32 СУИЧЕ "Св. Климент Охридски" - гимназиална степен

  • 22 696
  • 262
  •   1
Отговори
# 15
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Жалко. Аз нарочно сложих паралелката с немски преди тази с испански, когато редихме желанията, защото исках да учи немски и някак не съм смятала, че може да има проблем с учителите по езика. Явно уроците, на които мисля да го запиша осми клас, ще бъдат по немски език, а не по испански.

# 16
  • Мнения: 2 699
Дъщеря ми завърши тази година у- щето.Приеха я медицина.Учудва ме горното твърдение, защото сме много доволни от всичко.Попадна в добър клас, АЕ на високо ниво.По немски само нищо не научи, тя беше в 8Б.Доволни сме от учителите, има дисциплина и контрол.Препоръчвам лагера, при нас беше в Разлог, децата мн.се забавляваха.Има си пушещи като навсякъде, но не е нещо страшно.Дъщеря ми е мн.доволна от гимназиалните си години.Успех на всички новоприети!
Радвам се, че детето е останало доволно. Спомням си, че преди 5 години беше прясно приета и притеснена и аз си успокоявах, че няма от какво да се притеснявате.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 040
Много благодаря!

# 18
  • Мнения: 7 384
                         И аз да се запиша в темата,защото моето момче е в паралелка АЕ/ИЕ.Не съм мама,а баба. Yum До сега аз се занимавам с кандидатстването,защото мама е в дългосрочна командировка.
                         Чета отзивите за у-щето и ми идват няколко въпроса на ум и сама си отговарям:
- В кое у-ще има ред и дисциплина ,такава като по мое време? - В нито едно.Голямата е в една от супер елитните ЕГ и да не си мислите,че стоят като в манастир по време на молитва.
- В кое у-ще всички учители са на необходимото ниво? Отново в нито едно.Да не си мислите,че там работят свръх хора? Ангели с крилца няма никъде в живота ни и в у-щата е същото.Има всякакви.За сведение в НГДЕГ търсят в момента 9 учители и веднага там се появяват супер такива.Не,даже ,ако не намерят рискуват да приемат куцо,кьопаво и сакато само за да започнат уч.година с пълен учителски състав.
- В кое училище няма тормоз от деца спрямо  деца? Пак в нито едно.Пътека ,по скоро магистрала съм направила, до директорката на у-щето,в което учеше нашето дете и точно за тормоз.Той не се бие,не обижда и ...чете постоянно в междучасията и....веднага стана обект на всички хулиганчета.Е,като има такова нещо родителите за какво са?Децата би трябвало да споделят с тях и те веднага да вземат необходимите мерки.Не чакайте у-щето и учителите да ви свършат работата.Детето си е ваше.
- В кое у-ще не пушат и няма деца с арогантно поведение.За отговоора ми се досещате .За това си има нещо наречено...."домашно възпитание".Всеки сам възпитава и учи децата си как да се държи изван дома,с кого да е приятел и когато се разочароват как да реагират.Нима вие не се сблъсквате /на вашите години / с подобни проблеми в службите си?
- В кое у-ще учителите нямат любимци? Аз не се сещам за такова.Наблюденията ми показват,че рядко възпитани деца биват подценявани от учителите си.А когато родителят знае какво става с детето му в у-ще и взима незабавно мерки това не се случва.
- В кое у-ще знанията на децата се "наливат " с фуния в главите им? Ако детето не е мотивирано и чака в клас да научи всичко няма да стане.В часа се преподава /добре или зле е друг въпрос/ ,а в къщи се научава,усъвършенства чрез самоподготовка. На 14 години децата вече трябва да са научени на самостоятелна работа.Не се и съмнявам,че децата знаят и се справят отлично ,защото балът на у-щето ,като ниво не е малък.
               Мога още да пиша,ама...ще ви отегча.Единственото,което искам да кажа е ,че 32 у-ще е такова каквито са всички останали.При това колкото хора толкова мнения , а си мисля,че вие единствено трябва да мислите детето ви да се чувства добре и ако има проблем той незабавно да бъде доведен до ръководството на у-щето и да бъде разрешен.С приказки в нета и на пазара никога няма да осигурим комфорт на децата си в у-ще.Ако родители и учители решават заедно мисля,че след това всички ще споделяме приятни неща.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
Дидия, много си права
Аз искам само да се впише в класа и децата да се случат спокойни и другото си зависи от нея

# 20
  • Мнения: 7 384
Дидия, много си права
Аз искам само да се впише в класа и децата да се случат спокойни и другото си зависи от нея
                   E,и аз исках това за децата си и се получи.До ден днешен на всеки 24 май класовете им се събират и останаха приятели.За внуците ми обаче силно се съмнявам.Нещо не  мога да усетя по поведението им , че има "клас".При голямата / ще бъде 11 клас в елитната гимназия Smiling Imp/ изобщо не съществува това понятие.Има групи,групички и .... безброй клюки,надхвърляне кой , колко и за съжаление не в ученето.Приятелите и са от другите класове,от по-големите и по-малките,както и от випуска.Мисля,че това е защото и други деца не се чувстват добре в "класовете" си и търсят това,което им липсва извън тях.Еснафщината просто идва в малко повече.За това се надявам,че в не толкова елитното 32-ро внукът ми да се чувства доре и да намери приятели.Елитното вече го видяхме.Yum Не знам дали съм напълно права,но понякога прекалените амбиции да си на върха на всяка цена не правят добра услуга на децата,а точно обратното - създават напрежението и лошата атмосфера в класа.При това много изследвания доказват,че най-добра реализация в живота получават децата с успех между 4.50-5.50. Те не се пренатоварват и понеже  учат без много усилия ,защото са умни,съхраняват психиката си и борбеността си.

# 21
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Не знам дали съм напълно права,но понякога прекалените амбиции да си на върха на всяка цена не правят добра услуга на децата,а точно обратното - създават напрежението и лошата атмосфера в класа.

Не съм сигурна, че прекалените амбиции създават напрежението и лошата атмосфера в някой клас. Винаги е имало деца, които са по-амбициозни и драпат напред и нагоре. Лошата атмосфера според мен може да се създаде от различно възпитаните деца.

# 22
  • Мнения: 7 384
Не съм сигурна, че прекалените амбиции създават напрежението и лошата атмосфера в някой клас. Винаги е имало деца, които са по-амбициозни и драпат напред и нагоре. Лошата атмосфера според мен може да се създаде от различно възпитаните деца.
                 Амбицията ,според мен,не е само положително качество.Освен силно желание за преднина, за предимство, за успех,включва и не малка доза честолюбие и самолюбие.Когато последните две качества вземат превес се получава нещо не лицеприятно и това създава напрежение сред децата.Що се касае за възпитанието - съвсем нормално е децата да са с различо възпитание.Няма как всички да са еднакви и семействата им са различни.Това не означава,че деца от семейства с по-нисък статус са по-невъзпитани.Даже по-често се наблюдава обратното.При това има една малка подробност - не винаги в училищната среда и на улицата децата се държат така,както се държат в къщи и както родителите са ги възпитали.Лошата атмосфера се създава от личностните качества на някои деца без значение на успеха им.Има слаби по успех деца ,които в пъти са по-възпитани от други с висок успех.Между успеха и възпитанието няма правопропорционална връзка.

# 23
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Това не означава,че деца от семейства с по-нисък статус са по-невъзпитани.

Естествено. Simple Smile Даже не съм си го и помислила.

# 24
  • Мнения: 7 384

Естествено. Simple Smile Даже не съм си го и помислила.
                 Е,аз не съм го и твърдяла! Yum Забелязала съм го като причина за лошия микроклимат в класовете.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 356
Някой знае ли дали има вече Фейсбук група на приетите в 8 клас и може ли да ми прати линк към нея?

Иска ми се дъщеря ми да се запознае с деца вече приети..
Вие какво решавате за тези тийм билдинг лагери?

# 26
  • Мнения: 7 384
                        За група - не знам.
                        За лагерите - по принцип ги одобрявам и винаги му е разрешавано да ходи,но след първото ходене ....хич и не ще да чуе за "зелено у-ще",лагер или нещо подобно.Сега ,като са нови децата,дано изяви желание,въпреки,че се съмнявам като го познавам.Чудя се дали да настояваме ,ако не иска или да го оставим на мира?
                       PS.Току що говорих с майка му по телефона и тя каза - иска или не иска ще ходи! Yum

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 16:17 от Didia

# 27
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Някой знае ли дали има вече Фейсбук група на приетите в 8 клас и може ли да ми прати линк към нея?

В групата "Къде сте приети след 7 клас?" видях, че има деца от 32-ро, които си търсеха съучениците за група и със сигурност имат направена, но нямам линк.

За лагера - моят син ще ходи...за сега. Аз мисля, че ще бъде добре да отиде, да се опознае с другите деца в неформална обстановка. По принцип винаги съм била съгласна да ходи по разни организирани пътувания, но не винаги той самият има желание.

# 28
  • софия
  • Мнения: 88

Здравейте,
Дъщеря ми ще учи в  32-ро, АЕ/ИЕ , но все още не знаем В или Г-паралелка. Явно ще се запознаем с повечето от вас идните години Simple Smile. До колкото знам имат група на приетите в 32-ро и на 14.08 даже се събраха една доста голяма част от тях.Дъщеря ми, Виктория, сподели много хубави впечатления от децата, с който се е запознала!
За лагера, все още не знам. Ще го пообмислим във времето с нея и ще решим!
Надявам се децата ни да са добре и да имат едни прекрасни взаимоотношения! Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 2 356
и моята дъщеря е била на тази среща

Общи условия

Активация на акаунт