Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 963
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 810
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
супата не е сладка, взех рецептата от календара на Едека, те имат много добри попадения:

500гр. червено цвекло на ситни кубчета се запържва с глава лук на ситно, добавя се кимион и се угася с 200 мл кокосово мляко и 600мл. вода.
сол, пипер, 1 голяма ябълка на кубчета и джинджифил.
после се пасира и се овкусява с лимонов сок.
Flowers Hibiscus
точно като за моята мързеливост звучи тази супа! Ще се пробва задължително! А цвеклото сурово или от вареното слагаш?

# 811
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сурово, имам още в градината. Според мен и с варено ще стане, ще стане още по-бързо, защото на ябълката не й трябва много, за да се свари.

# 812
  • Мнения: 9 152
и аз ще пробвам супата с червено цвекло Simple Smile  Благодаря за рецептата.
 Рецептите от календара на Реве също са ме вдъхновявали

# 813
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бебето не хареса супата. Опита една лъжица и дипломатично започна да гледа в другата посока със здраво стисната уста 😒

За нас бъргъри от грахов протеин. Понеже беше дебел, реших да го срежа. Изтече червен сок, точно като от месо 🤮
Ако не беше с толкова пенетрантен аромат, нямаше да повярвам, че това е грах. Цял ден сме навън и го взех, за да ядем нещо топло набързо 🤐
Не ми хареса, но бях гладна...

Сутринта правих кокосови палачинки.
На обед топла бобена салата.

# 814
  • Мнения: X
Супа от кореноплодни, спаначено пюре и печена на кубчета тиква.

Някой има ли сполучлива рецепта за сладкиш с банани, все там дали мъфини, бананов хляб и т.н.? Имам 3 презрели и трябва да ги употребя.

# 815
  • Мнения: 9 152
Днес сготвих супата!!!
Много ми хареса. Съпругът ми също яде, даже си сипа допълнително. Grinning Синът ми обаче не я хареса, изяде само половината купичка.
Може би сложих повечко джинджифил, че беше пикантно...
Но много ми услади, обичам лютите подправки.
Ходих специално до Кауфланд, за да купя продуктите и се фрустрирах. Толкова празни рафтове не бях виждала от соц. време...

# 816
  • София
  • Мнения: 5 247
Готвих едрия български домашен шарен боб на яхния
Утре мисля да настържа червено цвекло като плънка с още неща за една лазаня.   

(Имам една голяма глава, но не смея да пробвам тази супа заради детето. )

# 817
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас презрелите банани отиват на сладолед. По банан на човек. Става и със сметана, и с мляко.

Преди правих сладки с банан, овесени ядки, масло, какао, яйце и малко брашно.

Или можеш да направиш мюсли сладкиша на Сладка Хапка май беше: ред бисквити, ред мюсли, ред кисело мляко, ред плод и още един път. Оставяш да престои и после скриваш кантара 🤣

Утре ако се организирам сутринта смятам да правя сладкиш с ябълки и полента.

# 818
  • Мнения: 9 991
Протеиновите палачинки са със банани. Аз правих с яйца, но после гледах рецепта с ленено семе. Не ми хареса много с яйцата, вторият вариант предполагам ще е по добре+смлени орехи. Не е нужно да се добавя протеин на прах.
Ася, някакъв Любомир много готви и публикува вегетариански и без глутен рецепти из фейса. Реших че ако не го знаеш, ще то е от полза:
https://www.facebook.com/tldstyl3

# 819
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
супа със зеленчуци, ориз и замръзнала коприва.

Бананите заместват яйца в какъвто и да е сладкиш или мъфини. Аз нали все не меря, та ще ти кажа какво можеш да сложих, а ти си прецени колко: бананите, орехи или лещници смлени или хубаво скълцани, брашно. настъргана ябълка, канела.

# 820
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аделинда, благодаря. Не го знам този човек, но и на фейса ползвам само месинджъра...

Добре де, добре узрелите банани са въглехидратна бомба, как протеинови палачинки с тях? 🙄
Иначе от яйце, вода, смлени бадеми и ленено семе стават добри панкейкс и засищат много.

# 821
  • Мнения: 9 991
Не можем ти кажем. Напиши в гуглето protein pancakes или vegan protein pancakes. И ще видиш що нацепени батки и стройни каки дават рецепти. Все банани и овесени ядки със или без протеин на прах и вариации. И аз да не остана по назаде ги пробвах, ама нещо варианта яйца и банани не ми се понрави особено. Иначе ям като мама праска тези дни и ги ометох доволно в конфитюр. Ама нали живея в Англия и аз почвам да пия диетични кола с мъфин или скини кафе с 10 захарчета Simple Smile)

# 822
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Обикновен кекс ( пак е клисав, аман)
Сладкиш с морков, ябълка и полента
Сотирани картофи с кейл, манголд и яйце
Кьопоолу - единият патладжан експлоадира във фурната 🙄
Салата от целина, морков и чушка

# 823
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Сарми с ориз


Баница с тиква


Печена тиква

# 824
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ашуре с овес
Пържено тофу
Зеле със сусам и соев сос на тиган

Мариновам есента едни люти чушки.
Много люти.
Вчера отрязах 6 тънки шайби, по три за мен и мъжа ми. Доста вода изпихме. Днес сложих останалата чушка в майонеза. Пак имаше сълзи и сополи 🤐

Общи условия

Активация на акаунт