Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 865
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Супа с мисо, гъби и водорасли; пържени картофи; панирано меко овче сирене; пюре от кореноплодни; желиран плодов сок (портокал и нар).

Като споменахте куркума да ви кажа каква работа си отворихме с нея. Дядо Коледа ми донесе сокоизстисквачка и аз реших, че ще си направя чист сок от куркума с нея. Направих сока, но... тази куркума така беше полепнала по джаджите на сокоизстисквачката, че 2 часа търкахме с мъжа ми на смени. Накрая той се сети, че има някаква течност за почистване на грил и с нея успяхме да махнем това гадно лепкаво жълто нещо...

# 511
  • Sofia
  • Мнения: 26 337
Куркумата не става за сок.

# 512
  • Мнения: X
Е, как да не става? Аз нали направих. Laughing Пък и в магазините продават директен сок от куркума.

# 513
  • Мнения: 9 152
Ах, как се смях с тази куркума! Joy
Вярно е, че е мощен оцветител. Куркумин. Като го смесиш с основа ( сода или по- добре прах за пране, се оцветява в червно- кафяво) , може да се оцвети тениска така, супер трайно багрило.

За днес готвих крем супа от карфиол и доизяждахме от вчера ориз с праз и моркови на фурна.

# 514
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес съм болна. Рязах салата - любимата вкъщи с червен боб домати червени чушки лук зародиш краставица и с настърган морков.
Утре ако съм по добре ще пека френска палачинка и ще я поднеса на руло с плънка от крема сирене, пюриран грах нарязан лук и червена чушка.

# 515
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Бутер банички с котидж сирене.
Пица с козе сирене, песто и домати.
Зелена салата с краставици, зелен лук и много авокадо.

# 516
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Спанак с ориз. И грах с ориз.
Нещо не ми се готви. След празничните трапези, отмарям.

# 517
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
гъбена супа с подправка от ябълков оцет + чесън + препечени сухи люти чушлета - много хубава била каза мм - аз не обичам вида гъби от които сложих, но той да, та е само за него. Брускети със сушени мариновани домати и кисели краставици. Ориз с мляко.

# 518
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Картофена спаначена крем супа

# 519
  • Мнения: 9 991
Руски чинии.
За куркумата да кажа, че си купих хапчета. Твърде неприятен вкус за ежедневно консумиране. Доволна съм, кашлицата, която мъкна около месец, взе да отшумява.

# 520
  • Мнения: 2 641
Сокоизтисквачката ми е за смяна. Имам Сана на Омега, вертикална в момента. Някой наскоро да е купувал да каже къде е най-изгодна? Мисля си за хоризонтална този път, може би на Сана пак.

# 521
  • София
  • Мнения: 5 247
Голямата палачинка на руло я отложих
Направих постен гювеч и запеканка с червено цвекло(с киноа, червена чушка,морков,лук, магданоз и заливка с 4 яйца)
Куркума на прах пиех преди години всяка сутрин на гладно с мляко повече от месец. Беше ми вкусно, а и реално ми помогна за проблемите които имах.

# 522
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Записвам се при вас за идеи. Хич не ми се занимава с готвене.

# 523
  • Варна
  • Мнения: 885
Веган Ламингтън

Скрит текст:
Ламингтън е класически австралийски десерти, който е изключително семпъл и прост - буквално е пандишпанов блат, който е потопен в шоколад и овалян в кокосови стърготини. Кръстен е на лорд Ламингтън. Популярен вариант е и да има сладко посредата. Моето предложение е за веган вариант без мазнина и с плодово сладко с чия. Далеч е от класическия пандишпан, но съм сигурна, че ще ви хареса.

Нужни са ви:

- 150 гр кокосов йогурт + 1 ч.л бакплувер // или соев йогурт // кисело мляко, ако не сте веган
- 400 мл кокосово мляко // или друго ядково мляко
- 250 гр кокосова захар // използвайте тръстикова, за да се получи бял блат
- 300 гр лимецово брашно // или 200гр + 100гр оризово брашно

За сладкото:

- 200 гр малини, ягоди или други горски плодове // пресни или замразени
- 2 с.л вода или мляко
- 2 с.л чия

За декорация:

- черен шоколад
- кокосови стърготини

# 524
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
да се похваля - чудех се какво да направя от butternut squash  който имам, защото нито баница ми се прави (омръзна ми да рендосвам и ми пожълтяват пръстите и ноктите), нито супа от тиква ми се яде. Взех, че сложих цялата тиква във фурната на хартия на 200С (с вентилатор), нито белена, нито рязана, цял целеничка, само я измих. Опече се много бързо, и на вкус стана чудесна! Запази си сладостта, вместо да изтича на хартията и да почернява. Само така вече ще пека тикви ако влизат във фурната цели.

Една бърза мазаница - буркан печени, белени и само със сол червени чушки, изцедих ги хубаво и в блендъра със сирене. Чудесно е за мазане или с брускети, или със соленки, с моркови много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт