Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 335
  • 750
  •   1
Отговори
# 405
  • Вестерос
  • Мнения: 38 243
И какво, на 4 епизод съм. Та, тайм травъл ли има? Разбираме ли кой е чввз?

# 406
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
И какво, на 4 епизод съм. Та, тайм травъл ли има? Разбираме ли кой е чввз?

Не е точно тайм травъл, друго е.

Ще разбереш по-натам.

# 407
  • Вестерос
  • Мнения: 38 243
Паралелна е сигурно Grinning

# 408
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Много е яко, щото намесват и митовете и легендите за немския райх, дето са правили разни опити (Врил и т.н.).

А аз малко реших да сменя жанра и си гледам по малко от Борджиите. Много ми харесва тоя Чезаре Борджия, направо потъвам в екрана заради него.

# 409
  • Вестерос
  • Мнения: 38 243
Не си ли ги гледала? Ставаха Simple Smile

# 410
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Зяпала съм малко. Но много си харесах тоя Чезаре, а и разбирам, че или Мартин е краднал подобни идеи, или те са краднали, или са крали от общи източници.

Имаме си Пастир в групотъкана роба, който проповядва с/у Светия престол (Септон Месечина май го бе нарекъл Блюдолизец Висшия Септон). Има и Окаяници - такива, които просят с купички, провесени на кожен ремък на врата им.

И доста други общи неща има.

И това, което ми харесва, е, че дават много ясно укрепленията - бойниците и назъбените парапети.

И не помня, дали в ГоТ са ги давали така подробно. Къде съм гледала, нямам идея.

# 411
  • Мнения: 513
Много е яко, щото намесват и митовете и легендите за немския райх, дето са правили разни опити (Врил и т.н.).
Гледала ли си новия Iron Sky: The Coming Race (2019) точно за Врил се разправя, за рептилоиди фашисти, яздещи динозаври в кухата Земя. Аз го приемам като пародия на всичките теории на конспирацията. Продължение е на Iron Sky (2012), който се разправяше на нацисти, избягали на тъмната страна на Луната и готвещи завръщане на Земята. Абсурдна поредица, но на мен ми е забавна.

# 412
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Гледала ли си новия Iron Sky: The Coming Race (2019) точно за Врил се разправя ...
Мисля, че само първо част съм гледала. Втората не знаех, че я има, но ще я погледна. Благодаря ти!

Със сигурност ще е забавно, защото е голяма заигравка с някои абсурдни конспирации.

Да, немците са правили разни опити, ходили са там да търсят разни неща и са вярвали в някакви странни работи, но нещата, които се говорят за тях ... са меко казано нелепи.
Даже миналата година се скарах с един такъв вярващ в съществуването на Райх на Антарктика. Как е възможно някой да приема фантастиката за истина. Фантастиката е забавна, но фактите са си факти. И гледаме фантастики, за да се забавляваме, а не щото са истина.

То дори историческите сериали и филми са до голяма степен фикция.

# 413
  • Мнения: 18 080
по принцип ог фантастика до фантастика - разлика има.
В научната фантастика има доста истина. Например Жул Верн доста от нещата за които е писал - балони с горещ въздух, подводници , пътуване до луната- за времето са изглеждали невероятни. Днес се смята, че окоол 80 процента от написаното от него се е реализирало.

А иначе - хората се забвляват по различни начини - някои чрез любовни филм, други чрез ужаси. Има хора, които се забавляват търсейки достоверност. Аз не бих приел, че на Антарктика може да  има база на Третя Райх, но има хора, кото вярват във всякакви теории.

# 414
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
по принцип ог фантастика до фантастика - разлика има.
В научната фантастика има доста истина. Например Жул Верн доста от нещата за които е писал - балони с горещ въздух, подводници , пътуване до луната- за времето са изглеждали невероятни. Днес се смята, че окоол 80 процента от написаното от него се е реализирало.
Във фантастиката има много, дори понякога повече, отколкото предполагаме, истина.

Но специално това с Райх на Антарктида не е фантастика, а фентъзи. Защото на Антарктида има един куп държави, които от години седят там, и никой още не е забелязал следи от Четвърти Райх. Пък и летящи чинии май не е виждал.

Това е една от най-глупавите конспирации, за които съм чела. И не е дори измислена като хората. Да, може би немците са се опитвали да построят нещо като летяща чиния, но едва ли са отишли с такива да живеят в оная ледена пустош. За какво да ходят?

# 415
  • Мнения: 18 080
темата за Четвъртия Райх е доста старта - дори и във филми като Индиана Джоунс и Капитан Америка е застъпена идеята за тайна военна база на нацистите, ако не на Антарктика, то на Антарктида.

освен това доста нацисти се спасяват като Йозеф Менгеле,  Аййхмен и т.н.  повечето бягат в АРжентина до  и 60-те години продължава гонитбата, така че и до днес има конспирации, че не всички са заловени. Разбира се несъстоятелността на тези хипотези може веднага да се обори - ако примеме че средно през 40-те години на миналия век, тези хора са били на 40-45 години, дори да са оцелели днес 75 години по-късно следва да са мъртви.

На въпроса за какво да ходят е по-лесно да се отговори - Хитлер има мания, по мистичното и окултното събира всякакви окултни сили и това е пресъздадено особено добре в първата трилогия "Индиана Джоунс." Всякакви артефакти е събирал, особено ако е смятал, че могат да му дадат предимство - кивоти-мивоти и т.н. Не всичко, което е събирал е намерено, мнозина вярват че има още неоткрити неща, събрани на едно място.

Много хора вярват че в ледовете на двата полюса има разни паднали астероиди на извънземни. Темата е прастара като започнем от "Пришелъцет - Ледена смърт" или както се казавше и  стигнем до "Нещото", а за сериала "Супергърл" да не говорим. В Х-мен, мутантите също имат база на Антарктида.

доколко е смислена тази теория на коспирацията не коментирам - само ти обяснявам, защо  има хора, които вярват в нея. Е, и филмовата индустрия също помага.


П.с. Антарктида е място където има jтонове вода,  има нефт, слънце в изболие (нямаш градове потънали във въглероден диоксид)_ природни ресурси в изоболие, отдалечено е от света и никой не ти държи сметка какво правиш...идеално място за база, ако имаш пари.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 09:22 от Лорд Сняг

# 416
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
освен това доста нацисти се спасяват като Йозеф Менгеле,  Аййхмен и т.н.  повечето бягат в АРжентина до  и 60-те години продължава гонитбата, така че и до днес има конспирации, че не всички са заловени. Разбира се несъстоятелността на тези хипотези може веднага да се обори - ако примеме че средно през 40-те години на миналия век, тези хора са били на 40-45 години, дори да са оцелели днес 75 години по-късно следва да са мъртви.

Мосад са се погрижили.

На въпроса за какво да ходят е по-лесно да се отговори - Хитлер има мания, по мистичното и окултното събира всякакви окултни сили и това е пресъздадено особено добре в първата трилогия "Индиана Джоунс." Всякакви артефакти е събирал, особено ако е смятал, че могат да му дадат предимство - кивоти-мивоти и т.н. Не всичко, което е събирал е намерено, мнозина вярват че има още неоткрити неща, събрани на едно място.
Хитлер е имал мания по мистичното и окултното - това са неоспорими факти. Мисля, че дори Химлер е бил много по-запален от него. Та Хитлер покрай него се гмурка в тая материя.

Твърде е възможно, Врил да е съществувал като организация за проучвания и търсене на разни неща. Има сведения, които могат да аргументират подобно твърдение.

Но ... летящите чинии и Антарктида ... Хич не трябва да познаваш историята и немците, че да вярваш на подобно нещо.

# 417
  • Мнения: 36 468
Сега в събота даваха един епизод на Извънземни в древността, в който имаше интервюта с хора, които са видели "нещо" в полярния кръг. Но не запомних точно къде. Единият беше американски войник - даваха само силует и гласът му беше променен. Каза, че цяла група хора от неговата база били изпратени да свършат някаква рутинна дейност и изчезнали за около седмица.  Всички мислели, че е станала злополука и са умрели, издирвали ги. В един момент групата сама се върнала и не искали да кажат къде са били,но изглеждали много стресирани.
Вторият случай беше за един пилот(също беше скрит - даваха само силует) - май пак американски военен, който каза, че е влизал в пещера с хидравлични врати. Изглеждали като плътен камък, но си личали арките и се отваряли много леко. Вътре имало осветени стени и йероглифи, както и много празни помещения...

# 418
  • Мнения: 18 080
Мосад доколко са се погрижили е една много дълга тема. За някои от убитите има спорове дали наистина са нацистите за които се смята, защото когато Мосад научава те са доста възрастни и лицата им са променени, а когато ги убиват са обезобразени.
Друг е въпросът, че ако тези хора са живи и днес те трябав да са на 105-110 години
разбира се любителите на теории на конспирации ще ми отговорят че първо тези хора са имали деца, и второ  Хитлер е търсил лек за безсмъртие.

Да, Химлер също има мания по мистичното и окултното, но кой по-запален е трудно да се анализира днес. най-общо бих казал, че манията на Химлер е мания на пресметлив убиец, а манията на Хитлер - на параноичен психар. Но и двамата са имали собствени колекции с артефакти.

впрочем на Антарктида има нефг, макар и не в големи количества. Някъде в близост до американската база, а мисля и че испанската и руската не са много надалеч. Има и в огромни количества вода, а освен това ледът в чисто състояние позволява да се правят опити с криогенеза. Една от тероите е, че Хитлер е искал да го държат в  "буден сън" като остарее и Антарктида е пробна база. Чувал съм и теории че са намерии совалка на извънземно там,( или дори някакво тяло), но доказателства - никакви. Изключвам разни филмови версии като  "Нещото".
ОСвен това на полюсите магнитите рязко се изместват.
 правени са немалко изследвания на АНтарктиза един американски учен беше правил правил опити с леда, като спазваше ненормална хигиена. установил, че в чистия лед няма олово, то се съдържа само в урбанистичните градове, което доказва че  бензина го донася.

# 419
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
впрочем на Антарктида има нефг. Има и в огромни количества вода, а освен това ледът в чисто състояние позволява да се правят опити с криогенеза. Една от тероите е, че Хитлер е искал да го държат в  "буден сън" като остарее и Антарктида е пробна база.
Ама за какво ни е тоя нефт? Извън Атлантида има достатъчно нефт. То ние не можем да го изразходим. Нефт не ни трябва.

А това за криогенезата ... Аз ей сега мога да седна и да напиша една статия, че е си е общувал с паралелни вселени, че е намерил Шамбала, че е намерил Светия Граал ... ама нямам кьораво доказателство за това.

Та същото с измислиците за Хитлер. Болните мозъци, понеже много ги кефят наци-тата, измислят какви ли не простотии. Без кьораво доказателство, разбира се.


Петя, това чудо на Атлантида може да е всичко. А онова, дето го е видял някой-си също може да е всичко.
Но защо не дадат снимки? Снимки няма, нали? И си крият лицата, като ги разказват тия неща.

Но дори да има нещо, то може би е от мноооооого отдавна. То подобни неща има и на други места на Земята. Не е само там.

Общи условия

Активация на акаунт