Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 юли 2019, 17:17 ч.

Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

• 24 668
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 585
  • София
Днес крем супа броколи. ( добавих царевичен грис за плътност)
Варени яйца
овесено мляко и бели питки
Ябълки

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 21:58 от Мигла

# 586
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
Пици охлювчета, от същото тесто гризини със семена.
Гъби със сметанов сос и карт. кнедли

# 587
  • на острова на мечтите
Днес мм се представи с паста за обяд.
Вчера печено на скара radicchio /цикория май е на български.
Тази вечер салата попитам прясно зеле.
Нямам време за готвене. Все набързо. Имам една растителна сметана и ми се ще да направя нещо десертесто, ама все отлагам. Накрая ще спретна нещо като крем в чаши и толкоз.

# 588
Аз правих днес развита сърма и зелен боб на пара.
Пуснали са в Кауфланд бургери от грахов протеин. Много са прилични като вкус. Аз не ям месо от почти 5 г и все още помня вкуса му - това е първото нещо което ям да наподобава вкус на месо. На мен не ми липсва вкуса, просто казвам на какво прилича.

# 589
Червено зеле на много горещ тиган, после го ядахме със Скордаля сос
Палачинки
Боб яхния
Mug cake
Шакшука
Бобена салата с печени чушки
Паста

# 590
  • Калифорния, САЩ
Гофрети със слънчогледово масло и желе от грозде; ябълков сок.
Нудълс със зеленчуци и терияки сос.
Салата зеле и моркови.
Ще направя и някакъв кекс по-късно, още не съм решила какъв.
Домати, авокадо, лук и силантро - обилно поляти с лимонов сок и мексиканск салца със зелени домати.

# 591
Кажете някой лесен кекс или сладки моля. Трябва ми са кутиите на децата. Имам Медовик кори и мога да направя торта но ми се иска да е нещо с по малко масло.

# 592
  • София
кокосово къри със зеленчуци и леща белуга, за гарнитура басмати ориз
паста с доматен сос и босилек
житена супа със зеленчуци и спанак
меденки
мъфини с портокалови корички и шоколад

Нивеа, моите сладкиши са стандартни и не знам дали са ти ок като рецепти. Намалявам само захарта в тях обикновено.

# 593
  • The QC to be!!!
Скрит текст:
Аз правих днес развита сърма и зелен боб на пара.
Пуснали са в Кауфланд бургери от грахов протеин.
Скрит текст:
Много са прилични като вкус. Аз не ям месо от почти 5 г и все още помня вкуса му - това е първото нещо което ям да наподобава вкус на месо. На мен не ми липсва вкуса, просто казвам на какво прилича.
къде това, в коя държава? Дай снимка да ги видя как изглеждат моля.

# 594
Бейби, скоро се заговорих с една жена на касата на Алди, купуваше веджи бъргъри. Бяха без глутен, специално погледнах за мен. Каза ми, че и от Тегут били добри, но напомняли на месо, докато тези от Алди -не.
Каза, че не сладняли...

Аз не съм пробвала, рядко ям толкова преработени храни.

Японски пици и дояждане 😊

# 595
  • The QC to be!!!
Ася, благодаря! Вкусът на месото не го търсим, по скоро звучи хубаво с този грахов протейн и не знам до сега да сме опитвали такива. Бургери и от месо никога не сме яли, а пък сега след толкова години как не ядем месо няма изобщо да можем да преценим имат или нямат приблизителен вкус.

Има в Реал едни соеви дреболии, като запържена кайма изглеждат в хладилниците - те в началото на отказване на месо за мм бяха много хубав заместител. Има и кюфтета пак подобни, пак там, и стават супер със сос, но никога не съм обръщала внимание имат или не глутен.

Аз пак правих супа - бях на път, после болна и нито имах сили нито желание друго да правя. За утре гъбена яхния.

# 596
Да, аз затова уточнявам за вкус и текстура на месо, защото на мен са ми гадни.

Граховият протеин много е навлязъл, така е веган, без лактоза и без глутен. И няма лошия имидж на соята.

Аз скоро взех едни соеви късчета, но не сухи. Беше заместител на пилешко филе, на тиган се пържеха. Бяха ок, безвкусни, но заситиха. От Едека, в тарелка бяха. Марка не помня.

И при децата в момента много вървят супите.😀

# 597
Аз бях вземала някакви зеленчукови бургери, че ми ги бяха похвалили. Изядох ги, но не бяха кой знае какво. С чеснов сос ги преглътнах. Напомняха картофени кюфтета със зеленчуци. Граховия протеин сваля холестерол и помага за редуциране на теглото. Доста по скъп е от соевия, поне този който аз заглеждах. Който е свикнал на полуфабрикати, даа ги яде.
Аз правих гъбена супа и салата.

# 598
  • София
-Карфиол с босилек.
-Крем супа червено цвекло и кореноплодни и лук
-Салата домати, настърган морков, маслинена паста, лук, краставица, червена чушка.

# 599
Мигла, какво друго освен червено цвекло? Слагаш ли сметана? И какви подправки?

Аз правих рамен супа с два вида гъби и мисо.
За довечера само салатата е сигурна. Има още няколко гъби, трябва да ги сготвя.

Общи условия

Активация на акаунт