simple Smile
https://122ou.com/wp-content/uploads/2019/06/materiali-za-parvi-klas.pdf

Общи условия

Активация на акаунт