Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 юли 2019, 13:30 ч.

Барселона - Тема 10

• 26 791
  • 558
  •   1
Отговори
# 555
  • Germany
Предполагам, че и в други градове по света е толкова градуси през август, не само във Варна и Барселона😉 Имах предвид, че за обиколка на забележителности не е най-подходящия месец. Но пък всеки сам си преценява колко пот може да понесе 😉

# 556
  • Барселона
В Барселона вече паднаха всички мерки (освен носене на маски вътре и навън на пространства с разстояние под 1,5 м). Има полети, но и аз като местен жител вече 10 години, мога да препоръчам да се избягват юли и август за почивка, защото освен жегата е и задух. Повечето магазини и заведения са затворени за лятната си отпуска и леко замрял месец. Макар че сега заради пандемията може и да има повече отворени места. Забележителностите ще работят.

# 557
Юли и август са им най-силните месеци според мен за туризъм на каталунците.
Отпуски, фестивали, плаж, хора от цял Свят, тълпи, няма място на пясъка.Хотелите и апартаментите за настаняване са пълни.
Местните казват, че започват да идват чужденци през април до към октомври.
Без климатик не мисля, че лесно ще се преживява август месец.
По-миналата година, когато беше горещата вълна в Европа плажът беше препълнен с хора до полунощ, когато се разхлаждаше. Казваха, чак такива жеги са изключение.
Миналата година падаха по-рано вечер температурите в средата на август, когато бях там.
За разглеждане и потапяне сред каталунската култура и хора, когато няма навалица февруари-март. Топло (за нас, те с дебели якета и шалове при 8 градуса минимални) , спокойно за разглеждане и шляене.

EDIT: Виждам днес, че доста полети от и до летище София са отменени, вкл. до Барселона за юли месец половината от графика.
По колко новозаразени се откриват дневно там, някой има ли представа, няма отдавна статистика за Испания в сайта на worldometers?

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 11:11 от qsenski

# 558
  • Варна
Барселона е на море и температурата лятото е поносима, както по нашето море. В континенталната част е доста горещо. Ние миналата година бяхме през средата на юли и си беше, както във Варна (от Варна съм и мога да направя сравнение). Обикаляхме и около Барселона, като се отдалечи човек от морето и  се усеща осезаемо покачването на  температурата.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 15:43 от zaek

Общи условия

Активация на акаунт