Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 938
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 690
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Еклери - с и без глутен 🤪, чак днес сколасахме
Яхния с нахут и много лук
Салата от авокадо, цикория и селъри

# 691
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
печено сирене на тиган и забулени яйца

# 692
  • Мнения: 9 991
Купих си заветния грахов протеин, на който отдавна се каня. С вкус на боровинка, който много не ми допада, но нямаше друг. Смятам да замествам едно от храненията с него. В ден за тренировка може и две.

# 693
  • Мнения: 1 291
Аз си правя граховия протеин с банан и какао. Simple Smile На мен ми засища, но слагам и овесени ядки и трици.

# 694
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Еклери - с и без глутен 🤪, чак днес сколасахме
Яхния с нахут и много лук
Салата от авокадо, цикория и селъри

Каква е рецептата за еклери без глутен?

# 695
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Безглутенови еклери


200 мл вода
50 гр масло
15 гр нишесте
15 гр оризово брашно
70 гр безглутеново брашно унив. смес
Щипка сол
1/2чл бакпулвер
3-4 яйца, зависи колко са големи

Аз нямах смес прашно и сложих от елда и от коноп, като увеличих нишестето и намалих брашното.
Технологията е същата.
Моите се надуха, но вътре не беше голямо празно място, което да напълня с крем, а големи мехури.
Имаха доста силен вкус на елда.
Другия път друго брашно ще пробвам.

Взех готово тесто и ще правя ябълков сладкиш. За мен кезекухен пак с готово безглутеново тесто.
Много врътна с това двойно печене...

# 696
  • Мнения: 9 991
Аз си правя граховия протеин с банан и какао. Simple Smile На мен ми засища, но слагам и овесени ядки и трици.
Аз го направих вчера с овесена каша+два банана, овесено мляко. Днес на шейк с банан, ядково мляко. Засища ме и мен.

# 697
  • София
  • Мнения: 5 247
Много вкусни неща готвите!!!
Днес имахме гювеч с много праз
Леща с макарони-да е суха и плътна с чубрица. Иначе не се харесва от детето.
Вчера изядохме картофени кюфтета с нахутено брашно, лук моркови и две яйца.
утре ще пека баница с настъргана тиквичка, планирам крем супа със сладък картоф, мъфини с бадемово брашно.
 Купила съм овес  и все го мисля къде и как да го ядем . Зърнени закуски не ядем.

# 698
  • Мнения: 9 991
В лещата ориз пробвай. Помага да не се подува стомаха. Овеса на каша, бисквити, кюфтета някой беше правил.

# 699
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
може мляко от овес. Преди правех много бисквити с овесени ядки, но мързеливо - овесени ядки, стафиди или фурми нарязани на ситно, яйца, сода или бакполувер, малко брашно, олио и във фурната. Тази рецепта търпи много вариации, слагала съм настъргани ябълки, тиква, сладки картофи, шоколадови капки, захар, канела, други сушени плодове, различни ядки, кисело мляко вместо яйца - изобщо какво ли не съм слагала. Е понякого само аз си ги ядях, толкова беше зле резултата, но общо взето на мен си ми харесват без значение какво слагам в тези бисквити.
Скрит текст:
В щатите има едни пакетчета с инстант овес който имаше вариации с какви ли не плодове, аз единствено харесвах с праскови (сушени и някой имаха ароматизатори, но прасковия вид за мен беше перфектен, не мисля, че имаше добавен ароматизатор). Този овес можех да го ям и за закуска, и на обяд и на вечеря, и късно вечер съм си го правила. Сега ме подсетихте и ще го търся да си го поръчам онлайн. Съвсем го бях забравила.

# 700
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Овес на зърна или овесени ядки?
От овесени ядки освен споменатите сладки правя: крекери, супа, кюфтенца.

Аделинда, два банана, овесени ядки и протеин няма начин да не те заситят 🤪

# 701
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Овесени ядки. На зърна само варен.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 247
Овесени ядки. Сложих в крем супата Smiley

# 703
  • Мнения: 216
Цитат
Купила съм овес  и все го мисля къде и как да го ядем . Зърнени закуски не ядем.

Освен като сгъстител може да се ползва за пълнене на чушки и патладжани, овесени кюфтета също.

# 704
  • София
  • Мнения: 5 247
Някой има ли опит с копривата, която не е коприва, а я продават за такава?
Днес на пазара беше пълно с пликчета от тази зелена свежест. И гледам без думи...

Общи условия

Активация на акаунт