Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 юли 2019, 17:17 ч.

Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

• 24 927
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 735
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
Забулени яйца в доматен сос, към това сирене
Паста с дом. сос
Картофи соте
Зелева салата

Имам карфиол и броколи, може да ги настържа и да ги направя на омлет. Може би и пилаф към него.
Морковите трябва да ги оползотворя, може би на сладкиш, но няма да е днес.

# 736
Печени кюфтета с праз, карфиол, кус кус, домати, яйца и подправки.
Плодова салата с грозде, киви, ябълка, банан.

# 737
Идеи какво да направя с много спанак? Бях взела един голям пакет миналата седмица и вече е тръгнал да се разваля, а не ми се ще да го замразявам целия. Досега си го хапвам на салата, но е твърде много и само са го преполовила за 7 дена.

# 738
Идеи какво да направя с много спанак? Бях взела един голям пакет миналата седмица и вече е тръгнал да се разваля, а не ми се ще да го замразявам целия. Досега си го хапвам на салата, но е твърде много и само са го преполовила за 7 дена.
Кюфтета,
Баница
На спаначено пюре
Чипс
Смути

# 739
  • The QC to be!!!
супа

И колко да е голям този плик 3+кг спанак? Това ще да е цяла торба.

# 740
Моят пакет и той беше голям. Направих супа и спаначени палачинки.
Днес купих броколи, ще правя запеканка със сирена, сметана и кашкавал.

# 741
  • на острова на мечтите
Тази вечер черно зеле. Моето, дето го насадих,нещо охлюви го ядат,гадините. Ще трябва да измисля нещо до ги разкарам.

# 742
  • The QC to be!!!
Тази вечер черно зеле. Моето, дето го насадих,нещо охлюви го ядат,гадините. Ще трябва да измисля нещо до ги разкарам.
сол

# 743
Сол е гадно за микроорганизмите в почвата. Аз правя кръг около растението с утайка от кафе. По-широк. Може и натрошени черупки от яйца.

Салата от боб и цикория.

# 744
  • The QC to be!!!
хъм, не се замислих, че солта не е полезна за почвата. Но се чудя дали пясък около насажденията няма да свърши същата работа като черупките от яйца?

# 745
Черупките са остри и не обичат да пълзят по тях. Има едни гадни голи охлюви, миниатюрни и в земята... от тях е трудно да се спаси нещо

# 746

Аз да се похваля с новия си протеин.

# 747
Аделинда, а има ли причина да пиеш протеин? Досега не съм изпитвала дисконфорт или здравословени проблеми, по-здрава съм отпреди вегетарианството. Питам съвсвм добронамерено, защото последната година имам и доста дълги веган периоди.
И да не е спам:
Салата нахут и кисели краставички
Задушени зеленчуци
Подсетихте ме за нещо спаначено, но не съм сигурна още какво Hug

# 748
Ходя на фитнес, искам малко повече мускулна маса. Също е важно протеиновото хранене непосредствено след тренировка, а и в момента нямам възможност много да готвя.

# 749
Крем-  супа- морков, пащърнак, сладък картоф, лук, броколи и карфиол. Крутони също направих и  " рошаво хлебче" с кашкавал , масло и подправки. Детето одобри супата, много съм доволна, принципно бойкотира броколито😞😁.

Общи условия

Активация на акаунт