Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 60
Plamichka, а вит. В12 изследва ли? От негов дефицит могат да се появат куп симптоми, включително много неврологични.

Точно това щях да препоръчам и аз Hands Plus1
Имах същите симптоми, преди да започна инжекциите Б12.
Желязо и феритин също изследвай, защото и там може да има недостиг.
Същите,които описвам ли или подобни? Б12 не се ли набавя и от месото? Аз хапвам всекидневно месо.. Не би трябвало по принцип да имам липса...

Само с храна много трудно се достигат необходимите нива на Б 12 . темата ще ти е полезна https://www.bg-mamma.com/?topic=1103227
Благодаря ти!

# 61
  • село в ямболско
Вчера правих Б12 и вит Д . За вит. Д излезе 19 ng / ml . Малко е нали ?

# 62
Здравейте, миналата седмица си изследвах вит D и резултата ми е 10, при мин стойности 20. Изписаха ми Kinon D3 и след 3 месеца да започна да взимам ампули от 300 000. Ампулите се купивали от Турция. Някой купувал ли е и каква е цената?

# 63
  • някъде по света
Коя фирма предпочитате  Витамин Д,за вас и детето?
Бихте си споделили?
Благодаря

# 64
Коя фирма предпочитате  Витамин Д,за вас и детето?
Бихте си споделили?
Благодаря

Не е важна фирмата производител,а под каква форма е Вит.Д, тъй като не всичките му форми са усвоими от организма. Важното е да е холекалциферол, а всичко друго е по ваше желание- фирма производител,капки или капсули и т.н.
Аз купувам Вигантол капки за нас и за децата. Струват 2-3 лв и са лесно намерими в аптеките. Не намирам смисъл от други прескъпи и световно известни марки,тъй като вътре имат едно и също.

# 65
Единствено проблем при вигантола е че има много ниско съдържание на вит д в капка и ако ви се налага да приемате по големи дози 4000-6000iu пада едно капане...
Аз лично ползвам течен на now където 1 капка = 1000 iu

# 66
  • София
Аз лично си взимам на хапчета, по-високи дози.

# 67
  • София
Ниво на витамин Д3 23 ng/ml при 10-20 латентен дефицит; 20-100 оптимално ниво, как ви се струва?

Общи условия

Активация на акаунт