Повръщането! Деца в колата!

  • 5 281
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 121
А мнение за Антиметил? И моято госпожица е на 4г., Кокулин не действа, а близалка да дам в колата се страхувам. Свещичка също не е вариант.

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А мнение за Антиметил? И моято госпожица е на 4г., Кокулин не действа, а близалка да дам в колата се страхувам. Свещичка също не е вариант.
Прочете поста ми назад  Peace
Има и линк със състав.
При нас действа безотказно.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 995
Виждала съм Дименхидринат в таблетки за деца 2- 12 г, предполагам, че дозировката е друга, обаче.
Аз с него си позволявам и да чета докато пътувам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 836
Никакви хапчета.
Сол в пъпчето (аз като дърта магарица върху себе си прилагам постоянно при пътуване)

# 34
  • Мнения: 10 583
При мен и майка ми странични ефекти няма никакви, не ни успива. Да, без рецепта. А това с охлаждането при мен не работи, аз съм виден повръщащ винаги, от дете съм така. Може цялата си глава да покажа навън от прозореца и пак ще ми е лошо. Жив и здрав да е тоя, който го е измислил това лекарство, след 40 години страдания най-после мога да пътувам спокойно, че и да ям. Досега все гладна тръгвах и гладна се връщах.

А, не си ли се замисляла, дали не ти прилошава от това, че пътуваш гладна? Аз гладна не мога да пътувам. Прилошава ми...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Повярвай ми, за всичките ми 40 години досега и гладна съм пътувала, и наядена, и на хладно, и на топло, и съм спала, и прозорци съм отваряла. Пробвах всичко изброено, че и още.

Пътувах гладна за да може като ми стане зле да не повръщам веднага понеже буквално няма какво. Надявах се така поне малко да устискам, но не би.

# 36
  • Мнения: 10 583
Да ми обясните, тогава, какъв е ефекта от този дименхидринат. Какво усещате след като сте го приели? По време на прилошаване може ли да се приема? Лекарство за нерви ли е или за какво всъщност? (малко ме мързи да ровя в момента в гугул)

# 37
  • Мнения: 3 728
Да ми обясните, тогава, какъв е ефекта от този дименхидринат. Какво усещате след като сте го приели? По време на прилошаване може ли да се приема? Лекарство за нерви ли е или за какво всъщност? (малко ме мързи да ровя в момента в гугул)
Оказва антиеметично действие (потиска повръщането), поради което се използва като средство против повръщане при т.нар. болест на пътуването.
Не е лекарство за нерви.И се приема половин/един час преди пътуване,за да се избегне прилошаване и повръщане.
А колкото до храната (в по-горния ти пост) няма нищо общо.Просто има хора,които не могат да пътуват(включително и аз).Дори ,след като се нахраня става много по-зле.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Нищо не усещам аз след като съм го приела. Даже описах, че аз правя трикратен прием, още от предния ден. И сега вече мога доволно да ям в колата или на спирките, нито веднъж не ми е станало лошо, дори и намек за прилошаване нямам. За четене на книга или телефон, не съм пробвала, чак толкова не искам да си насилвам късмета.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 175
Дименхидринат ме спаси при един престой в страна с толкова много кръгови, че направо не знаех как ще оцелея на това безкрайно връткане по шосетата.
Като го открих, благодарение на него успях да се насладя и на емоцията в няколко лунапарка. До този момент дори бавното виенско колело беше мисия невъзможна, а за по-екстремни удоволствия като гондола, скоростно влакче и въртележки, не можех да помисля. А толкова ми се искаше и аз да се забавлявам с приятелите и семейството си.
Признавам си много ме успива, но не веднага а 1-2 часа след прием.

Цинаразина също ми влияе благотворно, но също ме успива. Него го дават за деца над 5г.
Имаше и някакво друго лекарство смес на дименхидринат и цинаразин, което е екстра силно. Това за такива, на които горните две по отделно, не действат достатъчно, за деца не ми се вижда подходящо.

За деца има разни джинджифилови бонбонки. Ама дали ще им помогнат - не знам. На мен чай от джинджифил ми помагаше когато ми се гадеще при бременостите, но дори не мога да си представя да смуча такъв бонбон докато пътувам. Само като си го помисля и почва да ми се гади.

Скрит текст:
Като дете, когато ги нямаше тези добри хапченца, голяма мъка се мъчех в гадната ни жигула и смръдливите автобуси. Странно, но бях установила, че ако ям печени ЗЕЛЕНИ чушки, не ми става лошо Joy Може да е било плацебо ефект. Но майка ми приготвяше  малки бебешки бурканчета със смлени чушки и на всички училищни екскурзии си носех. Другите деца ядат в автобуса солети, а аз смлени, печени, зелени чушки Wink

# 40
  • Мнения: 10 583
А, не ми казахте, по време на прилошаване, може ли да се приема и ще свърши някакъв ефект? Ако не сте го приели предварително тоя дехидринат, какво правите като ви прилошее. С едно повръщане оправяте ли се? Какво правите, докато пътувате и ви прилошее?

Аз ще направя един експеримент и ще го пробвам тоя дехидринат при нервна криза (когато ми се схващат мускулите на корема от прилошаване). Имам чувството, че действа върху централната нервна система, щом у някои от вас дава сънотворен ефект.

# 41
  • Мнения: 3 728
А, не ми казахте, по време на прилошаване, може ли да се приема и ще свърши някакъв ефект? Ако не сте го приели предварително тоя дехидринат, какво правите като ви прилошее. С едно повръщане оправяте ли се? Какво правите, докато пътувате и ви прилошее?

Аз ще направя един експеримент и ще го пробвам тоя дехидринат при нервна криза (когато ми се схващат мускулите на корема от прилошаване). Имам чувството, че действа върху централната нервна система, щом у някои от вас дава сънотворен ефект.
На мен не ми помага ,ако вече ми е станало лошо.Веднъж прилошее ли ми,просто си повръщам до края на пътуването.Нищо не ми помага.И с едно повръщане не се оправям.Точно действието на дименхидрината е да се избегне това прилошаване,което води до повръщане.Поради тази причина се пие и по-рано,за да има ефект.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 175
По-скоро беше антихистаминов препарат (противоалергично), който влияе на вегетативната нервна система. Деган, действа на мозъка (дали е на ЦНС, не знам) и се дава при вече започнало гадене и повръщане, но точно защото влияе на мозъка, е рисков за деца.
Цинеразина действа съдоразширяващо и върху центъра на равновесието.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Не знам. Аз откак го открих не се оставям да стигна дотам, че да ми прилошее. С две думи, тръгнем ли на път, задължително го пия. Защото за 40 години досега не е имало случай дори веднъж да не ми прилошее. Така че защо да се мъча? Хапчето и готово.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Както казах, дъщеря ми понася изключително зле всяко пътуване, дори за 10-15 минути. На въртележка е абсурд да се качи и т.н.
Като ходи на екскурзия последния път дименхидрината помогна. Но явно трябва да се взима ако само се пътува, без да се става. В смисъл не се слиза да се разглеждат някакви места по пътя. На нея й е станало лошо по време на разходката в града, а не в автобуса. Двойно виждане, студена пот, причерняване, скованост в крайниците и т.н. Но ако само се пътува дименхидрината си действа много добре.

Общи условия

Активация на акаунт