Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 юли 2019, 17:17 ч.

Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

• 24 929
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 795
  • The QC to be!!!
Мунг боб на яхния с къри подправки

# 796
# 797
Най-сполучливата веган рецептата за кекс, обаче аз сменям водата и оцета с портокалов сок. Портокаловия сок има нужната киселина да активира содата и го няма гадния вкус и мирис на оцета. Фреш от лимон с вода също съм ползвала. Мисля в оригинал беше американска Стара рецепта, далеч от замисляна да е веганска. Е кокосовите масла и прочее вече са модерни вариации. Давана ми от потребител във форума, за което благодаря. Направила съм я популярна покрай мен, то аз друг кекс не пека почти.

# 798
Сандвичи с яйце и сирене за  закуска , прясно зеле с ориз на фурна, зеленчукова супа. Имам едни белтъци в хладилника, трябва да ги оползотворя и май и едни бадемови бисквитки ще направя.

# 799
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
Аделинда, я пусни пак рецептата. Май се сещам кой е сладкиша, бърка се с вилица и е много бърз.
От няколко дена ми се яде много 🤪

Крем супа от зеленчуци.
За довечера - незнам.

# 800
1/3 чаша мазнина
1 чаша портокалов сок
1 и 1/2 брашно
1/3 или 1/2 натурално качествено какао
1/2 чаена лъжичка сода
1/2 чаена лъжичка бакпулвер
Щипка сол/бях забравила.
1 чаена чаша захар/може и по-малко
Дано не забравям нещо. Бъркат се отделно сухите и мокри те съставки, после се смесват. Пече се в студена фурна без вентилатор на 180 градуса с вентилатор 160 до готово поне 30 минути. Не бързайте да отваряте и бодете, че спада/макар пак да се изяжда. После се прави глазура. Какао или последно стапям черен шоколад с малко портокалов сок и/или овесено мляко. Глазурата или кекса трябва да са студени като се Залива. Също е добре да е върху хартия за печене и задължително в без дупка форма, по-голяма за предпочитане.
Добавям вариации за веган макарон продукти, става още по-вкусно.
Ето и снимка.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 23:18 от adelinda

# 801
Да, същият е. Трябва да го пробвам без брашно. Какаото и то чаша ли е?

# 802
1/3 чаша е рецептата, понякога половин слагам. Пробвай с безглутеново брашно.

# 803
  • София
- крем супа тиквички с магданоз
- бурито с плънка от нахут с лук, чушка, морков, маслини, краставица, тофу .

# 804
Здравейте, мами! Аз съм далеч от мама още, но понеже искам да приготвя за първи път вечеря на приятеля си, който е вегетарианец се обръщам към вас с идеи за ястия и рецепти. Обича морски продукти така че си мислех може би риба на фурна, примерно хек или нещо такова. Но може и да е нещо тотално различно. Стига да е без чушки. Ще съм благодарна, ако ми препоръчате рецепти. 😊 не яде само месо.

# 805
За мен рибата е месо, така че не мога да помогна.

# 806
Попитай в темата за бързи въпроси и отговори.
Тук не си пишем за риба и морски дарове.
Успех.

Утре смятам да правя боб на фурна.
Също някой сладкиш. Детето иска пица, може би ще я купя или поне тестото. Не успявам да направя чипса от листа, дано утре сколасам....

# 807
По-нагоре си коригирах рецептата. Захар и малко сол. 😊

# 808
Боб в гювеч със зеленчуци
Сладкиш импровизация по рецептата на Аделинда, пица Маргарита
Остана чипса да направя, незнам дали ще успея с тази мигрена...

# 809
С какво замести брашното Ася? Снимай ако можеш да видим какво се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт