ДНЕВНИКЪТ - тема 99 - Да отслабнем всички заедно!

  • 35 796
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 564
Не Дези, ако трябва да сме педанти и буквояди, въглехидратите са захари. Но захари от броколи, дай боже всекиму Smile
Има разлика м/у захар и захари, просто игра на думи.

# 106
  • Мнения: 5 262
На нас ни правиха една презентация в столовата на сравняване именно на захар в храните и за тях захар си беше захар без значение дали 4 те лъжички идват от малка кофичка натурално кисело мляко или си ги сипваш в 2 те кафета и подобни. Т.е. темата беше именно колко захар поемаме дневно и хм ... бяха изброени храни от всякакви групи като при всяка стоеше грамажа и колко от нея дава лъжичките захар ...
Но няма значение. Аз съм на мнение , че Дези си има нужда от броколито и че е много полезно и че храненето трявба да е разнообразно без толкова вторачване, но абс. без захар ... може би това което Сиската описа  . В нейния случай не знам от къде идват витамини , фибри и подобни, но тя си знае. Пък и е супер да се чувстваш готина в банския на плажа . Успех и желая и весело море.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 11:54 от bella_ciao

# 107
  • Мнения: 25 737
То и в морковите има въглехидрати и захари, ама който яде само сурови моркови не е дебел.
Според мен има значение произхода на захарта, дали ще е от сникърс или домати.

# 108
  • Мнения: 5 262
Доколкото разбрах от семинара е, защото суровите моркови се състоят от доста неща, коио организма има нужда да смели и преработи и да отдели и пр. ... т.е изразходва енергия за това. Затова идеята е да изяде човек ч ябълка , но с люспите, вместо същата на сок.
На същия принцип би трябвало да действа хляба за отслабване, в Германия така му викат, защото е съставен от трици , семки, люспи и пр. и според някакви измервания засища, но организма изразходва по-голяма енергия да го преработи, отколкото отй самия му дава. Т
Т.е. това е теорията зад @верчерния хляб@.
Както знаем теории много .
Аз лично не подкрепям последната na 100%, на този хляб вяра нямам че ще отслабна с него, но ъа мен принципа на яж нещата с люспите има смисъл

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 15:47 от bella_ciao

# 109
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
. без захар ... може би това което Сиската описа  . В нейния случай не знам от къде идват витамини , фибри и подобни, но тя си знае. Пък и е супер да се чувстваш готина в банския на плажа . Успех и желая и весело море.

Сиска не е постоянно на този режим, освен това е видно, че гладна не седи, иначе нямаше години наред да я четете Mr. Green

# 110
  • Мнения: 10 010
Не Дези, ако трябва да сме педанти и буквояди, въглехидратите са захари. Но захари от броколи, дай боже всекиму Smile
Има разлика м/у захар и захари, просто игра на думи.

Между захари и захар има огромна разлика. Разликата между игра на думи и пълно безхаберие е още по-голяма. В поста на който реагирах ставаше дума за второто.

Броколи и вафли са като небе и гайди. Но какво ли вече не съм видяла из форума.....
Да не говорим, че в миналата тема без малко не ме убиха виртуално с камъни, защото бях казала, че не е препоръчително да се яде захар всеки ден.  Joy
На всичкото отгоре на повечето места е диетния форум като се напише въглехидрат, се има предвид вафла. Потресаващо е. Потресаващо.

# 111
  • Мнения: 7 737
Дези, остро влизаш на Бела, тя вафли не яде Simple Smile
Ела да видиш в темата за ИР какви въпроси се задават - хем си болен, хем дебел/а, ама не можело без картофи и захар в кафето

# 112
  • Мнения: 10 010
Написах "на повечето места в диетния форум". Не че Бела яде вафли.
Бела сравни захарта с броколито обаче. Факт.
Деборана писа, че е спряла захарта. Не захарите/захаридите/въглехидратите.

Без хляб. Без захар. Хранене преди 18,00.

Кратко, ясно, изчерпателно. Няма как да не разбереш какво точно е спряла.

Аз ям броколи. Но не ям захар. Кафето го пия черно от 23 години.

Виждам как се ядосват, че не свалят, после всеки божи ден ядат някаква тъпня. Но си мълча и вече нищо не казвам. От време на време се обаждам.
И се чудя защо, аджеба пишем в тоя форум. Уж за взаимопомощ и подкрепа... Виждаме си грешките една на друга, а мълчим от криворазбрана куртоазия.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 20:49 от Deziderata

# 113
  • Мнения: 7 737
Абсолютно си права, в темата за ВМ само за манджи се говори
Ти си пиши, защото си пример за мен и за много други, не че ще ти постигнем дисциплината, но пък ми е полезно, като ти, Сиска и Лейди Касиопея ни показвате откъде изгрява слънцето
10кг съм свалила с вас, всяко мнение ми е било важно

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 22:22 от Herzen

# 114
  • Мнения: 25 737
Само не говорете за вафли. Докато кърмех опуквах по 250 гр обикновени вафли. Embarassed

# 115
  • Мнения: 10 010
Херцен, аз пък от теб много съм научила, и се светнах, че прекалявам с протеина.  bouquet Hug

Друга потребителка в спортния ми каза в прав текст, че веган барчетата ми са боклуци. Измрънках гръмогласно...но ги спрях! Grinning И резултатът не закъсня.

Лъки, мила, да дойда да те напляскам? Hug
Аз мога да изям 200гр ядки наведнъж. hahaha (Даа, ама там има микроелементи, и минерали, и.... дрън, дрън, всичко отива на д-то).

# 116
  • София
  • Мнения: 11 566
И аз съм така, полезни са ми много съветите на стриктните. Нямам нужда някой да ми разрешава да си ям тортички, аз и сама си ги ползволявам при повод.

Мен прегрешенията са ми най-вече с плодовете, много обичам и хапвам повече от нужното, но пък и с тях свалям доста успешно, всъщност с тях свалям най-много. Когато обаче ми беше висок инсулинът не ядях, първо свалих кг, тренирах, усетих, че всичко е под норма и започнах с плодовете пак.

# 117
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Да кажа ли, че мога да изям един буркан със сусамов тахан без да ми стане лошо, или една голяма кутия с маскарпоне, да ям кравето масло направо права да хладилника и да си го мажа на яйцата Blush Лакомията ми е голяма, трЕбе да се влюбя, ама зор на тези години вече... ooooh! ooooh!

Всяко написано нещо съм го прочела внимателно и съм преценила дали мога да извлека ползи от него.
Страхотните снимки на Фея, която е веган са ми още пред очите.Каква изчистена фигура е постигнала с този тип хранене.

# 118
  • Мнения: 25 737


Лъки, мила, да дойда да те напляскам? Hug
Аз мога да изям 200гр ядки наведнъж. hahaha (Даа, ама там има микроелементи, и минерали, и.... дрън, дрън, всичко отива на д-то).
Аз отдавна не ям такив неща. Flutter
Имам у нас 2 кутии кантучини, от Италия са ми, но няма да ги пипна докато не видя кантара да покаже цифра под 60.
От ядки аз качвам зверски, и съм ги изключила за сега.
Знам и на какво се дължи застоя ми, но сега им е сезона и не мога да им се нарадвам.

Мислите ли, че чаша студено розе е много нережимно? Rolling Eyes

# 119
  • Мнения: 7 737
тук много зависи кой питаш Laughing
пиянките в темата ще ти кажем, че е ок
аз от алкохол не качвам, само от ядене, което да не се разбира като подстрекателство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт