Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 344
  • 750
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 18 080
така ли? колко достатъчно нефт има, когато за нефг се водят войни - съвсем в буквалния смисъл на думата.
До  50-60 години на този имат неограничени запаси от нефт Американциет и руснаците, после американциет ще минат на шистов газ и ще имат за още един век. А през 40-те години на миналия век борбата за нефта е още по-движеща, днес все пак има алтернативни горива. Една от основните причини Хитлер да се насочи към Астрахан е за да овладее нефтените полета на Кавказ. Румъния му дава малко нефт, а танковете, Б.Т.Р. , джиповете и моторите не са на слънчеви батерии, самолетите и подводниците - също.

В. Ирак за какво отидоха американците? За нефг. С иран какво се водят битки - за нефг. Защо се разрасна ИД? защото контролираше нефтените находища. защо никой не се бие с Боко Харам, макар че там редовно нарушават правата на жените - защото там няма нефт, че да имат американците "демократична" причина да се намесят


За т.нар. АТлантида аз съм убеден че е Гренландия. Всичко съвпада или почти всичко

Намира се отвъд Гибралтар, в Атлантика (нали за това е Атлантида_
голям континент
било е "Зелена земя" и изведнъж - рязко застудяване и масово измрели.

да вярно че няма три пръстена, но Херодот може да си ги е измислил като е гледал Криг, пък и той много преписва от египтяните, а сведенията от трета ръка не са сигурни.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 10:23 от Лорд Сняг

# 421
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
така ли? колко достатъчно нефт има, когато за нефг се водят войни - съвсем в буквалния смисъл на думата.
До  50-60 години на този имат неограничени запаси от нефт
Джонка, опресни си инфото. Войните за нефт, ако изобщо някога е имало такива (според мен, не е имало), са в миналото.

Да, Гренландия и Атлантида ...това е много възможно. Твърде възможно дори.

# 422
  • Мнения: 18 080
Ели, ти си опресни инфото.
Не ми казвай, че вярваш, че всичките войни в Арабски свят в които се водят - в Ирак, в Иран и прочие - за нещо друго освен за нефт?

Специално в Ирак американците поддържаха Садам, докато той на сложи ръка на Кувейт, и така под негов контрол не се озоваха двата най-големи производителя на нефт,а той отряза американците.
След като Ирак бе превзет бе определено - колко от нефта и обществените поръчки да дава като репарации на САщ, колок на Франция  и т.н.
американците поддържаха и Кадафи, докато не реши да се отвърне от долара и да се върже към Юана.
В Египет също има Нефт и там имаше опит за преврат.
В Нигерия няма нефт и на Сащ не им пука за Боко харам
в СА има много нефт, но СА които раждат радикална групировка слезд радикална групировак си плащат "такса спокойствие" и САЩ не ги закачат.
Ами България? тук трябваше да мине Южен поток. Дойдоха трима американски сенатори и на другия ден правителството на Орешарски падна.
Ами първия кабинет на Борисов - дойде Килъри Клинтън и постави три условия -шистов газ, Акта и канадското споразумение. борисов не прие и след един месец, кабинета Борисов-1 падна
войните днес се водят за нефт.


Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 10:31 от Лорд Сняг

# 423
  • Мнения: 36 468
Всъщност, точно заради това в момента се води кампания за очернянето на електрическите коли - защото те могат да заменят изцяло бензиновите и тогава търсенето на нефт ще спадне значително.

# 424
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, ти си опресни инфото.
Не ми казвай, че вяраваш че всичките войни в Арабски свят в които се водят - в Ирак, в Иран и прочие - за нещо друго освен за нефт?
Разбира се, че са за друго. Ти като конспиратор не може да вярваш, че е за нефт. Това е обяснението от времената, дето ни разправяха, че нефтът щял да свърши до 2020-та година. Пък после излезе, че не било 2020-та, а 2050-та, а пък сега викат, че не можем да го изхабим, щото бил прекалено много.

# 425
  • Мнения: 3 601
Айрън скай 2 си е голямо забавление. Еля па джобзистите и Блондиии.  И трошката по подобие на Милениън фолкън. И...опс... да не развалям изненадите.
По темата за Антарктида, Атлантида и прочие. Хубаво е да се мисли четириизмерно:
Скрит текст:
Миналото (преди 300 млн е доста интересно, жалко, че параметрите на средата не са нанесени):



Бъдещето (в груби линии и без СС):





Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 10:48 от Аниш

# 426
  • Мнения: 18 080
Ели, ти си опресни инфото.
Не ми казвай, че вяраваш че всичките войни в Арабски свят в които се водят - в Ирак, в Иран и прочие - за нещо друго освен за нефт?
Разбира се, че са за друго. Ти като конспиратор не може да вярваш, че е за нефт. Това е обяснението от времената, дето ни разправяха, че нефтът щял да свърши до 2020-та година. Пък после излезе, че не било 2020-та, а 2050-та, а пък сега викат, че не можем да го изхабим, щото бил прекалено много.

ели, първо има открити много нови находица отпреди години. Въпреки това абсолютно всички страни износителки на петрол - щатите, Русия, арабските държави - признават че постепеннно техните ресурси се изчерпват.
да, това няма да стане отведнъж, защото те имат и резерви за близо век, но ще трябва да намалят рязко подаването.
Руснаците опитват да решат проблема чрез природен газ, като твърдят че е по-икономичен и по-евтин, а САЩ - чрез шистов  газ, от което и едните и другите имат големи залежи и не е като обикновеният нефт. В природен план и едното и другото нанасят екологични вреди.


войните на нефта се разрастват. първо - хидро-автомобилите и алтернативните горива все повееч ще заемат важно място, а това означава, че  в дългосрочен план - пет-десет-двадесет годин - цената на петрола ще започен да пада. Понеже в арабския свят няма друг ресурс, те са  в паника. Това е едната причина. Другата причина е, че всички големи военни компании натискат САЩ и Русия за водене на войни в арабския свят, от които ще спечелят, защото после ще си поделят обществените поръчки, включително и контрола върху нефта.


Огледай картата - там където няма нефт  или някакви важни ресурси в момента не се водят войни. И само за сравнение - в Източна Украйна и Крим са промишлените региони (Харков, Днипротервоск, Севастопол), а в западна има един Киев и това е. Русия предложи на Запада да направят разделение на Украйна на две, обаче Запада не иска. защо ли?


 в миналото нещата са били дори по-трагични. Днес имаме шистов газ, имаме алтернативни горива, хидро-автомобили, електро-автомобили, слънчеви панели.  По времето на втората световна война всичките машини са гълтали бензин като откачени. как се задвижва една дивизия от танкове Панцер? как се задвижват десет ескадрили от "щуки". Яко се нефт, ама много яко. битката на Сталин с Хитлер е преди всичко за нефтените находища - прочети малко история, историци са писали по тази тема.

# 427
  • Мнения: 47 981
Има тема за загадки...май сте за нея.

# 428
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Скрит текст:
Да де, Първата и Втората Световна Война и те са били за нефт. Човечеството се е запознало с това чудо войната, след откриването на нефта. А пък у Либия е пълно с нефт. А също и у Афганистан. И в Сирия се води война заради нефт. Щото Щатите изобщо си нямат никакъв нефт и само нефт им е дерта.

За друга тема сме, Джонка.

Кажи, ти гледа ли го Човекът във Високия Замък?

# 429
  • Мнения: 18 080
не, човекът във Високия замък не съм го гледал.
Напоследък не гледам никакви филм, отдал съм се на четене. Както щеше да знаеш, ако следеше в другата тема (фентъзи и фантастика) ама напоследък те няма там

Скрит текст:
и да ПСВ и Втората световна са точно за ресурси.
Германците смятат че преразпределението на колониите е несправдливо, всичко колонии/богатства остават във Франция и Англия и започват войната за да преразпределят колониите.
А Втората световна е, защото са ощетени от Първата и искат да си върнат за загубите. А пък у либия войната се води защото Кадафи поиска да се отвърше от щатския долар и да се върже за Юана и американците които бяха зад него се насраха -  с извинение. Но най-вече войната я проведоха Французите, на които той даваше милиони за до го пазят. и после Саркози се извъртя. А в Сирия ИД никога нямаше да се задържи толкоав дълго, ако не продаваха нефт и диаманти на хамериканосите срещу оръжия и те само се правеха че ги бомбардират (В Сирия има нефт в източната половина близо до Кюрдистан). да бе, ще бомбардираш собственото си чедо. Американците пет години не можаха да се справят с ИД, дойдоха руснаците и за шест месеца ги насметоха наполовина със загуба от трима души.
но това е друга тема.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 11:12 от Лорд Сняг

# 430
  • Мнения: 36 468
А вие, всъщност, виждали ли сте я темата за загадките - интересна е, но напоследък позамря: https://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1117259.msg38830264#msg38830264

Аз напреднах с Тъмния кристал (сериала с марионетки) - скоро ще изгледам сезона и мисля да си изтегля и стария филм, на който сериалът е предистория. Честно казано, това е най-доброто фентъзи, което съм гледала през последните няколко години.

Не ми харесва това, че западните зрители се опитват да го политизират и оприличават скексис (злодеите) на Борис Джонсън и Тръмп. Вярно е, че и те са грозници, но според мен, сериалът има по-сложно послание от това, че едни лоши и грозни създания управляват. Wink

# 431
  • Мнения: 18 080
признавам си - не съм.
Аз като цяло съм разумен човек, но за мен има неразгадани загадки

телепатията
телопортацията
телекинезата
Йети/Саскуотч (Гигантопитек)


не вярвам  в Лох Нес, нито че летящите чинии са НЛО-та, нито дори че има живи нацисти. Но че има световна конспирация - да вярвам, всеки ден ни се доказва.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 11:19 от Лорд Сняг

# 432
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ехеееееее, неразгадани да искате само. Че то има повече неразгадано, отколкото изобщо е разгадано (а то колко е разгадано, мани-мани).

Джонка, ти прочете ли темата на ДарК.

Ще погледна темата за загадките, но сега отивам набързо да задам въпрос в темата за фантастиката.

# 433
  • Мнения: 18 080
темата на ДарК една идея ми идва зловеща. Отделно че там има сериали, които не следя.

# 434
  • Мнения: 36 468
Тя си е на сериала Дарк, а инцидентно споменаваме и други филми и сериали.

Общи условия

Активация на акаунт