Тежа 79 кг а съм висока 153 см

  • 2 216
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 237
Заради такива съвети хората са все на диета и все са гладни и дебели.
Математиката и биологията са две съвсем различни неща. Явно не сте чували за инсулин.

Яж 1000 калории от тесто, ориз, картофи и захар или 2000 калории от протеини и мазнини за месец, при равни други условия, и виж дали уравнението ти ще работи.

Ха..ха...случайно сме чували за инсулин...с него мързеливите и дебелите основно се оправдават.
Вие да сте виждали дебел човек без инсулинова резистентност?

P.S. В БГ мама всички са специалисти.

# 31
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Така си е, стига с тези инсулини, щитовидни жлези, метаболизми и болести. Повечето дебели хора са дебели, защото ядат повече от необходимото и не се движат достатъчно.

Ако започне да следи калориите, бързо ще си направи сметката, че една шепа макарони се равняват на по-голямо количество здравословна храна и ако не иска да стои с празен стомах, очевидно няма да избере макароните.

# 32
  • Мнения: 18 542
Е, бройте си тогава като си намяте друга работа и си заравяйте главата в пясъка.

Има дебели и без метаболитни заболявания, но те са изключение. Има много повече слаби и болни, отколкото дебели и здрави.

# 33
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Не съм чула за някой, който се е разболял от ядене на много плодове, зеленчуци, печено месо, ядки и т.н. полезни храни.

# 34
  • Мнения: 7 260
Има много хора без каквито и да е метаболитни проблеми, просто дебели, защото не се движат, ядат много и се харесват.

# 35
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Ако говорим за "леко пухкави", да понякога е много секси, зависи от структурата на скелета.
Но когато носиш 20-30кг+, не вярвам, че има човек, който наистина се харесва. Просто самозалъгването е минало на по-високо ниво.

# 36
  • Мнения: 18 542
Не съм чула за някой, който се е разболял от ядене на много плодове, зеленчуци, печено месо, ядки и т.н. полезни храни.
Аз пък не съм чувала за такъв, който е ял и яде само това цял живот, за да се прави статистика. 
Това че не сме чували, не значи че не съществуват. Науката за човешкото хранене е толкова назад и толкова повлияна от финансови интереси, че е направо страшно.

Чувала съм обаче за много, които са все на диета, все броят калории и все не отслабват или отслабват и после си връщат килата или си съсипват здравето с тези йо-йо диети и непрекъснато сваляне и качване. Номерът е не само да отслабнеш, а да задържиш теглото, а това не става с диета и броене на калории. В телата си нямаме калотометри, имаме други механизми за регулация.

Човек с 20-30кг плюс не е здрав, сори и с броене на калории и тичане, няма да стане. Става с правилен режим, а той не значи хронично и драстично намаляване на калориите. 

# 37
  • Мнения: X
Нищо не разбрахте, от това, което Миоки ви казва. Да, наистина в бг мама всички са специалисти.

Инсулинът е хоромон, който регулира много важни процеси в тялото. Кръвната захар влияе на движението на инсулина. Кръвната захар се повишава от въглехидрати. Тялото има определен капацитет на усвояване на въглехидрати, след което те се трупат като мазнини. Ако държиш прекалено висок инсулин, с много въглехидрати, няма как да отслабнеш. Това ви казва Миоки, а не че всеки втори има проблем с инсулина, който води до дебелеене, а че всеки втори си преебава инсулиновата чувствителност с много въглехидрати. ИР е следствие от напълняването, а не причина за напълняване.

Момиче, чети. Неадекватни или адекватни съвети, но изпълено грешно, само ще ти влошат положението. При спорта най-важно е техниката и безопасността. Дори ходенето, ако го правиш грешно, ще си докараш травми и болежки. Последното, което ти трябва са съвети от форум. Или ако дръжиш да тренираш у дома, иди в темата "тренировки в домашни условия", посвети 1-2 дни да четеш и гледаш клипове за правилна техника на базови упражнения и тогава опитай.

Избери си режим. 90 ДД е добра опция, защото изгражда култура на хранене, подходяща е за хора с повече килограми, лесна и вкусна е. И при теб определено ще проработи, с досегашния ти начин на хранене, а в същото време ще запазиш любимите си храни.


# 38
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Миоки, добре разбирам какво искаш да кажеш, но понякога е ок просто да се започне отнякъде.
Подценявате психологическият фактор на дебелееното. Ако мисленето не се промени, тя ще зареже и най-правилният режим за нея и пак ще се върне към палачинките и чипса.

# 39
  • Мнения: 18 542
Миоки, добре разбирам какво искаш да кажеш, но понякога е ок просто да се започне отнякъде.
Подценявате психологическият фактор на дебелееното. Ако мисленето не се промени, тя ще зареже и най-правилният режим за нея и пак ще се върне към палачинките и чипса.
С това вече съм съгласна.  Peace
Важно е да се открие причината за затлъстяването, но е важно и да не се гладува постоянно, защото това е сигурна рецепта за провал, а обикновено броящите калории точно това правят. Ограничават мазнините, които съдържат повече калории за грам и наблягат на въглехидратите като "по-диетични", но не отчитат биологията, а разчитат само на математиката.

# 40
  • Мнения: 8 237
Миоки, добре разбирам какво искаш да кажеш, но понякога е ок просто да се започне отнякъде.
Подценявате психологическият фактор на дебелееното. Ако мисленето не се промени, тя ще зареже и най-правилният режим за нея и пак ще се върне към палачинките и чипса.
С това вече съм съгласна.  Peace
Важно е да се открие причината за затлъстяването, но е важно и да не се гладува постоянно, защото това е сигурна рецепта за провал, а обикновено броящите калории точно това правят. Ограничават мазнините, които съдържат повече калории за грам и наблягат на въглехидратите като "по-диетични", но не отчитат биологията, а разчитат само на математиката.

И аз съм съгласна с така написаното...но е важно да има мотивиращ старт в началото.

# 41
  • Мнения: X
Не спортувам, нямам пари за фитнес.Ще се радвам да ми дадете насоки за домашни упражнения за отслабване, за вкъщи
Какво ядох преди 3 дни не помня, освен че вчера за вечеря се поглезих с палачинка  с кашкавал, после с чипс и 2 филии...абе има моменти, в които доста си похапвам ма не съм сигурна дали е от това.Принципно не закусвам, само обядвам и вечерям и то доста късно... вероятно ще трябва да скипвам вечерята.
Не, ще трябва да смениш вида храна.
И да, то нея дебелееш.
За спорт не са нужни финанси.Аз например, не спортувам, но всеки ден ходя по 7-8-10 см пеша, колкото ми се върви....
Зарежи тестото и захарта, дори по трохи на ден да ядеш, пак ще качваш.

# 42
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
...но всеки ден ходя по 7-8-10 см пеша


Леко да не си счупиш краката Joy

Ходенето е добро решение - не изморява, гори мазнини, а не захарта в кръвта, защото е от "спокойните" физически активности.

# 43
  • Мнения: X
Хора, вчера за първи път опитах да направя планкове.Направих 3-4 ,които даже не знам истински ли са и дали изобщо се броят, тъй като четох, че един направен планк трябва да е за 2 минути, но аз за повече от 30 секунди не мога да се задържа...въпросът е че днес коремните мускули и изобщо мускулите по цялото ми тяло са в такива трески все едно съм правила 150 коремни плочи и лицеви опори.Според вас възможно ли е 4 планка дето са само за половин минута да причинят такава мускулна треска на човек с тегло като моето?Това от друга страна е добре ,защото показва че са наистина ефективни и мисля на тях да наблягам най - много, четох че това са най- добрите домашни упражнения и вероятно за такива трески ми е било бая обездвижено тялото...

# 44
  • Мнения: 2 986
Аз и не съм очаквал да издържиш повече на планковете. Започва се винаги с малко и всеки ден се добавят още секунди с идеята след време да стигнеш минута от всеки вид. Явно говорим за напълно обездвижен човек. Планковете са от най-ефективните упражнения за време/калории, но не прекалявай с тях защото ще претовариш само определени мускулни групи и може да се наложи да спреш заради дискомфорт, което не трябва да се случва. Редувай и с ходене.

Общи условия

Активация на акаунт