Мека мебел - тема 8

  • 117 358
  • 899
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 4
Отказах се от Gala Collecione  и в събота си поръчах диван от Мьомакс: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=3&pid=87826&sgid=3
Един час се търкалях на различни дивани, но този се оказа идеален като размер, защото освен диван, хола се ползва и като трапезария, а с голям диван ще се претрупа и няма да има място. Поръчах си го в цвят горчица, а на касата дори ме изненадаха със скреч карта и -10% отстъпка. Надявам се да не съм сгрешил, но ще чакам до април за доставка.

# 361
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Отказах се от Gala Collecione  и в събота си поръчах диван от Мьомакс: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=3&pid=87826&sgid=3
Един час се търкалях на различни дивани, но този се оказа идеален като размер, защото освен диван, хола се ползва и като трапезария, а с голям диван ще се претрупа и няма да има място. Поръчах си го в цвят горчица, а на касата дори ме изненадаха със скреч карта и -10% отстъпка. Надявам се да не съм сгрешил, но ще чакам до април за доставка.

Да щракнеш като дойде! Много харесвам горчица!

И аз съм на мнение, че диван трябва да ти пасне. Много важна мебел ми е Simple Smile

# 362
  • Мнения: 1 415
Отказах се от Gala Collecione  и в събота си поръчах диван от Мьомакс: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=3&pid=87826&sgid=3
Един час се търкалях на различни дивани, но този се оказа идеален като размер, защото освен диван, хола се ползва и като трапезария, а с голям диван ще се претрупа и няма да има място. Поръчах си го в цвят горчица, а на касата дори ме изненадаха със скреч карта и -10% отстъпка. Надявам се да не съм сгрешил, но ще чакам до април за доставка.
И из поръчах моя цвят горчица 😁

# 363
  • София
  • Мнения: 2 817
Пружините не са лошо нещо - издържат дълго и не се разтеглят като коланите. Номерът е да има нещо и над пружините - дебел твърд дунапрен, над него пак дебел и мек, силоконов пух и т.н.
Може и да имат пружини, и аз го видях в сайта, но така ни каза жената която ни обслужи. Но тя се оказа дизайнер, а не консултант,  тъй като бяха в намален състав и тя заместваше, възможно е да не е знаела, но това пък ни беше + защото ни даде много насоки при избора, сигурно два часа се занимава с нас, много обяснява, няколко пъти звъня в цеха, за каквото поискахме попита. Обслужването беше на ниво, каза, че работят с качествени материали. Но както казах мъжът ми хареса дивана като твърдост и затова не сме променяли.
Но това са моите впечатления от магазина и от това което видях, бях много доволна от избора, но ме удариха  с мокър парцал като ми казаха, че Лени Стил били голям боклук.
menyanthe не говориш за Лени Стил нали, сега обсъждаме тях, ще подведеш с коментара.

Написала съм за коя фирма става дума - не е за Лени Стил. Просто написах, че както бях с добри впечатления от една фирма преди да получа продукта, така се промениха нещата след като го получих. Т.е. - не е добра идея да се препоръчва нещо предварително.

# 364
  • Мнения: 1 485
Здравейте. Включвам се в темата с идеи за предложения за диван, не много скъп, за вилата. Гледам в Айко, Виденов, казаха ми и, че нани са добри. Вие какво ще ми препоръчате.

# 365
  • Мнения: 7
eropovа, той е някакъв наемник, ще пропусна да го класифицирам. Ръководството или собствениците може и да си нямат идея отношението му.
Отново: неприятно е, но те не са ви отказали рекламацията.
Както казах имала съм подобни преживявания поправиха нещата, щяхме да останем без легло няколко дни. Когато взеха матрака, не знаехме колко дни ще трае проверката и какво ще последва - очаквах ремонт и се бях подготвила за месец спане на диван. Нямам лоши чувства, заради реакцията им.
Изчакайте да видите какво се случва. Може да са съобразили взимането с натоварването си, т.е. да е мин.задържането при тях.

Да споделя продължението на драмата ми с Паралел-след като взеха дивана в края на м.Януари след почти двумесечно чакане и въпреки обещанията да ми го поправят и върнат за десетина дни, до днес 17.02.2021 въобще нямам яснота кога ще го направят. Нещо повече- написах и 2 мейла с молба за някаква обратна връзка-абсолютно безмълвие. Копирани са office@parallel.bg; s.kotev@parallel.bg; p.encheva@parallel.bg; r.miteva@parallel.bg и s.tihov@parallel.bg.
Ето това представлява тази фирма. Нека всеки, който се колебае дали да си купи техен диван, внимателно да види как се отнасят с клиентите си.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 22:42 от eropova

# 366
  • Мнения: 3 532
Някой с мнение от холова гарнитура Дивна, идеята е да се ползва за ежедневно спане. И даже мисля да не съединяваме двете части като спалня, а да са като ъглови легла. Дължината им е 2,10, ширина 70. На сядане ми се видя много удобно и плюс са двете ракли, под двете части. Но наистина ще съм благодарна на потребители да споделят впечатления от по-дълго ползване Simple Smile

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 21:13 от DayInMay

# 367
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ъгловите легла имат ракла и възглавниците се опират на нея, а тук глава до глава може и да не е мн удобно.

# 368
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, дали може да ми препоръчате диван, на който ще се спи ежедневно. Трябва съответно да е здрав и удобен за сън и да не се изтърбуши след половин година.

# 369
  • Мнения: 642
Здравейте, дали може да ми препоръчате диван, на който ще се спи ежедневно. Трябва съответно да е здрав и удобен за сън и да не се изтърбуши след половин година.
Провери Twin на Canappe Bg. Дали някой има отзиви за него? Харесали сме го и си мисля, че е идеален за ежедневно спане.

# 370
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Здравейте, дали може да ми препоръчате диван, на който ще се спи ежедневно. Трябва съответно да е здрав и удобен за сън и да не се изтърбуши след половин година.
И аз съм в търсене на такъв диван. Чудя се между https://www.ikea.bg/products/beds/sofa-beds-chair-beds/sofa-beds … n-divan/79150746/и https://www.ikea.bg/products/sofas-armchairs/sofas-modular/gronl … ren-krai/29278158.

# 371
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ох, не знам, разтяга ли се по такъв сложен начин вече ми е голям минус... В момента сме с такъв, стои разпънат през цялото време, защото няма кой да го разгъва и сгъва ежедневно. Затова съм се насочила към модел точно от типа на Twin, макар че той специално ми иде скъп, има и по-евтини варианти, в Айко например. Не знам как са като качество, защото все още не ми е на дневен ред, но такъв мисля да е следващият ни диван.

# 372
  • Мнения: 21
Здравейте, дали може да ми препоръчате диван, на който ще се спи ежедневно. Трябва съответно да е здрав и удобен за сън и да не се изтърбуши след половин година.
Може да разгледате диваните на Нани- огромният им плюс в случая е, че са с техни вградени матраци, което ги прави доста по-удобни за спане от другите дивани(имаха и различни механизми за разпъване). Спрямо издръжливост аз нямам мнение, но из интернет има добри отзиви.

# 373
  • Мнения: 7
eropovа, той е някакъв наемник, ще пропусна да го класифицирам. Ръководството или собствениците може и да си нямат идея отношението му.
Отново: неприятно е, но те не са ви отказали рекламацията.
Както казах имала съм подобни преживявания поправиха нещата, щяхме да останем без легло няколко дни. Когато взеха матрака, не знаехме колко дни ще трае проверката и какво ще последва - очаквах ремонт и се бях подготвила за месец спане на диван. Нямам лоши чувства, заради реакцията им.
Изчакайте да видите какво се случва. Може да са съобразили взимането с натоварването си, т.е. да е мин.задържането при тях.

Да споделя продължението на драмата ми с Паралел-след като взеха дивана в края на м.Януари след почти двумесечно чакане и въпреки обещанията да ми го поправят и върнат за десетина дни, до днес 17.02.2021 въобще нямам яснота кога ще го направят. Нещо повече- написах и 2 мейла с молба за някаква обратна връзка-абсолютно безмълвие. Копирани са office@parallel.bg; s.kotev@parallel.bg; p.encheva@parallel.bg; r.miteva@parallel.bg и s.tihov@parallel.bg.
Ето това представлява тази фирма. Нека всеки, който се колебае дали да си купи техен диван, внимателно да види как се отнасят с клиентите си.

След много похабени нерви и след като ме размотаваха с месеци, реших да пиша и до собственика на Паралел - Йордан Ковачев. Господинът не си направи труда да ми отговори, но препрати мейла ми отново на т.н. Търговски мениджър г-н Тиков. Е след много популизъм и лъжи, успях за си взема платената сума за дивана, който “бил купен от друг клиент”. Естествено не се съгласиха сами да ми върнат сумата, направиха го след като дадох ясно да се разбере, че спорът отива в КЗП.
В заключение - тази фирма не уважава клиентите си, не може да признае грешките си и се държи арогантно. Никога повече няма да съм техен клиент!

Последна редакция: нд, 14 мар 2021, 15:39 от eropova

# 374
  • Мнения: 100
Не препоръчвам и кожените дивании фотьойли на Биттел или Кармен, или както и да се наричат. Купихме фотьойл от тях, кожен и наистина много удобен. Но, след 2 годишна употреба започна да се бели на места, като пиян англичанин на Сл. бряг. Писах им отзив в Гугъл и ми отговориха да се свържа с отдел гаранции и ремонти. То ми беше ясно, че е изтекла гаранцията и не мога да имам никакви претенции. Изпратих им снимки и фактурата, пратиха човек да го разгледа и снима. И накрая становището им било, че фотьойла бил почистван с агресивен препарат и изгорял...
Астониш за кожа, и как да изгори само на определени места, като се бърше целия. Предложиха отстъпка 10% от следваща покупка ит тяхния магазин или да ми върнат 100лв. Не, благодаря. Предпочитам да споделям за "качествената"  им кожа на изделията които предлагат!

Общи условия

Активация на акаунт