По време на антибиотик отново болка на умъртвен зъб

  • 1 256
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здравейте!
Става въпрос за зъб умъртвен преди 10+ години, с паднала пломба преди 6-7-8 години. В четвъртък ме заболя, в петък бях на зъболекар, затвориха го с временна пломба. Вечерта ме заболя зверски и бях на друг зъболекар, който каза, че е абсурдно, че са го затворили и го отвори, почисти и каналите. Предписа антибиотик. След 2-3 дни мина напълно, след още два, демек днес, пак ме заболя. В петък имам час да го вадим, ама защо сега ме заболя при положение, че не съм спирала антибиотика? Някой идеи има ли? Ще отида утре сутрин.... Бая си боли....

# 1
  • Мнения: 78
При мен положението беше сходно. Преди 8-9 години уж умъртвен зъб, запълнени канали затворен дрън-дрън, започна да ме наболява. Снимка и се оказа, че има гранулом. Наново, отваряне, лекуване и пак затваряне. И пак греда, само че бременна в 9 месец. Без болка венеца около зъба се наду, аз информативно се обадих на зъболекаря да го питам и му описах как изглежда зъба, той изпадна в ужас и веднага предписа антибиотик. Тъй като беше събота, трябваше да изчакам до понеделник. В понеделник отвориха зъба и го оставиха отворен за да изтича гнойта, която беше до кост според него. Заради въпросното отваряне цяла вечер ужасни болки, не мога да пия нищо и сутринта бях отекла като балон. Не знам как съм отишла до зъболекаря, защото ме болеше ужасно глава и го извадиха. Вадете го зъба, няма да се оправи. Най-вероятно има гранулом и работата не е добре щом Ви боли.

# 2
  • Мнения: 422
Ще го вадим това е решено вече, но ме притеснява дали изобщо ще го извадят, ако има инфекция. Затова и първо пия антибиотика за да утихне. Гранулом уж няма, правихме снимка. Аз пък кърмя едно малко бебе и също не мога да пия много неща. Отвратително е.

# 3
  • Мнения: 68 372
Бих ви посъветвала да не бързате с ваденето, защото после трябва да извадите пари за мост или имплант. В противен случай ще ви се разместят всички зъби.
Гранулом, както и киста, се лекуват консервативно. Опитайте да спасите зъба. Провежда се релечение - промивки на каналите, може да има и свръхброен канал, който да не е бил открит и изчистен при първото кореново лечение, и от него да тръгва възпалението.

Общи условия

Активация на акаунт