Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 943
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 615
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Готвено кисело мляко в супа или сос не се научих да ям 🙄
Нито с ориз или зелен фасул.

Имах купено тесто за паста и детето го наряза на фетучини.
Крем супа от праз, броколи, пащърнак и картоф.
Разядка с камамбер
Картофени кюфтета
Зеленчуци на тиган

Утре ще направя само нещо за мен и евентуално ябълков сладкиш. Мъжът ми за поръча какъв, аз мисля как да го направя без глутен.

# 616
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Скрит текст:
Млечна манджа с чушки

Скрит текст:
може ли малко инфо какво има в нея, освен печени чушки?

Ау, любима ми е! Ама не ям вече мляко и не мога да си я правя. Иначе е чушки, прясно мляко, брашно или яйца за сгъстяване - в различните краищата на България я правят различно + магданоз.
а с ядково мляко няма ли да станат пак? И на мен ми харесва, но правя по друг нячин белия сос.

i_peych благодаря! Flowers Hibiscus

Бял сос малко по мързеливо - кисело мляко (1 кофичка), вода (още толкова), 1, 2 или 3 яйца, брашно 4-5 лъжици навършени, масло (може и без масло), сол, всичко е хубаво смесено и го слагам да заври. След това може да се наръси отгоре черен пирпер или пиперени люти люспи. Чушките или от буркан, или пресни и ги задушавам първо в малко олио. Ако не внимавам и по дълго ги задушавам, после по лесно пада ципата.

Пека картофи с подправки в гювеч (нищо друго) и една цяла тиква. Утре се каня ако не ме домързи да направя една супа от тофу, зеленчуци и соев сос.

Нещо подобно на това.

да

# 617
  • София
  • Мнения: 5 247
Снабдих се с маскарпоне и аз. Ще бъркам утре крем. Мисля да напълня палачинката на руло с него и да добавя лъжича ягодово сладко за цвят. Дали ще е ОК?
Днес правих домашно картофено пюре с картофи на пара, масло, сол ,черен пипер, мляко.
Пица ( червена чушка, настъргана тиквичка, резени кашкавал, бял лук)
Хлебчета с маслини
Мързи ме да си накисна едрия шарен боб за една яхния с чубрица. Не ми се отделя време защото винаги беля зърно по зърно, но ще се организирам.

# 618
  • Мнения: 2 560
Здравейте, мили дами😊,
Надявам се, че приемате нови попълнения при вас. Категорично и окончателно приключихме с месо и риба и ще си крада идеи от темата. Ще споделям и ние какво ядем.
От посредните дни-
Сирене по шопски
Забулени яйца с доматен сос и праз
Руло от тиквички с плънка от кисело мляко, извара и чесън
Бърза баница с овесени ядки/ фино смлени/
Пататник
Салатите са стандартни- домати и краставици , цвекло с морков и царевица и туршия.
Хубав ден 🌻

# 619
  • Мнения: 9 152
Phenix, добре дошла Hug
Рулото от тиквички с изцедени тиквички ли го правиш? Би ли споделила рецептата?

# 620
  • Мнения: 2 560
Благодаря 🌻😊!
Нямам рецепта, Катеричке, импровизирам, ама вкусно се получава
-3 тиквички/ изцеждам добре водата, че много вода пускат😜/
-3 яйца
- настърган кашкавал
- подправки по избор/ аз слагам малко чубрица/
Това за блата. Изпичам на тънък блат върху хартия за печене.
За плънката:
- извара / към 100гр /
- 2 с.л кисело мляко
- 1 настъргана скилидка чесън
Това е, пека  блата и го намазвам  още топъл с крема. Като изстине го хапваме, вкусно е🐷😀.

# 621
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мигла, щом ще пълниш палачинка, то по-добре направи една черта със сладко по дължината на завиване на рулото.
Хем ще е ефектно като се нареже, хем двата вкуса ще се усетят.
Аз този крем го харесвам ароматизиран с порт. или лим. кора. Ягоди, малини и подобни плодове също много му вървят, но съм ползвала пресни и то отгоре, не разбъркани.

Вчера правих йогурт панакота с портокалова кора овкусено и отгоре пресни малини. Разкош.

Днес ябълков сладкиш и milchschnitte с маскарпоне крема. Този път 1:1 маскарпоне, гръцки йогурт и извара.
Мъжете дояждаха, за мен картофи соте с яйце.
За вечеря евентуално японски пици или салата от китайско зеле с нещо към нея...

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 23:24 от asyalein

# 622
  • Мнения: 9 152
Phenix, благодаря много за обясненията.Hug Вкъщи много се ядат тиквички. Целогодишно.
непременно ще направя опит. Бях правила зеленчуково руло, даже го снимах, но беше със сладък картоф и не изцеждах нищо.
Тиквичките рендосваш ли ги? Колко време ги цедиш? И с колко сол?
А после смеската с яйца и кашкавал как я бъркаш? С пасатор или с вилица?

# 623
  • Мнения: 2 560
Рендосвам ги тиквичките/ обелени/ и с щипка сол ги оставям да се изцеждат от водата, ама накрая пак ги изстисквам, че наистина много вода  пускат, поне тукашните. Яйцата ги разбърквам с вилица, посре дабавям към тях кашкавала и тиквичките. Може и малко брашно да се  сложи,  ако искаш да сгъстиш малко сместта, аз рядко слагам, че мм го харесва по- сочно рулото, пък и дребното така го яде.

# 624
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Прекрасна тема . Утре ще готвя по рецепта на групата

# 625
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Имам обелени слънчогледови семки в излишък. Моля за идея какво да ги правя? И сурови и опечени имам. Не ги ядем така, а ги бяхме взели за пернатото, но и той не ги яде. Ще започнат да гранясват. По принцип ги слагам в хляб като правя, но няма да правя скоро. А ми се иска да ги разкарам - 2 плика по половин кг са всеки, аз слагам кача 1чч в хляба. .

За сиренето което Бети беше сложила нямам всичките продукти, а и никога не съм го правила, и ми звучи засукано. Ако само сложа в блендъра семките със сок от кисела туршия или кисело зеле, дали ще замести това пробиотика? И хранителна мая нямам... нея с какво мога да я заместя?

# 626
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тези семки си ги слагам в мюслита или в гранола като правя. Печените стават за ръсене на салата, слагам и в десерти тип йогурт да дъвча нещо.
Имах брашно от сл.семки, но не ми вървеше много, за смлени нямам идеи.

Можеш да ги направиш като сусамки или на барчета с овесени ядки, други ядки и сушени плодове.

# 627
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Благодаря Ася! Тип сусамки няма да има кой да ги яде. На бар-чета също май само аз ще си ги ям. На салата слагам, но по 1-2 лъжици макс, така замина един от пликовете печени и в хляб като пекох.

# 628
  • Мнения: 9 152
Семки стават идеално на всякакви видове пастети и дипове.
С печени чушки, с моркови, магданоз, домати, авокадо....каквото ти е по вкус и желание.
После мажеш върху филия, добавяш в салата, разбъркваш в спагети или  кус кус за овкусяване.

# 629
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз скоро чоплих семки от слънчогледа от градината, но липсваше онзи специфичен вкус.
Така и с белените семки: дори и печени не са толкова ароматни и вкусни.

Запеканка с критараки, карфиол и бешамел
Мусака с грах
Чипс от листа на алабаш

Общи условия

Активация на акаунт