Колко време важи едно направление?

  • 405
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте! Да попитам ако едно направление е издадено на 10.07.19 и отида на преглед с него на 15.07.19 как се смята валидността му от датата на издаване или от датата на 1вия преглед. 2ри въпрос - Направлението колко време важи 30 дни или 45? Аз знаех за 45, но май са ги намалили на 30.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Аз знам, че важат 30 дни от дата на издаване. Ако няма да го ползваш в този срок, пр.се окаже, че ти дават час за след месец и половина чак, трябва да звъннеш на ЛЛ да анулира направлението.

# 2
  • Мнения: 4 518
Направлението важи 30 дни, вторичният преглед май може да се направи до 30 дни след първия преглед със същото направление. Ако изтича и знаеш, че няма да можеш да го ползваш може да го презавериш при личния лекар. Аз съм презаверявала, но ми се е случвало и да ми откажат презаверено направление, защото било презаверено по незнамсикакъв начин...

# 3
  • Мнения: 13 804
30 дена като тук трябва много да се внимава за месеци които са по 31 дена и  ако си взел направление в месец с 31 дена то свършва по-рано. Примерно в случая взето на 10.07 изтича на 08.08.

# 4
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Направление важи 30 дни от датата на издаване. Обръщайте внимание на месеца с колко дни е.
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт