Барселона - Тема 10

  • 48 080
  • 812
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Здравейте, запазих за април в hostal colkida. Има стаи със самостоятелен санитарен възел. Мисля,че е с добра локация. Ако някой иска може да се възползва Simple Smile
а билетите на каква цена ги взе? Simple Smile

# 226
  • Мнения: 29
Здравейте, запазих за април в hostal colkida. Има стаи със самостоятелен санитарен възел. Мисля,че е с добра локация. Ако някой иска може да се възползва Simple Smile
а билетите на каква цена ги взе? Simple Smile
Билетите ги взех за 470 евро за за четирима възрастни. Отиване раян ,а връщане с уизеър. Ние се съобразихме с дати удобни за четирима с много различни графици. Не знам дали е изгодно ,но реших да не отлагам.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Не се бях сетила за такава комбинация... Simple Smile Кацат на едно летище, начи...ще погледна и аз.

# 228
  • Мнения: 5
Здравейте,
Препоръчайте хотел на добра локация близо до метро в централната част и ресторант all you can eat?

# 229
  • Мнения: 1 422
Здравейте на всички! Simple Smile
Какво мислите за посещение на Барселона към средата на февруари? Някой ходил ли е през зимата? Като температури не ми се вижда кой знае колко студено.
Първоначално  гледах за билети март месец, но погледнах прогнозата в аку уетър (доколкото може да и се вярва отсега) и почти целия месец беше във валежи от дъжд. Стана ми любопитно за февруари и там общо- взето го дават да вали само едната седмица от месеца, та съм в голяма дилема... За март направо се отказах.

# 230
  • Мнения: 5
Здравейте,
Със съпруга ми планираме престой в Барселона в периода 21-26 май.
Възнамеряваме да ползваме услугите на местен екскурзовод българин и по-точно два дни за по 4 часа.
Цената е 200 евро за двата дни.
Има ли желание някой, който ще е по същото време там да се присъедини към нас и да си поделим разходите.
Ето и описание на самия тур:
https://www.gidbarcelona.net/10551072108510861088107210841085107 … 107210891072.html

# 231
  • Мнения: 6
Здравейте,
Предстои ми пътуване до Барселона за уикенда и понеделник. Планът, който направих е следният:
Ден 1 - посещаване на парка Гюел с автобус номер 24( за тези от вас, които вече са ходили това ли е най-подходящият бус? Знам, че може и с метро да се отиде, но има повече ходене пеша до парка, а и не се влиза от централния вход. А с номер 24 има 3 минути само ходене до централния вход. Планирам да е рано сутринта, за да се избегне тълпата - към 9часа(около 3 часа престой в парка до обяд). Тъй като ще отсядаме в готическия квартал близо до ла рамбла и паметника на Христофор Колумб Номер 24 може ли да се хване някъде в района за посока парка или трябва да хвана първо метрото до площад Каталуния и оттам да взема автобус номер 24 за парка Гюел? Знам, че със сигурност има спирка на площад Каталуния за автобус 24. След това мисля да отидем от Гюел до Саграда Фамилия, но някой знае ли с автобус номер 24 на коя спирка ще бъде най близо? Оттам посрещане на къща Мила, Батьо и другите няколко къщи в района, след това улица Ла Рамбла и пазара по средата и до края на улицата паметника на Христофор Колумб. Всички тези неща са близо едно до друго. След това връщане обратно към музея на илюзиите, когато вече се стъмни и не може да се разглежда много много.
Ден 2-посещаване на хълма Монджуик, откъде мога да взема лифт за там? На върха посещаване на испанското село музея, ботаническата градина, фонтана(за който четох, че по това време на годината няма светлинно шоу, но все пак ще отидем да го видим.
Ден 3 - тъй като пътуваме вечерта със самолета, през деня на последния ден сложих в плана парка на Цитаделата, Триумфалната арка, музей Пикасо, ако остане време и музея на каталунската музика. Оттам за летището как мога да стигна с влака? От Готическия квартал(където сме отседнали) трябва да вземем нещо, за да стигнем до площад Каталуния и оттам да хванем влака за 30мин посока летището или се бъркам? Ще си вземем карта т10, за която четох, че от 2020 година е около 12 евро и може само от един човек да се ползва, има промени. Също така вече се казва карта casual. Билети за Гюел мисля да вземем утре, за да сме сигурни, че ще успеем да влезем, както и за Саградата. Можете ли да ме ориентирате дали планът е добър и някой, който е по-запознат да сподели мнение.
Благодаря предварително Simple Smile

# 232
  • Варна
  • Мнения: 749
Cherry66 - Транспортът в Барселона е много добре организиран, можете на място да се придвижвате по маршрути с Google Maps. Ние бяхме там за 8 дни, наситена програма със забележителности - някои си струваха, други не, но единственото за което съжалявам е, че нямахме достъчно време просто да се мотаем без план. Вие сте за кратко време - пожелавам ви да видите всичко, което ви интересува и да ви остане време да се пошляете да почувствате пулса на града, приятно пътуване!

# 233
  • Мнения: 7 214
...но единственото за което съжалявам е, че нямахме достъчно време просто да се мотаем без план.
Мотаенето без план ми е любимо, но при нас се получи чак след второто посещение на любимия ми град.
Да напомня на всички, които летят обратно към БГ с вечерните късни полети, че всички хотели разполагат със свободни помещения за багаж. Може да си го оставите на съхранение след като освободите стаята в деня на пътуването и преди полета да минете да си го вземете, ако местоположението ви е удобно, разбира се.
Клетки за багаж има и на Сантс, откъдето се взима влака за летището.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 08:25 от Фран

# 234
  • Мнения: 22 343
Здравейте отново, може ли да споделите за по бюджетно разглеждане на града?
Видях че повечето къщи и музеи са с вход, за Саграда фамилия и парка Гюел задължително ще се вземат билети, но какво друго интересно може да се види без безумните такси от по 20Е за всяко.

# 235
  • Мнения: 968
Ние си запазихме хотел през букинг и от там имаше намаления за някои места, като ние използвахме намалението за Музея на илюзиите, на половин цена беше билета, отделно Испанското село ако се купи билета онлайн имаше някакво намаление.

# 236
  • В.Т.
  • Мнения: 149
Моля за мнение: Музеят на илюзийте би ли бил интересен за възрастни или е насочен към детската аудитория?

# 237
  • Мнения: 968
Ние бяхме само възрастни и ни беше забавно, но пак си е до човека.

# 238
  • Мнения: 1 405
Ние си запазихме хотел през букинг и от там имаше намаления за някои места, като ние използвахме намалението за Музея на илюзиите, на половин цена беше билета, отделно Испанското село ако се купи билета онлайн имаше някакво намаление.
Може ли малко разяснения около резервацията през букинга. Като резервираш, платиш с карта и след това....? Как става процедурата? Благодаря предварително, не съм използвала до сега резервация през букинга, преди се обаждах по телефона и така

# 239
  • Мнения: 729
Здравейте, плануваме екскурзия до Бараелона с 4 нощувки през Април. Искам да ви попитам за картата Barcelona Card. Струва ли си да се купи такава карта, включва безплатен транспорт и безплатни входове за музеи и стракциони, мисля че включва и остъпки при други атракциони. Който я е купувал да каже мнение. 50евро е за 4дни на човек.

Ето и линк
https://www.bcn.travel/tours/barcelona-card/?gclid=CjwKCAiA6vXwB … AAaRoCPYkQAvD_BwE

https://www.bcn.travel/download/barcelona-card-discounts-2019.pdf

Общи условия

Активация на акаунт