Закупуването на жилище НС и последващи довършителни ремонти

  • 3 883
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Здравейте,

Ние довършвахме НС тази година Март месец. Наехме фирма - около16000 лв. излезе всичко. (първоначална оферта 15000, но излязоха допълнителни дейности). Това е за апартамент 111 кв. - 2 бани, 2 спални, хол/кухня, антре и сервизно помещение. В цената влизаха материали като лепила, латекс, и т.н.. Изкарване на вода на терасата, увеличване площта на радиаторите, финно шпакловане, боядисване, изкарване на допълнителни контакти, лепене на плочки, монтажи на вградени структори в баните, окачени шкафове, монтаж на осветление в баните, преправяне на структора от гипсокартон в една от баните, местене на въздуховод в кухнята...в тази цена беше включено и труда за качване на материали до 6-ти етаж защото асансьора не беше пуснат тогава....

Със сигурност не съм изброила всичко, но може да добиете представа горе - долу.

# 16
  • Мнения: 198
Ако фирмата е читава, мисля, че сумата е нормална. Ако се плаща на отделни майстори може и по-скъпо да излезе, пък и всеки следващ се оправдава с некадърността на предходния. Фирмата си доставя материалите, извозва си отпадъците, почиства след себе си, и дори да наема подизпълнители за някои видове работи, тя носи отговорност за цялостното изпълнение. Ще ви кажа какво сме платили ние до тук само за труд (материалите сме си ги купували и доставяли ние) - апартамент 76,6м2.
    ВиК в банята - вграден душ, структури за тоалетна и биде, линеен и обикновен сифон - 600лв
    Плочки в банята, коридора и под шкафовете - 2000лв
    Фина шпакловка и боядисване в един цвят различен от бяло - 2000лв
    ЕЛ - 1200лв - тук влизат и кабелите
Предстои монтиране на ключове, контакти и осветителни тела, монтиране на санитарията, вътрешни первази, купуване и монтаж на врати - 4бр, и май това е. Апартаментът е в Пловдив и сме ползвали отделни изпълнители, а не фирма. След всеки оставаше едно малко бойно поле за почистване.

# 17
  • Мнения: 719
Към автора - може ли да споделиш откъде ще са ви плочките в банята, моля? Що магазини претърсих за просто светлосини плочки с хубав цвят, не е истина.

# 18
  • Мнения: 9 754
А, аз от 2 години търся хубаво сини плочки и все не намирам Angry Дори да не са светло сини. Не е модерен този цвят, няма предлагане.
Имам 2 предложения, но са наистина много скъпи, евентуално могат да се комбинират с други по-евтини.
Керамише дизайн се казва магазина - на бул. Христо Смирненски срещу УАСГ и в другия им по-голям магазин в района срещу Врана,  FAP плочки, серия Бруклин, но са тип метро плочки. Сиво-сини, също ми харесват, са серията Frame, не знам дали още ги има и дали не са спрели производството, в същия магазин.
Мултимо дизайн на Раковска на пресечката с Патриарха - там не питах за цената, но е още по-скъпо, от малък дизайнерски италиански производител са. Прекрасно светлосини, но не са голям размер.
Ако някъде нещо намериш - пиши ми на лични, интересувам се.

# 19
  • Мнения: 67
Към автора - може ли да споделиш откъде ще са ви плочките в банята, моля? Що магазини претърсих за просто светлосини плочки с хубав цвят, не е истина.

Здравей, ето това са плочките:


https://www.keramo-bg.com/image/cache/data/Cifre/plochki/ROYAL_C … ochki-700x700.jpg

# 20
  • Мнения: 5 634
Без пари е ремонтът, браво.

# 21
  • Мнения: 1
Здравейте, закупих жилище 75 кв. (чисто 65). Скоро няма да бъде готов, но се чудя за колко време майстори биха го направили и колко излиза ориентировъчната сума за обзавеждане на апартамента? Знам, че има мебели и мебели, говоря за нещо среден клас.

Също така може ли да се направи жилището вътре след акт 15 и да се нанесем на акт 16? Как стоят нещата там?

# 22
  • Мнения: 85
Съмнявам се строителя  да разреши да извършвате довършителни работи преди акт. 16.
Преди година за завършването на апартамент с 10 квадрата по голям - 85 м2 , среден клас материали и мебели дадохме 40 000 лв. с уредите. - Фаянс, терикот, баня, тоалетна и  обзавеждането им, ламинат, боядисване - около 15000 лв и 25 000 лв са мебели и уреди, климатик, конвектори   за апартамент с 2 спални и голям дневен тракт.

# 23
  • Мнения: 8 796
Много полезна тема, браво!
Мисля да купувам догодина и ако се спра на ново строителство, следва да мина по този път. Мислех, че един апартамент от 60-65 квадрата ще излезе към 15 хиляди, ако материалите са възможно най-евтини, но май за тази сума ще стане среден клас ремонт, което не е лошо никак. Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Много полезна тема, браво!
Мисля да купувам догодина и ако се спра на ново строителство, следва да мина по този път. Мислех, че един апартамент от 60-65 квадрата ще излезе към 15 хиляди, ако материалите са възможно най-евтини, но май за тази сума ще стане среден клас ремонт, което не е лошо никак. Simple Smile

Предполагам за евро говорите?

# 25
  • Мнения: 40 752
Защо, ако е двустаен ще има само една баня, 20 квадрата плочки и 40 квадрата ламинат. И една фина шпакловка и боя. Ще стигнат, ако става дума само за ремонт, без обзавеждане.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 276
v1ppers0nn, много зависи какво искаш и какво ще бъде направено в апартамента.
Отваряш Ексела и няколко колонии и се получават нещата.

дейност/материали/обзавеждане    бр. цена     общо

Сумираш и според бюджета може и да промениш някои неща.
Скрит текст:

Първоначалният ми бюджет за врати се удвои, но пък икономисах от MW, която беше по-скъпа от фурната.
Гледали сме апартаменти ново строителство с перфектни стени готови за боядисване и с монтирани радиатори, както и такива с не обърнати прозорци и с необходимост от цялостна шпакловка.
Някой ще отдели сериозен бюджет за фаянса в банята, друг за смесителите.
Някой ще сложи естествен паркет по 120/лв./м2, друг ламинат по 20/лв./м2
По различен начин могат да бъдат разпределени парите в рамките на един и същ бюджет.
Някои неща може да се отложат във времето.

Някои неща може сами да направите, да купите с намаление. Ние боядисахме сами, ползвахме скъп латекс купен с 30% отстъпка, местихме контактите, смесителите пак с 20% отстъпка.

# 27
  • Мнения: 677
За качествени материали, мебели и уреди - около 1000 лева на квадрат светла площ.

# 28
  • Мнения: 5 634
Милленце пералня например

# 29
  • София
  • Мнения: 8 276
Може и +2000 лв.
а за тъмната колко?

Общи условия

Активация на акаунт