ДНЕВНИКЪТ - тема 99 - Да отслабнем всички заедно!

  • 35 744
  • 752
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 723
мхм, така е, ядем си плодове във ВМ-то

# 166
  • Мнения: X
Чушката, според ботаниката е плод както краставица, домат и авокадото.
Някои ги наричат "зеленчукови плодове".
Какво е мнението на АУ за чушките? Не си правя майтап, а сериозно питам. Нещо ми се видя много сладка за чушка.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 19:41 от Анонимен

# 167
  • Мнения: 2 695
Преди две-три години, когато реших да пробвам високомазнинното хранене в темата бяха всички "стари кучета", които следяха изкъсо спазването на правилата. Тогава не се допускаха плодове, с изключение на няколко малинки, няколко боровинки и така от този сорт. За това се пошегувах, и съм сложила засмян емотикон.

Естествено, че всеки ще спазва режима, който му влияе добре. Аз обаче не мога да ям толкова мазно, еле пък сланина или пържола на закуска. Но други го правят и имат страхотни резултати.

# 168
  • Мнения: X
Мда, всеки си башка луд , както ми казваше татко.
Аз съм от "старите кучета" и това не попречи на един "младок" да ми даде акъл вместо няколко кестена да изям един банан. Едно, че ненавиждам бананите и второ през ум не ми минава (и съм сигурна на никой в този свят) да натъпча коледната пуйка с кайма и банани. Поне ябълки или дюли да беше предложила. И поради криво разбиране не остана в групата (никой нищо никой не каза за банана).
Кестените са допустими по Новият Аткинс!
И всичко много добре е обяснено, но ако постоянно се търсят заместители на хляб, мекици, тутманици, баклави и торти няма как да стане.
Всеки трябва да чете, осмисля и търси формулата, която му отговаря по вкус, портмоне и резултати.
Никога не съм яла на закуска пържола или готвено. В повечето случаи е кашкавал или ядки/тахан и кафе с канела и сметана. От известно време се запалих по омлет с ябълка и канела.
И сланина много рядко ям, само такава осолена и да розовее от вътре като се разреже. Готвена/мека/разтичаща се сланина мразя.
А и никой не е длъжен да яде неща, които не обича.
За информация: има И вегетарианци на ВМНВХ.

# 169
  • Мнения: 25 732
Само да вметна. По Узунов няма как да закусвате сланина, пръжки и пържоли, понеже в неговия режим се яде 2 пъти (обяд и вечеря). Сутрин се пие бронирано кафе.
Разрешава се закуска само ако приемате лекарства сутрин...

# 170
  • Мнения: X
Интересно инфо за чушката- не знаех, че е плод.

Това с перманентното ръфане на сланина от спазващите "мазната ДИЕТА" е голям мит. Точно като повторението на лъжата- на 10-ия път се приема за истина. Grinning

Стана ми интересно да прочета за "Новия Аткинс". Човекът е покойник, има последователи- това ясно, но чак пък до такава степен да развиват труда му ми се вижда малко... хмммм, да го наречем "странно".

Сещам се за доста познати, които бяха на стриктно кето, с времето минаха на НВВМХ, в момента- доста либерално палео. Обяснявам си го както с факта, че както явно им омръзва въпросният начин на хранене, така и от един момент нататък започват да се вслушват в тялото си и да компенсират неща, които с години са им липсвали. Уточнявам, че промяната в начина им на хранене не се е отразила нито на здравословният им статус, нито на визията. Точно обратното наблюдавам.

# 171
  • Мнения: 2 695
Не знам дали е мит, говоря за преди две-три години, когато аз реших да пробвам. Тогава се ядеше стабилно сланина.

# 172
  • Мнения: 7 723
тъй като не сме по АУ, и с пържоли, и с кюфтета мога да закусвам
Едит: сланина многоооого малко хора са яли, в темата съм от 8 години

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 20:55 от Herzen

# 173
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
тъй като не сме по АУ, и с пържоли, и с кюфтета мога да закусвам

С теб е ясно, че можем с всичко да закусваме Mr. Green

# 174
  • Мнения: 7 723
алооооу, но нали се мъчим да не вечеряме, ‘сепак Simple Smile
Сиска, вкрваш хората в заблуждение
пускай по една снимка под всеки пост, рядко добре изглеждаща си и с 15 кюфтета за закуска Simple Smile

# 175
  • Мнения: X
Аз съм от около 10 години, но най-напред като "наблюдател". От Милко се учех, а след това от Шоки и Кам.Не се е говорело за насилствено ядене на сланина. И Шоки не е яла никога, казваше, а и много други.
От ботаническа гледна точка чушката е плод.
Има книга за новият режим на Аткинс
https://ciela.com/novata-dieta-atkins.html
Не, защото на някой му омръзва така да се храни, а по-скоро първоначалните цели са постигнати,  създаден е навик, има усещане глад/ситост и се доизкусурява и нагажда храненето за винаги.
Не съм се сетила за кюфтета на закуска. Сега остава да намеря кой да ги направи.

# 176
  • София
  • Мнения: 11 538
Как ми се дояде сланинка след тези постове, другата седмица ще си взема за награда, ако издържа моното. Май никога не съм си купувала, ама сега много ми се дояде.

# 177
  • Мнения: 5 262
Аткинс ли беше умрял със свръх тегло и здравословни проблеми или някой друг беше?
Сланинка не бих си взела, ако нямам намерение цял ден да ора на нивата с Белчо и Сивушка или да жъна със сърпа в някоя добруджанска нива.

# 178
  • Мнения: 25 732
Не е починал от свръх тегло.
Уики казва това: Atkins died on April 17, 2003, at the age of 72.[4] Nine days prior to his death, Atkins fell and hit his head on an icy New York sidewalk. At New York's Weill Cornell Medical Center, where he was admitted on April 8, he underwent surgery to remove a blood clot from his brain but went into a coma and died from complications. He spent nine days in intensive care before dying on April 17, 2003.[12][13]

A medical report issued by the New York medical examiner's office a year after his death showed that Atkins had a history of heart attack, congestive heart failure and hypertension.[12][14] His widow refused to allow an autopsy

На кратко, подхлъзва се и пада на заледен тротоар.

# 179
  • Мнения: 2 113
Момичета, Спазвам режима, но ми е толкова уморено и съм готова да заспя права.
Как го преодолявахте ?

Общи условия

Активация на акаунт