Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 3

  • 51 353
  • 787
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 210
Все някога идва време човек да научи нещо ново и важно. Както и много хора най-сетне научиха, че ръце се мият редовно и минимум по 20 секунди...

# 166
  • Мнения: 9 652
Е да, то няма лошо, че са разбрали повече хора за ползите, но явно аптеките не са били готови за този бум на интереса.

# 167
  • Мнения: 2 122
Silky_soft, ами странното е, че преди някой да каже някъде, че е добре за имунитета в контекста на коронавируса, не беше изкупен напълно от аптеките. Колко хора въобще преди знаеха, че е важен? Ето например и майка ми ми се хвали, че пиела вече, въпреки че от поне 2 години й говоря, че трябва да го пие, защото е възрастна вече, или поне едно изследване да си пусне.
Да, сега е по-голямо търсенето, moonriver, но я виж назад в темата колко пъти се е стигало дотам да се търси вит.Д!
А сега кое ли вече не е изкупено от аптеките, дори маски няма.

# 168
  • Мнения: 9 652
Чета темата, но ми се струва, че преди се търсеше специално Вигантол, друг витамин Д си имаше. А сега няма абсолютно нищо, никакъв вид! (Сигурно вече са позаредили де).

# 169
  • Мнения: 27 497
Аз отдавна взимам вит. Д, мислех с онлайн поръчката от е-аптека да си взема и Вигантол за по-нататък (четях в темите, че той все изчезва), нищо че засега си имам вит. Д на друга марка.... Изобщо не съм мислела специално заради корона вируса да го купувам Joy А защото постоянно изчезва от известно време и защото по принцип го приемам (с дефицит бях). Но докато се наканя...Мисълта ми беше- хубаво е да се приема вит. Д без да се чака да дойде големия грип/корона вирус...

# 170
  • Мнения: 1 410
От скоро и аз приемам витамин Д, защото както през лятото така и зимата не излизам на слънце. Много рядко и то за около 1-2часа най много и не продължително да съм на слънце.
Не съм пускала изследвания но скоро трябва да пускам. Приемам по 1-2капки на Jason. Миналата година имах период през който около 1-2 месеца не можех да спя, за 24 часа имах сън около 3-4часа. Бях много зле Sad

# 171
  • Мнения: 10 256
В нас от години вземаме вит. Д и сме без дефицит порадие което, няма грип, настинка или вирус който да ни пропусне. Цялата тая истерия покрай вит. Д и неговите ползи минидват свръх преувеличени. Общо взето го вземаме за собствено успокоение, но ефект до сега не сме видяли при никой от нас. Миналата година два месеца кашлица не можах да се оправя за капак на всичкото това вземане на вит. Д и вит. Ц.

# 172
  • Мнения: 10 210
Ами да се очаква витамин Д да е панацея е толкова нелепо, колкото и очакването при дефицит човек да е в оптимално здраве. За оптимално здраве се действа комплексно.

# 173
  • Мнения: 196
Преди три дена купих две опаковки вигантол по 2,50лв от аптека  Марешки в Пловдив, проверете в техни филиали, казаха че е от ново зареждане. И понеже нямаше от доста време,  седмица преди това поръчах онлайн капсули на Pure Nutrition Витамин D-3 - 5000 IU моля ако някой ги е ползвал да сподели опит дали имат ефект.
Аз пия 5000 .Какъв ефект трябва да има? Ендокриноложката ми каза да взимам 20 капки Вигантол на седмица. Това е 10 000. Затова взимам 2 пъти в седмицата по 5 000.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Преди три дена купих две опаковки вигантол по 2,50лв от аптека  Марешки в Пловдив, проверете в техни филиали, казаха че е от ново зареждане. И понеже нямаше от доста време,  седмица преди това поръчах онлайн капсули на Pure Nutrition Витамин D-3 - 5000 IU моля ако някой ги е ползвал да сподели опит дали имат ефект.
Аз пия 5000 .Какъв ефект трябва да има? Ендокриноложката ми каза да взимам 20 капки Вигантол на седмица. Това е 10 000. Затова взимам 2 пъти в седмицата по 5 000.
Имах предвид натрупването, понеже сина ми е с голям дефицит се чудя вигантол или от тези капсули да давам, т.е кое би било по-ефикасно.

# 175
  • Мнения: 196
Преди три дена купих две опаковки вигантол по 2,50лв от аптека  Марешки в Пловдив, проверете в техни филиали, казаха че е от ново зареждане. И понеже нямаше от доста време,  седмица преди това поръчах онлайн капсули на Pure Nutrition Витамин D-3 - 5000 IU моля ако някой ги е ползвал да сподели опит дали имат ефект.
Аз пия 5000 .Какъв ефект трябва да има? Ендокриноложката ми каза да взимам 20 капки Вигантол на седмица. Това е 10 000. Затова взимам 2 пъти в седмицата по 5 000.
Имах предвид натрупването, понеже сина ми е с голям дефицит се чудя вигантол или от тези капсули да давам, т.е кое би било по-ефикасно.
На тези от 5000 пише, че не са за деца.Ако намерите капки ще е по-добре.

# 176
  • Мнения: 3
Защо е тази истерия сега точно за витамин Д, нещо съм пропуснала ли?
на мен ми трябва за бебка

# 177
  • Мнения: 4 246
За малки деца разбирам, но имах предвид големите, които сега хукват да го търсят, покрай вируса..

# 178
  • Мнения: 10 256
Точно. Всеки чул недочул...Ако един вит. Д беше толкова лековит, болниците празни щяха да са.

# 179
  • Мнения: 196
За малки деца разбирам, но имах предвид големите, които сега хукват да го търсят, покрай вируса..
Не знам.Пише, че подсилва имунната система. Както и цинка и селена. Те също липсват в аптеките.Аз съм с дефицит  на вит. Д и го пиех и преди това.По-възрастните са масово с недостиг. Приема се и като превенция за остеопороза.

Общи условия

Активация на акаунт