Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 925
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 465
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Baby, пшеничен е, пробвах и с полента, но трябва да е ситна, иначе отвътре остава сурова.
Затова и взимам най-малката лъжичка, че се раздуват и стават големи, а някои са вътре сухи .

Всички бяхме с чревен вирус, освен бебето. Вчера и ориза върнах
Незнам какво да ям.
За обед ще варя Моро супа против разстройство. Вчера не можех да стана от леглото да се занимавам да я варя, че над час се вари...
благодаря Ася  bouquet А говорили ли сте с личния ви за ваксини срещу ROTA virus? Бързо оправяне!Много болезнен този вирус, аз като го хванах за първи път в Брюксел и не знаех какво става, мислех, че имам нещо спукано или ще се пука.
Скрит текст:
Тогава се оказа, че е от пушената сьомга която ядохме на обяд в офиса с колегите и да видиш от тогава как за служебни срещи всеки си взима нещо индивидуално или си носи от вкъщи, но приключихме със служебните безплатни обяди всички.

Направих виган супа - соева кайма, морков, лук, домат, чесън, 2 вида пресни чушки, син домат от буркан и малко ориз, олио, сушени люти препечени чушлета. Сложих куркума да има малко жълтеникав цвят. Като застине ще сложа още чесън, оцет и мерудия.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 20:52 от Baby*

# 466
  • Мнения: 9 152
asyalein, пожелавам бързо да закрепнете и да имаш сили Hands Pray
Аз се върнах лека полека към обичайното си готвене и за днес имахме печено кисело зеле ( нарязано на лентички ) с ориз, моркови, червен пипер и лук и салата от краставица; сега за вечеря - пица с тиквички, чушка, лук, царевица, маслини  и домати.
За утре ще правя гювечета с патладжан, сладък картоф, грах и лук.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 20:51 от Катерица

# 467
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мина... днес съм добре.
Сготвих Моро супа, лечебна била. Ползвах морковите от градината и те са по-ароматни. Голямо цупене падна на масата, но казах, че това е лекарство. 😂

Аз подозирам едно маскарпоне. Единственото нещо, което и тримата ядахме е пудинг, накрая добавих маскарпонето и не клокна...
иначе не виждам от какво друго може да е. Пудингът вреше, млякото пастьоризирано.


Варих картофи, алабаш и броколи за вечеря.
Правих и смути с банан и овесени ядки.

# 468
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Вчера ориз с шам фъстък и гъби.
Днес тиква на тиган и салата с маруля и портокали.

# 469
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Изяде се щрудела с ябълки и направих сладкиш с ябълки  Joy после ще е щрудел с тиква (без захар). Но нещо много сладък ми се струва сладкиша и май няма да го правя пак скоро. Предпочитам щрудела без захар - и по лек и по вкусен.

# 470
  • Мнения: 9 152
Крем супа алабаш, карфиол, моркови, картофи, грах.
Салата айсберг, червена чушка, лук, краставица, домат.

Много цитрусови, зелен чай, киви ...фреш от портокал, грейпфрут, че вирусът се оказа много упорит ; не се предава.

# 471
  • Мнения: 1 076
Боб яхния
Нещо тип гювеч с бакла, нахут и зеленчуци
Зеленчукова супа
Ньоки със спанак и чери домати
Пица
Картофи на фурна
Печени сандвичи на фурна
Морковена торта
Меденки

# 472
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Макарони на фурна с яйца и сирене тези дни; различни салати и гуакамоле.
    Имах една консерва бакла в шкафа от много време - отворих, но не се хареса, беше доста твърда. Смлях с блендера и я сготвих с малко червена леща. Прие се добре. Зелена салата с много авокадо и пресен лук ще е в добавка.

# 473
  • Мнения: 1
Менюто днес е постни чушки с доматен сос...😋 стават доста вкусни

# 474
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
спагети със соева кайма.

Менюто днес е постни чушки с доматен сос...😋 стават доста вкусни
чудя се дали да не направя чушки с доматен сос, като първите са от буркан, а доматите от консерва. Дали ще станат хубави?  newsm78 До сега не съм правила така, но може пък и да станат. Имам чушки в буркани само със сол и вода, без оцет, така, че не би трябвало да е проблем.  Thinking

# 475
  • Мнения: 1 076
Вчера на обяд спагети с тофу Болонезе

В нас снощи:
Чушки с ориз
Боб яхния
Питка
Нахутени кюфтенца
Веган/постен киш
Руска салата с майонеза от нахутена вода
Тиквеник
Свежа салата
Плодове

# 476
  • Мнения: 9 991
Весела Коледа ви желая Момичета:)

# 477
  • Мнения: X
Весела Коледа!

Ние снощи съвсем скромно минахме: ориз с кисело зеле на фурна (нямахме листа за сарми), питка, печена тиква, печени кестени + обичайните плодове, ядки, салати и т.н. Решихме да не готвим много неща, защото после никой не иска стари манджи.

# 478
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Весела Коледа!!!

Тази година нищо не правих. Буквално🙄
От 5 дена лежа температура 🤯
От години не съм била толкова зле....

Кърмата ми намаля много, чудя се какво да ям, за са засиля производството, още ми е зле на стомаха... 🤭

# 479
  • Мнения: 1 076
Весела Коледа!!!

Тази година нищо не правих. Буквално🙄
От 5 дена лежа температура 🤯
От години не съм била толкова зле....

Кърмата ми намаля много, чудя се какво да ям, за са засиля производството, още ми е зле на стомаха... 🤭
Пий много много течности. Безалкохолна бира на мен ми е помагала, чай резене, анасон и ким. Слагай бебето колкото можеш по-често на гърда, особено ако суче нощем е най-добре, понеже тогава производството на пролактин в най-високо. Ще се оправят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт