Пъпки по гърба

  • 3 060
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, искам да ви споделя за един мой проблем и се надявам някой да помогне с каквото може.
Проблема го имам от години, а именно имам пъпки по гърба, гнойни.
Ходила съм на лекар..повечето предлагат разни мазила,но не помагат.Ходих и на по голям специалист-дерматолог.Каза,че имам акне и да спазвам един месец режим на хранене,без месо,млечни продукти,захар.Паралелно с режима ми предписа и противозачтъчни джас.
Спазих режима много стриктно и хапчетата изпих въпреки,че не ми подействаха добре..или не знам всъщност...един месец бях в цикъл..прочистих се.
Та пъпките наистина изчезнаха..но след 2 месеца..пак.
Като ходя на солариум и плаж минават, покрай цикъл пак излизат, а зимата е нещо страшно.
Къпя се със сапуна на акне аут,пих и таблетките им за месец..
Някой някакви идеи?
Без варианта да съм веган хаха
Моля наистина за сериозни мнения,това ми е доста голям комплекс.

# 1
  • Мнения: 8 928
Спри захарта и млечните и без а пиеш противозачатъчните, ще се изчистиш.

# 2
  • Мнения: 12
Спри захарта и млечните и без а пиеш противозачатъчните, ще се изчистиш.

Завинаги ли? Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 7 984
Провери си щитовидната и бактериална посявка.

# 4
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Спри захарта и млечните и без а пиеш противозачатъчните, ще се изчистиш.

Завинаги ли? Sad

Е, не, за малко. Пробвай суровоядство за малко, според мен ще има ефект.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 555
Аз имах много гаден обрив и на гърба, и на деколтето. ЛЛ каза, че са гъбички. Не помня какво ми изписа за къпане, но спрях сладкото, пиех и пробиотици, някакви витамини май. Не помня вече много добре, че беше отдавна, но ако прекаляваш със сладкото - шоколад, сладолед, пакетирани сладки и пр., доста проблеми ще си навлечеш.
Знам, че е много, много трудно да се спрат, дори да се намалят. Но си го постави за цел.
Говоря от опит.

# 6
  • Мнения: 8 928
Спри захарта и млечните и без а пиеш противозачатъчните, ще се изчистиш.
 
Завинаги ли? Sad

Поне за няколко месеца и си изследвайте витамин б12 и д3.

# 7
  • Мнения: 69
Здрасти! Отиди на ендокринолог и си пусни хормони.
Аз бях така. Дерматолозите предписват само външно лечение и при нас не помага. Гинеколозите редовно си предписват противозачатъчни на които ефекта им е временен или тоест само докато се пие. Пиех 3 години. Бях се изчистила от пъпките и след като се спрат всичко се възвръща. След като ти изчезват от противозачатъчни значи са на хормонална основа. Дадох към 100лв. За изследвания, защото още тогава ми казаха че не се покриват от касата, но сега поне знам кое е в норма и кое не. Ендокринолога ми изписа хапчета за висок пролактин и ще повторя прогестерона, за да видим дали ще пия нещо и за него. Другото е в норма.
Да знаеш продължително е лечението и често се ходи на преглед, за да се вижда как вървят нещата. Успех!

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ходила съм на лекар..повечето предлагат разни мазила,но не помагат.
Аз съм на 46 години, но въпреки това ако пропусна една сутрин да си изтъркам лицето със сапун (вечерният душ е 100% задължителен) на следващият ден цъфва поне една пъпка.

Гърба не стига че е труден за сапунисване, ами и много хора прекарват часове наред облегнати на кожена облегалка. Като за капак - липса на памучна тениска/потник/риза, която да попива потта.


# 9
  • Мнения: 899
Дълги години се мъчих и срамувах и аз и съпруга ми от тези гадинки.Оказа се, че гъбите които ползваме в банята-онези префърцунени дантелени панделки нищо не правят освен да пенят, само галят.
Сменихме ги с най-обикновените стари гъби с бяло жулещо от едната страна и за около месец,два се изчистихме  и никога вече не сме имали подобни пъпки.
Преди да се мъчиш с мазила и изследвания си вземи гъби, кесийки/изтривалки, които да отсраняват ежедневно мръсотия и мъртва кожа.
Дано помогне Blush

# 10
  • Мнения: 12
Много благодаря на всички за съветите.
Със сигурно проблема не е от хигиена-гъби и козметика.
Проблема е вътрешен, но не съм сигурна алергия към нещо или хормонален. Със сигурност ще отида на ендокринолог и алерголог.
Не съм си правила изследвания за щитовидна жлеза..Явно ще трябва да се захвана да посетя всички тези специалисти..

# 11
  • Мнения: 18 542
Пъпки, ако са само по гърба, често са от системно, недобре отмит балсам/маска за коса.

# 12
  • Мнения: 1
На мен ми помага много паноксил и смес от 6-8 разтворени капсули хлоронитромицин в салицилов спирт 2%

Общи условия

Активация на акаунт