Барселона - Тема 10

  • 48 371
  • 812
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 969
aya_2012, за резервация за хотел, както си се ориентирала вече резервираш, плащаш и получаваш потвърждение на е-майла, аз винаги разпечатвам това потвърждение, но никъде не са ни го искали, просто отиваш и се настаняваш. Нищо сложно, ние до сега не сме имали проблеми.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 750
Моля за мнение: Музеят на илюзийте би ли бил интересен за възрастни или е насочен към детската аудитория?
За нас беше едно от най-забавните неща в Барселона, купихме си билети чрез groupon - там имаше ваучери за Зоол градина и за този музей.

# 242
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте, планувам пътуване в Барселона. Връщам се да чета и ще погледна за примерни маршрути. Ще се радвам на съвети!

# 243
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, планувам пътуване в Барселона. Връщам се да чета и ще погледна за примерни маршрути. Ще се радвам на съвети!

Здравейте, аз ползвам за планиране този сайт - https://www.visitacity.com

# 244
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет, дами, да се "гмурна" и аз в темата с едно питане Flowers Hibiscus
В последния момент решихме да пътуваме семейно до Барселона и летим на 22ри януари вечерта Simple Smile
Някой знае ли какви са допълнителните бонуси/ваучери при закупуване на билет за Хоп от хоп оф бус (и подобните), тъй като явно чак след като платиш билета ги получаваш като опция?
Миналата година в Дубай ползвах, но там още преди закупуването на билета се показваха и допълните придобивки и човек може да си направи грубо сметката дали му идва изгодно или не.

Иначе ще спим в едно хотелче в пресечка на Ла рамба.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 40 761
Да споделиш за хотела Wink

# 246
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Да споделиш за хотела Wink
mystic woman това е хотела http://www.booking.com/Share-Fsf9zw
Когато се върнем ще дам и отзиви за него Wink
Четворна стая, без закуска, за 4 нощувки ми излезна 820лв. (имах и 10% отстъпка от booking).
Повече ми се искаше да наема апартамент, но предвид, че купихме билетите в събота вечерта и скорошното заминаване няма голям избор на сносни цени. А и искам да е близко до площад Каталуня, че да се придвижим лесно, предвид късното кацане.

# 247
  • Мнения: 6
Здравейте,
Колко пари си обменяте за 3 дни в Барселона? Билетите за Саграда и Гюел са взети предварително.

# 248
  • Мнения: 84
Здравейте на всички! Simple Smile
Какво мислите за посещение на Барселона към средата на февруари? Някой ходил ли е през зимата? Като температури не ми се вижда кой знае колко студено.
Първоначално  гледах за билети март месец, но погледнах прогнозата в аку уетър (доколкото може да и се вярва отсега) и почти целия месец беше във валежи от дъжд. Стана ми любопитно за февруари и там общо- взето го дават да вали само едната седмица от месеца, та съм в голяма дилема... За март направо се отказах.

Ние бяхме миналата година началото на февруари. Времето беше слънчево и с доста нормални темеператури за този сезон без валежи. Изкарах с кожено яке и тънко палто + шал, като единствено за мача на Камп Ноу, който посетихме бях със зимно яке. Там определено беше адски студено и ставаше течение.
През останалото време ми беше идеално за разходка и сме обиколили всичко пеша.

# 249
  • Мнения: 84
Здравейте,
Колко пари си обменяте за 3 дни в Барселона? Билетите за Саграда и Гюел са взети предварително.

Това е доста индивидуално. Зависи дали хапвате на крак, дали сядате по ресторанти, дали имате включена закуска, дали се движите пеша или с градски транспорт. По 50 - 100 евро за двама на ден, като пак казвам, зависи от навиците ви за пътуване.
Винаги може да обмените една сума, а ако нещо се случи да ползвате дебитна/кредитна карта, навсякъде може да се плаща с тях.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Привет, дами, да се "гмурна" и аз в темата с едно питане Flowers Hibiscus
В последния момент решихме да пътуваме семейно до Барселона и летим на 22ри януари вечерта Simple Smile
Някой знае ли какви са допълнителните бонуси/ваучери при закупуване на билет за Хоп от хоп оф бус (и подобните), тъй като явно чак след като платиш билета ги получаваш като опция?
Миналата година в Дубай ползвах, но там още преди закупуването на билета се показваха и допълните придобивки и човек може да си направи грубо сметката дали му идва изгодно или не.

Иначе ще спим в едно хотелче в пресечка на Ла рамба.

Миналата година края на август с мъжа ми посетихме Барселона. От хотела си купихме билети за Хоп он хоп оф https://city-sightseeing.com/en/17/barcelona/277/hop-on-hop-off- … 58IgaAkWZEALw_wcB, мисля на тази компания. От хотела ни взеха по 2Е, а отвъна до хотела беше една от спирките на автобуса там едно момче ни даде билетите заедно с едно тефтерче с отстъпки за различни забележителности някои с проценти намаление други с по 1-2Е. Билетите ни излязоха за 28Е на човек

# 251
  • Мнения: 6
Здравейте,
Някой знае ли от летището в Барселона като се вземе влака на коя спирка трябва да се слезе в близост до ла рамбла, паметника на Христофор Колумб?

# 252
  • Мнения: 1 391
Здравейте! От 8 до 13 февруари ще сме в Барселона с приятели за 5 нощувки! Едно спонтанно пътешествие, за което имаме билети и спане и сега тепърва обаче се ориентираме какво ще видим. Вълнувам се и приемам всякакви съвети за 4 пълни дни туризъм.

Хотела ни е тук Guinardó 24 което 20 мин пеш от Саграда Фамилия.
На първо четене ме вълнуват няколко въпроса
1. Пристигаме след полунощ с Райън Еър. Какъв е транфера по това време до града?
2. През този сезон февруари има ли такива тълпи като в другите сезони и нужно ли е предварително да купуваме билети за Саграда Фамилия, Парка Гюел, къщите на Гауди, Аквариума, Олимпийското село? Какво ще ме посъветвате? Доволни ли сте от картата Барселона Пас?
Почвам да чета усилено, а дотогава очаквам с радост вашите съвети!

# 253
  • Мнения: 969
За транспорта след полунощ нямам информация, но тълпи по забележителности си има, за Парк Гюел и Саграда Фамилия задължително с предварително купени билети, останалите места може и на място да се купят, съобразно програмата ви.

# 254
  • Мнения: 11
Макар, че нашето пътуване е доста напред във времето започвам с графиците защото с нашата татина глезанка, тогава на 6г вече, дано да успеем поне по 1 забележителност да видим на ден. Хотела , който резервирах е "Hotel ibis Barcelona Centro (Sagrada Familia)", на доста прилична цена в предвид местонахождението му и силния период /4.7-9.7/, самолетните билети също са купени. Дилемата ми е за картите за транспорт - T-familiar или Hola Barcelona travel card 5 days. Втората покрива и транспорта от летището направо. Ако някой може да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт