Картите Oracle of Wisdom

  • 871
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Пускам нова тема за едни интересни и много красиви гадателски карти - Oracle of Wisdom, за които споменах в Ленорман, но реших да разделя темите, защото начина, по който се гледа на тези карти е по-различен, но пък дават много точни отговори.
Колодата е от 52 карти, като всяка карта има няколко интерпретации, в зависимост на каква тематика са въпросите: обща, просперитет/кариера/, взаимоотношения, защита. Тук обърнатите карти имат т.нар. защитно /protective/ послание и целят да предпазят питащия от евентуални непремерени действия. Рисунките са сюрреалистични, с ярки цветове и могат да се интерпретират интуитивно и/или да се използва книжката с разяснения.
Може да се теглят по 1, 2, 3, 4 карти, като особено внимание се обръща на случайно изпадналите при разбъркването карти.
Особеното е, че в книгата са дадени примерни въпроси, с които да се питат картите:
- Какво ще се случи, ако предприема това действие...?
- Какво НЕ виждам в конкретната ситуация...?
- Какво трябва да знам за...?
---Въпросите ще ги допълня по-късно, защото книгата не е при мен в момента.


Картите работят, когато зададем ТОЧЕН въпрос и за това е важно да се научим да задаваме колко се може по-точни и конкретни въпроси, за да получим точните отговори. И това важи не само за този оракул, а за всички гадателски карти.

Слагам линк към сайта на авторката, където могат да се теглят карти онлайн. Ако някой има нужда от превод, да пише: https://www.colettebaronreid.com/free-oracle-card-reading-ebookl … k-right-question/

Хубаво ревю на картите: https://illuminatehope.com/2016/03/oracle/wisdom-of-the-oracle-d … lette-baron-reid/

Ако някой има опит с тези карти, ще се радвам да споделяме, защото и аз ги разучавам още.


# 1
  • София
  • Мнения: 248
Това е класическа колода от Колет Барон-Рейд, изключително популярна сред много хора.

# 2
  • Мнения: X
Да, и идеята ми е да ги обсъждаме както картите, така и различни подредби. Според мен има голям потенциал в тези карти.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 17:18 от Анонимен

# 3
  • София
  • Мнения: 248
До голяма степен значенията на отделните изтеглени карти могат да се различават от общоприетите. Затова и с времето притежателите "свикват" с колодата.

# 4
  • Мнения: X
Mindstream, точно затова направих тази тема. За да може притежателите на колодата да обменяме опит. За мен тези карти са много верни и съм забелязала, че първият отговор е най-точен. В книгата са дадени примерни въпроси, но ми се струва, че могат да се задават и други.
Какъв е твоя опит с колодата?

# 5
  • София
  • Мнения: 248

Witchcraft, като цяло не се доверявам напълно на дадените значения в книжката към колодата. Поддържам собствен дневник за тълкуването на картите, както  и ползвам по-специфични подредби.

# 6
  • Мнения: X
Ще се радвам да споделиш, когато имаш възможност и желание, разбира се.
Относно въпросите - какви си задавал? Т.е. придържаш ли се към тези от книжката или задаваш всякакви други?
Също така интуитивно ли тълкуваш?

Общи условия

Активация на акаунт