Бенки по гърдите след раждане

  • 492
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Имали ли сте бенки, брадавици, червени точици и други новообразувания по гърдите след раждане? Третирали ли сте ги някак, изчезнали ли са от само себе си или все още ги имате и не пречат?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Червени точки и папиломи. Може би и бенките станаха повече. Нищо не съм ги правила, папиломите изчезнаха, другите неща - горе-долу.

# 2
  • Мнения: 11 834
Имах 2 бенки стари, които буквално се надуха и станаха релефни по време на бременност и останаха така (ходила съм после на кожен, казаха нормално).
Появиха ми се малки брадавички по врата, много малки, но доста, след раждането няколко изчезнаха, но 3-4 си останаха и до сега.

Според мен, бенки няма как да изчезнат освен ако не се премахнат хирургично.

# 3
  • Мнения: 2 464
И на мен ми се увеличиха по време на бременността. Даже ходих да ми махат един папилом от ареолата, защото се притеснявах как ще кърмя. За съжаление нищо не ми изчезна след раждането, с изключение на една бенка пак на ареолата, която от кърменето се изсуши и за мой ужас падна сама:anguished:, но се консултирах с дерматолог и всичко си беше ОК.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 545
И на мен ми се увеличиха по време на бременността. Даже ходих да ми махат един папилом от ареолата, защото се притеснявах как ще кърмя. За съжаление нищо не ми изчезна след раждането, с изключение на една бенка пак на ареолата, която от кърменето се изсуши и за мой ужас падна сама:anguished:, но се консултирах с дерматолог и всичко си беше ОК.

Mila1331, как точно пада бенка? Просто виждаш, че я няма вече в някакъв момент или нещо друго? Има ли белег на нейно място?

# 5
  • Мнения: 2 464
Ами тя беше много малка, но изпъкнала и при кърменето видях един ден, че някакси стои като пресушена. След 1-2 кърмения просто падна. Нищо не остана като белег или нещо такова.Smiley

Общи условия

Активация на акаунт