Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 юли 2019, 17:17 ч.

Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

• 4 331
  • 171
  •   1
Отговори
# 165
  • на острова на мечтите
Синьо, явно сорта, който продават тукне е подходящ , но не става. И след като втаса, е иска студено. Ще опитам. Трябва да мина през пазара. В събота видях зелки, ама не ми се носеше тежко. А колата беше далеч.
Ориз с гъби порчини на обяд. Мммммм! И салата от валерианови поници.
За вечеря броколи за мен и месо с доматен сос за мм.

# 166
  • Германия
Картофен огретен днес.
С тиква също става огретен.
Аз я обичам и печена във фурната на тънки парченца със зехтин, балсамико, черен пипер и кориандър.

Wednesday28, каква хранителна мая купуваш? Аз нещо не мога да си намеря вкусна тук. В БГ веднъж изядох цяло бурканче... Иначе можеш да добавиш някаква сушена зеления или сушен зеленчук.

# 167
  • The QC to be!!!
Скоро пих прясно изцеден сок от тиква и от ябълка - беше неочаквано вкусен. Та, тиква, моркови и ябълка на сок би било хубаво!

Тиквата с морковите настъргани и малко настъргана кисела ябълка биха били чудесни на щрудел, за подсладител или стафиди или фурми, малко орехи с канела и става невероятен!

За утре - зелен боб в чесън, олио, соев сос и люти чушки, тофу на кубчета първо ще загоря в соевия сос с чесъна и лютите чушки. Отделно или ще е ориз или паста - още не съм решила кое от двете.

За днес само една обикновена шопска, но вместо със сирене я поръсих със смлени ядки.

# 168
Синьо, взимам тези двете напоследък. Преди купувах от Кауфланд една, беше страшно вкусна, но я спряха.

Baby, страхотно ме подсети, преди доста години съм правила сок от прясно изцедена тиква и тотално бях забравила.

Как я правите тиквата на тиган без да ви се разкашква? Аз правих наскоро и ми стана много кашеста.

# 169
Днес направих айвар, много ни хареса. Май ще повторя в по-голямо количество. Всъщност той почти сам се приготви, само ваденето и прибирането на месомелачката ми е тегаво.
И една персийска разядка от патладжан-Кашке бадемжан
Салата от домати и босилек от градината ми.

# 170
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
Маята от втората картинка я имам и нея усещам на вкус 🙄
Стои така, защото не се сещам да я ползвам като ми е безвкусна.
Къде в ръсиш?

Коя тиква ти се разкашква?
Аз ползвам Хокайдо и си стои цяла...

Шокосладкиш с тиквички
Пица Маргарита
Омлет с карфиол и тиквичка, отгоре ементалер и рукола

# 171
Шопска салата; запеканка с рендосани картофи, полента, кромид лук, яйца,  мляко и подправки.

Общи условия

Активация на акаунт