Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 юли 2019, 19:08 ч.

Аз ли нещо не съм в час?

• 8 237
  • 211
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,пускам темата за да си сверя часовника,защото вече започвам да си мисля ,че проблема е в мен.Става въпрос за следното:Приятелят ми преди Нова Година се прибра от Англия и реши,че ще чака борса,която както всички знаем отнема страшно много време ,за да се обработят документи ,да се стигне до решение за обещетение.Към днешна дата той чака все още тази борса,и от 2 седмици започна работа без договор.През всичкото това време аз поемах изцяло разходите по квартирата,в която живеем,като заплатата ми е 560 лв,а разходите ми са 300лв само за наем,ток,вода.И когато вече изнемогвам финансово и ми писва,защото не мога едни сандали да си купя ,излизам материалистка.Е кажете верно ли проблема е в мен?

# 1
Не си. Но не разбрах - кой те обвини, че си материалистка?

# 2
  • Azeroth
Не е в теб проблема.
Той на работа ли беше в Англия? Неговите пари къде отиват?

# 3
Приятелят ми.Понеже аз реших,че повече не искам да продължавам така,той ми каза,че съм материалистка и,че дори него да го нямало моите разходи пак ще са същите

# 4
  • Azeroth
Ами тогава да го няма. Щом сте на квартира заедно, имате еднакъв ангажимент към разходите.

# 5
  • София
When poverty knocks at the door, love flies out the window.

# 6
Не е в теб проблема.
Работи там 3 месеца.От както си е дошъл края на декември не е работил до началото на юли месец.Там е работата,че аз никога не съм знаела той какви пари има.Опитвам се да ми обесня,че за мен не е нормално всеки да си къта парите за него си,но явно само моето виждане е такова.

# 7
  • Azeroth
Е добре, той 6 месеца на твой гръб ли живее? Сметки, храна? Нещо?

Има пари, които си харчи за негови нужди, или изобщо няма никакви? Все нещо трябва да си забелязала.

# 8
  • София
Този паразит добре се е уредил. Simple Smile

Кътай си и ти твоите парички. Simple Smile И изисквай да поема половината ви разходи.

А за борсата - нямам идея как стоят нещата ако преди това си работил в чужбина, но съм била на борса след съкращение от работодател в България и бях изумена колко бързо и организирано се случиха нещата с документи и т.н.

Допускам, че може да те лъже и за борсата. Току виж си я взима и си я харчи, докато го раздава беден и гладен пред теб. Thinking

# 9
Е добре, той 6 месеца на твой гръб ли живее? Сметки, храна? Нещо?

Има пари, които си харчи за негови нужди, или изобщо няма никакви? Все нещо трябва да си забелязала.
Пазарувал е за вкъщи храна няколко пъти,това няма как да го отрека.Зарежда си колата ,защото постоянно е в движение с нея.Знам,че взима от баща си на няколко пъти пари,но колко не знам.

Този паразит добре се е уредил. Simple Smile

Кътай си и ти твоите парички. Simple Smile И изисквай да поема половината ви разходи.

А за борсата - нямам идея как стоят нещата ако преди това си работил в чужбина, но съм била на борса след съкращение от работодател в България и бях изумена колко бързо и организирано се случиха нещата с документи и т.н.

Допускам, че може да те лъже и за борсата. Току виж си я взима и си я харчи, докато го раздава беден и гладен пред теб. Thinking
За борсата съм сигурна,че още не е излязло решението,защото пред мен провежда разговори да пита какво се случва.Аз изисквах много пъти да поеме някакъв ангажимент ,че изнемогвам,и всеки път ми казва,сега като почна работа няма да е така.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 23:21 от Не се сърди, човече

# 10
  • Azeroth
Няколко пъти, в рамките на 6 месеца е нищо. Хората се хранят всеки ден и пазаруват основно поне веднъж в седмицата.
Къде обикаля с колата, нали е безработен?

Очевидно става дума за паразит, мисли си, че е намерил глупачка, която да го издържа. И не, разходите ти няма да са същите без него, вероятно ще намалеят значително.

# 11
Не позволявай повече това! Заплатата ти е много малка и двамата вероятност мизерствате. Разкарай паразита и си търси по- платена работа.

# 12
  • София
За борсата съм сигурна,че още не е излязло решението,защото пред мен провежда разговори да пита какво се случва.Аз изисквах много пъти да поеме някакъв ангажимент ,че изнемогвам,и всеки път ми казва,сега като почна работа няма да е така.
А колко си мисли той, че ще взима от тази толкова дългоочаквана борса? Повече отколкото ако работи?

Не виждам никаква причина да седи с кръстосани крака и ръце, заврени в Д-то, 7 месеца.

Не бих търпяла не само такъв мъж, но и който и да било да живее така на мой гръб... Че и да има претенции ако с моите пари искам да купя нещо за себе си.

# 13
Ако сте в по-голям град,практически безработица няма.На всеки втори магазин,кафене,ресторант вси табела-търсим персонал.Ако пък има някакво образование или умения лесно ще си намери работа.Едно е да подкрепиш партньор,който се е доказал с годините и временно е без работа,друго е гадже на няколко месеца.Това е явен използвач и добре е да се разберете или да се отървеш бързо.

# 14
  • София
А докато той е бил в Англия, издържал ли те е, плащал ли е своята част от квартирата, изобщо пращал ли е някакви пари? Преди това какво е било? Не спестявай подробности от миналото, за да може обективно да се изкаже моралния съд. Така изложени фактите, наистина е някакъв паразит от който нямаш нужда.

# 15
Да позная ли, че не иска да си търси работа тук, защото е работил в Англия за 2000 паунда (примерно) и „Няма да им работя аз на тези тука за 500лв!!”....
Честно, колко ще взима от тази борса??? И как успявате да се оправите с толкова малко пари, двамата. Хич не звучи добре положението, за съжаление.

# 16
  • Варна
Добре, разбирам, че може да се случи период, в който единия не работи по различни причини. И в най-добрите семейства се случва. Но да ти излиза насреща с атака, че си материалистка, когато се осмелиш да кажеш, че не смогваш така, малко е нагло от негова страна.

# 17
Кажи му, че ще кажеш на приятелчетата му, че го издържаш. Ще подвие опашка. Има ужасни мъжленца и този е такъв. Мижитурек и нещастник.
Искай половината разходи по наем и режийни след като вече си е получил борсата и работи. Какви са тези волни съчетания да го издържаш.

# 18
  • Azeroth
А докато той е бил в Англия, издържал ли те е, плащал ли е своята част от квартирата, изобщо пращал ли е някакви пари? Преди това какво е било? Не спестявай подробности от миналото, за да може обективно да се изкаже моралния съд. Така изложени фактите, наистина е някакъв паразит от който нямаш нужда.

За мен, поведението му през тези месеци е достатъчно показателно - чака на някаква борса, иска пари от баща си, обвинява я, че не смогва. Качествен човек, ще се свие и ще се опита да намали разходите, ще признае, че е в тежест. Той се държи сякаш му е длъжна.

Дори да е поемал разходите преди това, някак не е реалистично да очаква сега същото от нея в продължение на 7 месеца, при положение, че към този момент взима 500лв заплата.

Авторке, търси нещо по-добро за себе си, тези пари са много малко.

# 19
На мен ми звучи така, сякаш син се е върнал при майка си,, мама ще се погрижи за всичко,, а ти с 560лв.!?!?!?а той виси, лежи яде спи?!?! А ти??? Я стани и му изкрещи че си жена, способна очевидно да се справя сама, той за кво ти е, че искаш да се държи с теб като с жена, той да ти купи сандалите.. Той!!!! Работа има за тия на които им се работи.Ти един живот живееш бре, какво е това мъжко поведение, да те остави с 560лв,не го е срам очевидно... Ти обичаш ли го, какво има, какво очакваш занапред.??????

# 20
леле-леле какви излияния нали е започнал работа преди 2 седмици

# 21
Здравейте момичета,пускам темата за да си сверя часовника,защото вече започвам да си мисля ,че проблема е в мен.Става въпрос за следното:Приятелят ми преди Нова Година се прибра от Англия и реши,че ще чака борса,която както всички знаем отнема страшно много време ,за да се обработят документи ,да се стигне до решение за обещетение.Към днешна дата той чака все още тази борса,и от 2 седмици започна работа без договор.През всичкото това време аз поемах изцяло разходите по квартирата,в която живеем,като заплатата ми е 560 лв,а разходите ми са 300лв само за наем,ток,вода.И когато вече изнемогвам финансово и ми писва,защото не мога едни сандали да си купя ,излизам материалистка.Е кажете верно ли проблема е в мен?

Сигурна ли си, че ни казваш цялата история, защото според мен има неща от които той като мъж не е доволен от теб за да те нарече материалистка. Може и да го гледаш накриво и нещо в настроението ти да не му харесва и за това да говори така.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 20:28 от Colikofer Topkov

# 22
  • София
В студентските години ходих по бригади в САЩ и един от колегите ми работеше на две работи заради приятелката си тук. Голям пичага, бързо станахме близки приятели.

Реално той прекарваше 5 месеца на бригада, а през другото време в България се опитваше да навакса с университета и от време на време барманстваше нощем.

Живееше в София с любовта си  от ученическите години - момиче от бедно семейство, без нито един ден работен ден през цялото си студентство, изцяло лежащо на неговия гръб - а той грижовен и мил, косъм да не й падне от главата, плаща квартира, разходи и всичко останало, включително джобни и й подари кола. 

Когато момъка завърши, продадоха техните някакви имоти и започна малък бизнес с магазин, който потръгна много бавно и почти не изкарваше пари. Съответно вече не можеше да поеме всички разходи сам.

Междувременно приятелката му завърши, намери си работа като HR и в момента, в който започна да изкарва прилични пари и да помага с разходите му би шута. Казала, че връзката им се изчерпала. Sweat Smile Разбира се, че може и да е така, но на мен тази история ми накърнява чувството за справедливост.

# 23
А някой ще каже ли как се издържат двама човека, живеещи под наем, с 560лв?

# 24
  • София
Човек който 6+ месеца е безработен и не си търси работа чакайки "борса" няма как да е читав. Ами ако имахте дете какво, щеше да е коренно различен ли?

Мъжът ми остана без работа преди около година. Отне му около 3-4 дни да намери и започне нова, място не можеше да си намери от притеснение. Ма не е случил на жена явно Joy

# 25
  • SF/HH
Какво толкова ще вземе от тая борса? Не трябва ли да си се потрудил повечко от 3 месеца?

# 26
нищо няма да вземе,а щом е започнал работа без договор, явно не е могъл да намери свястна работа

# 27
Да, верно е в теб проблемът, че още не си му теглила един мощен шут.

# 28
Такъв мъж не е достоен за уважение. Всички мижитурковци и мързеливци, дето не искат и не могат да успеят в живота, наричат жените материалистки. Не ти трябва такъв в живота. Свестните мъже не чакат никой да ги храни и издържа. Дали ще са мама и тати или жена им, все тая. Нямате деца, бии му шута дорде е време.

# 29
То колелото с биенето на шутове се върти и накрая всички започват да си бият шутове

# 30
  • София
За 3 месеца работа в Англия момчето няма да вземе никаква борса.
Ако е пробвал на място да подаде документи за превод на парите към Бълг. са му обяснили - няма как.
А и документите между двете държви засега се придвижват много бързо. Хора, дошли си тук през септември от ноември получаваха паричен превод. Но бяха работили повече от 1 год, с осигуровки на Острова.
Сега авторката на темата да реши дали да продължава да дондури използвача.

# 31
Работи там 3 месеца.От както си е дошъл края на декември не е работил до началото на юли месец.Там е работата,че аз никога не съм знаела той какви пари има.Опитвам се да ми обесня,че за мен не е нормално всеки да си къта парите за него си,но явно само моето виждане е такова.
Крайно време е да спреш с обясненията и да му стегнеш куфарчето, а после внимателно да затвориш вратата след него.

# 32
  • София
Да, а да не забравиш да смениш бравата - за всеки случай.
За сроковете пиша от личен опит - роднини се върнаха от там и благополучно си прибраха борсата.
Вече работят тук, не философстват.

# 33
То колелото с биенето на шутове се върти и накрая всички започват да си бият шутове
Рядко във форума съм толкова категорична с шутовете.

# 34
възможно е,аз не го познавам

# 35
В цялата история има и 2 деца,едното мое,другото негово.На мен много ми помага бащата на детето ми ,за да не мизерстваме.Неговото дете живее при майка си и в седмицата е при нас по 3 дни.Докато беше в Англия ми изпрати 2 пъти по 100 паунда.Аз реших,че се разделям с него окончателно,но просто искках да си сверя часовника,дали пък аз наистина изисквам прекалено много.

# 36
  • Azeroth
Има две деца в картинката и го търпиш да лежи 7 месеца? Мисля, че знаеш какво ще ти кажат всички тук. Багажа и довиждане.

# 37
  • София
В цялата история има и 2 деца,едното мое,другото негово............  но просто искках да си сверя часовника,дали пък аз наистина изисквам прекалено много.
Аз съм тотално безмълвна и потресена!!! Close

Спасявай се максимално бързо.

# 38
Ужас, и ти подяжда детето. Още по-зле.

# 39
  • Varna
Скрит текст:
Здравейте момичета,пускам темата за да си сверя часовника,защото вече започвам да си мисля ,че проблема е в мен.Става въпрос за следното:Приятелят ми преди Нова Година се прибра от Англия и реши,че ще чака борса,която както всички знаем отнема страшно много време ,за да се обработят документи ,да се стигне до решение за обещетение.Към днешна дата той чака все още тази борса,и от 2 седмици започна работа без договор.През всичкото това време аз поемах изцяло разходите по квартирата,в която живеем,като заплатата ми е 560 лв,а разходите ми са 300лв само за наем,ток,вода.И когато вече изнемогвам финансово и ми писва,защото не мога едни сандали да си купя ,излизам материалистка
.Е кажете верно ли проблема е в мен?
В кой да е проблема, в комшийката ли?
Като го хрантутиш 7-8 месеца...и дете гледаш с минимална заплата и на квартира с готованец. В теб е проблема естествено.

# 40
Еее, и деца намесени... Съвсем грозна стана картинката...

# 41
Бившият издържа настоящия. Thinking Еха.

# 42
  • here and now
Ако е пробвал на място да подаде документи за превод на парите към Бълг. са му обяснили - няма как.
А и документите между двете държви засега се придвижват много бързо. Хора, дошли си тук през септември от ноември получаваха паричен превод. Но бяха работили повече от 1 год, с осигуровки на Острова.

Ако преди това е работил в БГ и  има 12 от последните 18 месеца( не съм сигурна точно за месеците) трудов стаж ще получава тавана в БГ. Договора в Англия трябва да е бил срочен или да е прекратен от работодателя (да не е по вина на работника)
Повече от 6 месеца са това. Нещо те мотае този левент. Максимум 2-3 месеца отнема процедурата(покрай мен много народ лежи на това).

# 43
  • София
В теб е проблемът, категорично. Заплатата ти е малка, живееш на квартира с дете и отделяш от залъка на детето, за да храниш някакъв мързел и детето му. Много глупаво.

# 44

Ако преди това е работил в БГ и  има 12 от последните 18 месеца( не съм сигурна точно за месеците) трудов стаж ще получава тавана в БГ. Договора в Англия трябва да е бил срочен или да е прекратен от работодателя (да не е по вина на работника)
Повече от 6 месеца са това. Нещо те мотае този левент. Максимум 2-3 месеца отнема процедурата(покрай мен много народ лежи на това).
Не знам каква е причината за забавянето,но наистина за това съм сигурна,че все още не е получил нито лев от борсата.Явно има наистина някакви проблеми с документите,защото лично аз имам още няколко познати,които много дълго чакаха.Относно бившия ми мъж той ми помага финансово за детето,но естествено че не ме издържа мен или мъжя с когото живея.
Като цяло историята е много богата от към разочарования и аз знам какво трябва и ще направя Simple Smile

# 45
  • SF/HH
Лев няма и да получи вероятно, кой знае дали му се полага.
Но това е без значение - той просто не струва. Когато и да го изриташ, все ще е късно, така че действай бързо.

# 46
  Бавно става, защото техните служби спят. Като се пусне едно оплакване на сайта им нещата се случват за дни. От личен опит го знам, мен ме мотаха доста време. Иначе ще вземе прилична сума, ако е бил съкратен или договора е изтекъл. Долу горе по 1400 лв на месец.
  Директно бих му казала, че очаквам да ми възстанови половината от разходите за тези месеци, пък нека съм материалистка.
  Като нямаш спестявания си намираш работа, не чакаш някой да те издържа, докато ти дойдат парите.

# 47
7 месеца чака за борсата и през това време хленчи за твоите пари?
Ти не си в час да търпиш това, а той си е съвсем в час за търтей....

# 48
  • пловдив
Човек който 6+ месеца е безработен и не си търси работа чакайки "борса" няма как да е читав. Ами ако имахте дете какво, щеше да е коренно различен ли?

Мъжът ми остана без работа преди около година. Отне му около 3-4 дни да намери и започне нова, място не можеше да си намери от притеснение. Ма не е случил на жена явно Joy

Борсата от чужбина наистина си заслужава чакането. Защо да я прецаква като след това обезщетението е сериозно? 10 месеца на максимална борса са 17 000 лв. Е и аз не бих я прецакала. Според мен проблема тук е друг

# 49
Аз искам да уточня,че пари не ми е искал,но въпреки това аз се чувствам ощетена.Другата седмица очаквам да събере вещите си и да си тръгне.

# 50
  • Varna
Аз искам да уточня,че пари не ми е искал,но въпреки това аз се чувствам ощетена.Другата седмица очаквам да събере вещите си и да си тръгне.
Чакай, като ти е толкова ума.

# 51
Да чакам да се върне от път.

# 52
Не е в теб проблема.
губиш си времето.

# 53
  • София
Казваш, че пари не ти е искал. Предполагам, че визираш джобни пари, но кой ви храни четирима човека с 200 лв.цял месец?
И как ти помага бившият за детето, пък другите не се възползвате? Дай пример - носи домати и сирене и само детето ги яде или му купува лично нови дрехи и обувки, без да дава пари?
Много е сбъркано всичко при вас. Ако преди Англия нещата са били наопаки, бих разбрала, но да поработи 3 месеца и после половин година ти да го отглеждаш, че и детето му! Защото не иска пари, но сигурно яде. Има разлика с 200 лв.да ядеш само ти и детето ти. И друго е още двама човека.
Приятелят ти кои разходи по дома покрива? Разбрах само, че ти поемаш наема. А режийните, пазаруването? Как оцелявате?

# 54
  • Varna
Да чакам да се върне от път.
Нали е безработен, къде е по пътища със седмици... newsm78

# 55
  • SF/HH
Сериозно ли ако работя 3 месеца в ОК ще ми дадат 17 000 лева?
Да взема да отида и аз.

# 56
  • София
Да, ама преди това ще трябва да си погладуваш 6 месеца, очаквайки великата сума от борсата, освен ако не намериш кой да те храни. Маргинализирана история в името на това да не се преработиш.

# 57
  • Varna
Хора, не бъдете наивници. Не раздават пари от борса, ако не си внасял осигуровки преди това. Ако не си съкратен и изряден документално.

# 58
  • Варна
Този е бачкал там само три месеца. Какви са тия велики суми, които спрягате, че ще получи за този мизерен стаж дето не се знае дали са му плащани осигуровки или не? Дори и всичко да му е изрядно, пак няма да вземе 17 бона, слезте на земята.

# 59
  • София
То е ясно, че няма да вземе тази сума, защото трябва да има 19 години трудов стаж и да се е осигурявал на максимума за БГ, за да получава 12 месеца обезщетение за безработица в максимален размер.
Самият факт, че ходи, та поработва 3 месеца и после чака още 6-7, висейки на чужди ръце, говори достатъчно за господина.

# 60
Направо култов коментар, че дали с него, или без него, все щяла да си плаща наема и консумативите. Той не се къпе, не му е нужен ток. Смята, че облагородява връзката. Пък тя била меркантилна.
Авторке, той е трябвало сам да се досети и да ти предложи поне една трета от наема да плаща, а не- ти.
Иначе логиката му е желязна. Има такива хора.

# 61
 Когато има стаж от чужбина се взима само последната месторабота, дори да е 1 месец. Но така или иначе ще вземе 60% от това на което е осигуряван там.
  Въпроса е, че той и да си вземе парите, надали ще изяви желание да издържа авторката, като компенсация за периода, в който тя го е издържала с минималната си заплата.

# 62
  • София

Борсата от чужбина наистина си заслужава чакането. Защо да я прецаква като след това обезщетението е сериозно? 10 месеца на максимална борса са 17 000 лв. Е и аз не бих я прецакала. Според мен проблема тук е друг

Здрав прав мъж да лежи 7 месеца, че да не "прецака" борсата? Въпрос на ценностна система е явно, ако е читав човека да е заработил 17те К и да е забравил вече. Все пак 2 деца има в картинката, те няма да ядат надежди за борса.

# 63
  • here and now
То е ясно, че няма да вземе тази сума, защото трябва да има 19 години трудов стаж и да се е осигурявал на максимума за БГ, за да получава 12 месеца обезщетение за безработица в максимален размер.
Самият факт, че ходи, та поработва 3 месеца и после чака още 6-7, висейки на чужди ръце, говори достатъчно за господина.
Това не е вярно. Преди да отиде в Англия може да се е осигурявал и на абсолютния минимум. В Англия може да е работил и една седмица само и пак да получава тавана, ако договора е бил срочен или е бил прекратен по вина на работодателя.
С останалото съм съгласна.
Момъка не го бива. Това лежане на чужд гръб, че и обвинения....
Съгласна съм с  Нелка*.

# 64
ДА.В теб е проблема.
Но не защото недоволстваш, а защото си приела доброволно да издържаш възрастен човек.Който дори не изпитва капка благодарност, че 7 месеца не живее под някой мост....
Апропо, не е ли бил в Англия на гурбет?Т.е., да печели?

Ако има вече отговор, сори, сега отивам да чета темата....

# 65
Няма нужда да я четеш, Краси.
Авторке, 7 месеца са много време.

# 66
ДА.В теб е проблема.
Но не защото недоволстваш, а защото си приела доброволно да издържаш възрастен човек.Който дори не изпитва капка благодарност, че 7 месеца не живее под някой мост....
Апропо, не е ли бил в Англия на гурбет?Т.е., да печели?

Ако има вече отговор, сори, сега отивам да чета темата....

Да,по принцип отиде там за да работи,но за и месеца не мисля,че се изгарват кой знае колко пари,аз така и не разбрах колко е успял да спести.Не мога да отрека,че когато е имал пари нищо не е пазарувал за у дома.При него просто липсва онова чувство за загриженост.Давам пример за да се опитам да бъда разбрана.Примерно аз съм така възпитана ,дори не знам за възпинание ли става въпрос или за примери,които съм видяла в семейството си.Докато живея с един човек ако примерно предположа ,че няма пари ,а аз имам,ще попитам имаш ли пари,искаш ли да ти оставя,докато при него това го няма.Тези дни се случи нещо,което много ми отвори отномо очите.Случи се така,че останах без 1 стотинка за 1 ден,на другия ден вече щях да имам пари,той не ми предложи дори да ми даде някакви,а знаех,че има.

# 67
  • София
Явно си свалила летвата заради детето.
Сега - че наем, ток и и-нет и без него ще са същите - да. Но храна, вода, други консумативи - категорично не. А той дори не си прави труда да слезе от колата, щом няма пари.
Събирай багажа му и кажи, че го освобождаваш от своя материализъм и ще си търсиш сродна душа в това отношение

# 68
  • София
Явно не схващам. Защо определяш това, че не купува нищо, като липса на загриженост? Той и детето му не се ли хранят в това жилище? Не се ли къпят, перат, харчат консумативи? Това не е загриженост. Нормалнобе хората поне да се хранят, а само на малките деца родителите е редно да осигуряват наготово.
Явно, за да не си без мъж, си взела използвач на отглеждане.

# 69
Ама и дете ли има? Пропуснах. 2 деца. Как живеете с 500 четирима?
Предлагам да махнеш двамата, нали едното дете е негово?

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 14:30 от Косите на Вероника

# 70
  • София
Косите, тя има нейно дете и той има негово, което част от седмицата е също при тях. Затова не разбирам чисто физически как оцеляват. То едно мляко, хляб, масло и 2-3 домата са над 10 лв. Направо изумявам как са оцелели 7 месеца (с по 260 лв.на месец), а авторката искала сандали.

# 71
Косите, тя има нейно дете и той има негово, което част от седмицата е също при тях. Затова не разбирам чисто физически как оцеляват. То едно мляко, хляб, масло и 2-3 домата са над 10 лв. Направо изумявам как са оцелели 7 месеца (с по 260 лв.на месец), а авторката искала сандали.
Както казах по-рано бащата на моето дете ми дава издръжка,която ми помага много.Отделно моята майка,успява да ми изпрати по някоя малка сума пари всеки месец.Не сме оставали гладни никога,това е факт.Но ето примерно сметката за ток излезе на 10 този месец,аз ще имам възможност да я платя в срая на месеца чак,а тогава идва пък време за наема.Въртя се в един омагьосан кръг и реално карам ден за ден.Знам,че ако него го няма,аз всичките тези разходи ще си ги имам пак и ще трябва да се оправям,но по-добре да знам,че съм сама ,а не да имам някой до себе си и на практика пак да съм сама.
Той ми излиза с номера,че като го няма ще имам същите разходи,това е факт,но тогава знам,че НАИСТИНА съм сама.
Дребни неща си купува ,било ароматизатори за колата,било фендсфри сега за работата му трябва и как да не ме вбесява ,като аз наистина не мога да си позволя да отделя 10лв за себе си.Майка ми ми облече детето за лятото,аз мога да си позволя да купя 2-3 парцала втора ръка.Знам,че работя за малко пари и за това никой не ми е виновен,но пак казвам,че поне няма да ме е яд ,че трябва да се оправям сама ,защото ще съм сама.

# 72
  • here and now
А теб ако те няма какви ще са неговите разходи? Попита ли го?

# 73
  • Varna
Бащата на нейното дете и помага финансово.

# 74
  • Azeroth
Добре, той ако яде от твоите пари, очевидно разходите ще намалеят, ако го няма. Ако консумира ток през деня, защото не работи и стои вкъщи, ако се къпе и използва вода, отново, разходите ще намалеят, ако го няма.
Единствено наема ще си остане същият.

# 75
Не съм го питала.Той има бащината си къща в този град и ако се прибере там,няма да има почти никакви разходи,защото сметките там ги покриват родителите му.

# 76
  • Varna
Не съм го питала.Той има бащината си къща в този град и ако се прибере там,няма да има почти никакви разходи,защото сметките там ги покриват родителите му.
Да, но там няма да ползва безплатно жена.

# 77
  • София
Т.е.ти отглеждаш този търтей и детето му с твоята заплата, издръжката на детето ти и помощ от майка ти. И още се чудиш.
И да, ако той живее в дома ти и се храни, къпе и прави ежедневните неща - няма как разходите ти да са същите без него. Едно ядат жена и дете и съвсем друго жена, мъж и 2 деца. Същото е за абсолютно всички разходи.
Купувал си ароматизатори човекът. А кой купува хляб?

И като иде той в къщата на баща си и няма разходи по режийните, кой ще го храни?
Нещо ми се губи в темата. Човек има нужда от покрив, да. Но битовите разходи са в пъти по-скъпи.
А кой се грижи за битовизмите у вас? Кой пазарува, готви, пере, чисти? 

# 78
  • here and now
Аз бих го пратила там да си го отглеждат. Явно не е дорасъл да се грижи сам за себе си. А ти как очакваш да се грижи и за теб не знам.
Бих ти предложила да му гостуваш там и да обядваш или вечеряш понякога.

# 79
За това пуснах темата,за да успокоя себе си ,че не е проблема в мен,защото при всеки скандал провокиран от нещо ,като му кажа тези неща той ме обвинява ,че съм била егоист и материалист.Аз никога не съм искала от него да ме издържа,да ми купува някакви неща,а само и единствено да поеме еднаква отговорност към ежемесечните разходи.
Аз лично въпреки ,че съм жена началото на годината останах точно за 20 дни без работа и се поболях отпритеснение,защото знаех,че ме чакя всичко мене,и не мога да си обесня как той за 7 месеца не се трогна.Аз лично ако бях щях на черно да се хвана за 10-15 лв на ден нещичко да работя,само и само да не съм в тежест,но явно моите разбирания са в тотално противоречие с неговите.За това всеки по пътя си.

# 80
Т.е.ти отглеждаш този търтей и детето му с твоята заплата, издръжката на детето ти и помощ от майка ти. И още се чудиш.
И да, ако той живее в дома ти и се храни, къпе и прави ежедневните неща - няма как разходите ти да са същите без него. Едно ядат жена и дете и съвсем друго жена, мъж и 2 деца. Същото е за абсолютно всички разходи.
Купувал си ароматизатори човекът. А кой купува хляб?

И като иде той в къщата на баща си и няма разходи по режийните, кой ще го храни?
Нещо ми се губи в темата. Човек има нужда от покрив, да. Но битовите разходи са в пъти по-скъпи.
А кой се грижи за битовизмите у вас? Кой пазарува, готви, пере, чисти? 
Предимно аз пазарувам.В домакинството ми помага.Пуска пералня,сгъва пране,мие чинии,не постоянно, но го прави.

# 81
Не е нормално да живеете като семейство и ти да не знаеш с колко пари разполага. Не е нормално да не ти предложи помощ, когато е разбрал, че нямаш никакви пари. Не е нормално 6 месеца да не работи.  И си задай въпроса за какво ти е този човек? Каква е ролята му в твоя живот?  

# 82
  • here and now
Всеки човек е егоист, а като ти каже че си материалистка го прати да яде слънце ден два, че друго нематериално няма...
Ядосвам се на такива ....

# 83
  • София
Не е нормално това, че и двамата имате сбъркана нагласа. За него - това, че ти си длъжна да го издържаш и си материалистка, ако поискаш и той да даде нещо за дома. А за теб -това, че не осъзнаваш абсурдността и дължиш подобни грижи само на детето си. Преосмисли защо в една връзка се говори за партньорство, а не за осиновяване, например.

# 84
Когато е разполагал с пари докато е работил пак беше същото от към поемане на ангажимент за сметки и за наеми.
Примерно за него не е проблем ,както се е случвало ,има пари и ми казва хайде да отидем някъде за 2 дни,тогава е покривал всички разходи за почивка,което не го прави скръндза,но не мога да си обесня защо тогава има проблем да дели всичко останало.
Аз си казвах ,че ще остискам още малко ,за да видя като почне работа дали ще се променят нещата и тогава вече окончателно да решавам,но не мога да остискам до тогава,защото се дразня от незаинтересоваността му.
Моя телефон е спрян имам да плашам 2 фактури,неговия е платен,от къде е взел пари не знам.
Направо се ядосвам на себе си каква патица съм...

# 85
Потресох се за пореден път в тоя раздел. Авторке, бий му шута, както си намислила, и си намери друга работа, ако има възможност. Успех.

# 86
  • Varna
На него явно не пука особено за теб, или имате проблем в комуникацията.

# 87
  • София
Не мога да повярвам, щом и преди е било така, а ти си чакала. Явно е с нагласата, че ти е направил голяма услуга да живее при теб и в твоя дом приема, че е на гости и няма нужда поне собствените си разходи да покрива. Почивка за 2 дни не компенсира ежедневното му хрантутене. Разбира се, че е скръндза. Всички знаем колко струва 2 дни почивка, съпоставено с разходите по домакинство от 4 човека всеки ден.
Да не би той да не живее постоянно при теб и само да остава понякога?
Много си търпелива. Или крайно наивна.

# 88
  • Бургас
Когато е разполагал с пари докато е работил пак беше същото от към поемане на ангажимент за сметки и за наеми.
Примерно за него не е проблем ,както се е случвало ,има пари и ми казва хайде да отидем някъде за 2 дни,тогава е покривал всички разходи за почивка,което не го прави скръндза,но не мога да си обесня защо тогава има проблем да дели всичко останало.
Не е точно така. Такъв мъж, нищо чудно, че е разведен. Вони отвсякъде...Предполагам се стиска и за издръжката на собственото дете, вероятно и затова му е натресено почти за половината седмица - поне да участва с гледане, т.е балъчката, която намери да го гледа де. 

# 89
  • София
Авторке, на колко години сте?

# 90
  • София
Защото почивката е единичен случай и винаги може да каже: Ааа, аз те водих еди-кога си. А с всекидневните разходи няма как да се изфукаш, парите си вървят кротко и незабележимо.
Кажи му, че той като мъж яде повече и разходите за храна рЕзко ще спаднат без него. Mr. Green
Да си ходи в бащината къща и ти може да прескачаш на гости наготово.

# 91
  • София
Още нещо ме втрещява. Какво трябва да се случи, за да осъзнае авторката, че лишава своето дете, взима пари от майка си и изобщо постъпва безотговорно към себе си и детето си? И какво мислят по въпроса бившият мъж и майката, които явно участват в отглеждането на "автомобилиста"? Те наясно ли са къде отиват парите им?
Авторке, поне на майка си връщаш ли после парите или тя ти помага безвъзмездно?

# 92
  • София
Де се е чуло и видяло човек да е материалист с 560 лв заплата и приятел, с ръце в задника. Авторке, разкарай го този паразит, така или иначе се справяш и без него. Пък току-виж си срещнала нормален мъж след време, на когото можеш да разчиташ в трудни моменти. Да, всеки може да остане без работа, но за 7 месеца един сносен мъж досега щеше да е започнал поне 10 пъти работа, а не да се вее напред-назад и да очаква жената да му плаща сметките, наема и храната, че и джобни да му дава. Направо ми се повръща от такива екземпляри. Че и дете има този... Безотговорен и нагъл тип.

# 93
  • София
То ако бяха само последните 7 месеца! Явно такъв му е подходът на човека.
Авторке от колко време имате "връзка"?

# 94
Наистина, какво му хареса на тоя... Некъв неземен красавец ли е? Или правиш компромис с него, да не си сама. Съмнява ме да е бил супер якия пич в началото и после да е почнал да се държи така. Но реално правиш компромис със себе си и детето си! Това ли заслужавате, запитай се! Самоуважение имай малко, бе жена! По-добре завинаги сама, отколкото да отглеждаш някакъв Мухльо.

# 95

Сигурна ли си, че ни казваш цялата история, защото според мен има неща от които той като мъж не е доволен от теб за да те нарече материалистка. Може и да го гледаш накриво и нещо в настроението ти да не му харесва и за това да говори така.
ма какво значение има тоя от какво е доволен и от кое не е!!! Та той 8ставя жена си да ходи да блъска за 560лв!!!а той седи и си пие кафенце сигурно! И още по голям ужас че има очи да и отправя критика!!! Та тя ако едни обувки не може да си за дели да си купи... Ужас!!! А тя боса ли да ходи или скъсана, за да работи на тоя за храна и сметки!!! А той кво?!? Бил обиден милия, засегнат разбираш ли... Аре стигаааа

# 96
  • София
То ако бяха само последните 7 месеца! Явно такъв му е подходът на човека.
Авторке от колко време имате "връзка"?
Мда, аз се хванах за 7те месеца, но на пича явно такъв си му е начинът на живот. Раздава го бохем на чужд гръб. Не, мерси!

# 97
Аз на 29 ,той на 31.
В началото докато не живеехме заедно не даваше индикации да бъде такъв.Дори напротив,постоянно ми правеше изненади.Когато се нанасях в първата квартира,нямах печка,телевизор,той отиде и взе.
Дълго време мислех,че наистина е притиснат финансово и влизах в положение,но аз също съм притисната ,но като дойде време за сметки не пасувам ,а отивам и плащам.Добре ,че хазаите ми са човечни и не ми правят проблем за закъснение.Плащам наема примерно 1 седмица след датата,на коята трябва и никога не са ми направили проблем.
Може би той е спокоен,че аз искам не искам ще платя сметките ,защото аз съм от друг град и не мога да си позволя да ме изгонят от квартирата.Не знам вече...

# 98
  • София
Ха, сега нещата звучат различно.
Тези печка и телевизор той ги е купил ли? Това не е малък разход. Какви други изненади ти е правил?

# 99
  • София
Наемът и с него, и без него ще го плащаш. Обаче хората се събират и без да са гаджета, за да делят наем, а той на готовото.
Авторке, а без него как си се справяла с тази заплата?

# 100
Ха, сега нещата звучат различно.
Тези печка и телевизор той ги е купил ли? Това не е малък разход. Какви други изненади ти е правил?
Печкатя и телевизора ги взе преди 2 години на изплащане.Други изненади дребни,като да ми донесе цвете или сувенир ако е ходил някъде.Два пъти ме е водил на почивка за две нощувки,където е поел всичките разходи,като последната ни такава почивка беше януари 2018 г.
Казваше ми ,че като му преведат борсата ще купим нещо на децата и ще ги заведем някъде.
Примерно миналата седмица имахме излизане по работа и се заговорихме как той много харесал един парфюм на братовчедка си,които бил евтин и защо аз не съм го пробвала,обаче макар и евтин за 10 лв става въпрос,аз му казах,че 10 лв за мен не са малко и не мога да си позволя да ги дам за парфюм.Като си свършихме задачите и се слещнахме на паркинга където оставихме колата,той ми подари именно този парфюм.Отишъл купил го и ми го подари.Ей заради такива неща дълго време го оправдах,че няма наистина няма пари и взима от баща си и си траех,обаче наистина накрая не издържам и естествено станах сприхава ,сърдита,но кой ли няма да е като не знае как да изкара месеца.

# 101
  • София
Този безценен мъжки екземпляр работи ли нещо, освен трите месеца в Англия? Абсурдно ми звучи мъж над 30 да виси на чужда издръжка с месеци, още повече, че има и дете от предишна връзка.

# 102
Аз на 29 ,той на 31.
В началото докато не живеехме заедно не даваше индикации да бъде такъв.Дори напротив,постоянно ми правеше изненади.Когато се нанасях в първата квартира,нямах печка,телевизор,той отиде и взе.
Дълго време мислех,че наистина е притиснат финансово и влизах в положение,но аз също съм притисната ,но като дойде време за сметки не пасувам ,а отивам и плащам.Добре ,че хазаите ми са човечни и не ми правят проблем за закъснение.Плащам наема примерно 1 седмица след датата,на коята трябва и никога не са ми направили проблем.
Може би той е спокоен,че аз искам не искам ще платя сметките ,защото аз съм от друг град и не мога да си позволя да ме изгонят от квартирата.Не знам вече...
аз смятам друго. Мисля че се е върнал от някъде си.. Мисля че не те обича дори, просто го устройва аванта в всяко едно отношение. А я кажи, с какво си е запълвал дните?? Какво е правил по цял ден? И без никакви пари ли се е върнал от чужбина? А пращаше ли ти барем,

# 103
Аз на 29 ,той на 31.
аз смятам друго. Мисля че се е върнал от някъде си.. Мисля че не те обича дори, просто го устройва аванта в всяко едно отношение. А я кажи, с какво си е запълвал дните?? Какво е правил по цял ден? И без никакви пари ли се е върнал от чужбина? А пращаше ли ти барем,
Преди да замине за Англия имаше тук постоянна работа.Докато беше там 3те месеца ми изпрати както казах по-напред 2 пъти по 100 паунда

# 104
Ралито, според мен мъжът няма възможности. Взел е печка и тв на изплащане, защото не е могъл веднага да извади парите. Унижава се баща му да му дава пари. Той самият едва свързва двата края и ти си го знаела от самото начало. Ходил е в чужбина да работи също... Едва ли е супер квалифициран, та да го вземат по негово желание веднага, където той си поиска. Седем месеца без работа нищо не са в България. Има хора с години стоят без работа.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 15:40 от tainichka

# 105
  • София
От етноса ли са главните герои?

# 106
Най-вероятно няма, ама що стои 7 месеца така без работа. Става дума за малък град явно с по-ниски заплати, но и по-ниски разходи.

# 107
Сори, ама при тази заплата кви сандали ще си купуваш, кви 5 лева.

# 108
  • Varna
Парфюм от 10 лв, падам вече.  ooooh!

# 109
Еее, той се е изръсил с крупната сума за парфюм и сега 10 години не го търси за сметки и пари...

# 110
Ужасни сте.

# 111
  • София
Ми то и на мен парфюм за 10 лв ми се струва... ужасно. Един работлив и амбициозен мъж би могъл да се изръси и за оригинален парфюм. Тук ситуацията е безнадеждна. Не ми се вярва тепърва да се промени този човек.

# 112
От етноса ли са главните герои?
Не знам с какво показах,че сме от етноса.Това прозвуча обидно.

# 113
  • Azeroth
Не всеки има пари за скъпи парфюми и парцали. Няма нищо срамно. И хората с по-малко пари имат право да ухаят добре и да носят сандали.

# 114
  • София
Срамно е да седиш без работа и да чакаш жената до теб да ти плаща сметките, както и да й хвърляш прах в очите с евтини парфюмчета.
Голям праз, че купил печка и тв. Ако се изнесе, ще го направи с уредите под мишница.

# 115
  • София
Точно, защото още ги изплаща.

Хайде стига с тези претенции, на гол гъз - марков парфюм.
Ама да беше купил кило и половина месо с тези пари или да й плати телефона.

# 116
  • София
Не те разбрах. След като още ги изплаща има право с чиста съвест да си ги вземе обратно? Хм, аз реших, че тази загриженост от негова страна е под формата на подарък. Язък.

# 117
Срамно е да седиш без работа и да чакаш жената до теб да ти плаща сметките, както и да й хвърляш прах в очите с евтини парфюмчета.
Голям праз, че купил печка и тв. Ако се изнесе, ще го направи с уредите под мишница.

Така ли? Защото има работа под път и над път. Ако имаше работа тук, какво търсия в Англия?

# 118
 Ако е способен и неоценен тук, защо се е върнал след 3 месеца, без да има с какво да живее?

# 119
  • Бургас

Много съм се смяла с тях. Клипът някак ми се стори подходящ за темата, особено в първата си част    Laughing Авторката да тича за тубите...

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 17:57 от rosi81

# 120
  • София
Тайничка, ще ти кажа една тайна. Само този, който не търси - не намира.
Няма срамна работа.
Явно и в Англия не е прокопсал, а там не се шири безработица, доколкото ми е известно.

# 121
Ако е способен и неоценен тук, защо се е върнал след 3 месеца, без да има с какво да живее?
Той замина с цел да остане 6 месеца,но се върна защото казваше ,че много му липсва детето и аз.

# 122
  • София
Не те разбрах. След като още ги изплаща има право с чиста съвест да си ги вземе обратно?
Нямам предвид, че има право, а че много вероятно да се сети за тях, особено ако жената го подпре със сгънат крак и го изправи.

# 123
  • София
Значи и парфюмът да го пишем бегал.

# 124
  • София
Значи и парфюмът да го пишем бегал.
Е, той вече е ползван и е женски, но може да го пази за следващата изгора. Grinning
Човек, който не си е намерил работа в Англия (хич не се връзвам на лъжата за липсването), да опрости на жената такива колосални покупки?

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 17:55 от Cuckoo

# 125
  • Бургас
Той замина с цел да остане 6 месеца,но се върна защото казваше ,че много му липсва детето и аз.
Сега сериозно...Авторке, припомни му, че семейството е и отговорност, в т.ч. и финансова; че очакваш от него и такава подкрепа, че всъщност изнемогваш, заради нехайството му. Ти не си материалистка, ти си работеща бедна /както казват социолозите/, имаш и дете да храниш. Трудно се оправяш, как да очаква и негови режийни да покриваш?! Такива като него много ще намериш, струва ли си? Явно си свикнала с малко, нямаш и претенции, няма лошо, но това неговото си е гарва. Не ти трябват повече деца за отглеждане. Този мъж не може собствените си разходи да покрива, на семейство ще си играе...Айде, с тубите и   Laughing

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 17:57 от rosi81

# 126
Защо са нужни тези обидни коментари? Хората са с различни финансови възможности.

# 127
  • Варна
Аз лично нямам против скромните финансови възможности, но тук са гарнирани с наглост и използвачество.

Заслужава си коментарите.

# 128
  • София
Обидите са към безработния муньо, не към авторката.
Горкият, издържал само 3 месеца в Англия, заради обзелата го уж мъка.

# 129
  • София
Аз питах дали и как се е справяла с тази заплата преди да го срещне.
А, да - мама е помагала. то по-добре да си отиде при мама, отколкото да плаща наем и да храни муньо.

# 130
  • Варна
Е, нали и БНД помагал. А и двама човека харчат двойно по-малко от четирима. Не знам как му се е събрало в устата това, че и без него разходите й щели да са същите. Не е така.

# 131
  • София
Определено на авторката ще й е много по-добре и лесно финансово без "бохема".

# 132
Държа да подчертая, че това с крупната сума за парфюм не е било с цел да обидя авторката или мъжа и. Не е срамно да нямаш възможности и честно казано аз мога да си купя и скъп/марков парфюм, но си карам с тия от Рефан. Не ми се дават пари за глупости. Както и да е... Просто е ужасно това, че е купил един парфюм, пратил едни 200 паунда, три дена на почивка и 2 домакински уреда и това е... Явно смята, че се е отчел и няма нужда да допринася за "семейния" бюджет. Ако ще и парфюм от 200 лв да и беше подарил,  все тая като лежи на нейния гръб и го мързи да работи.

# 133
Държа да подчертая, че това с крупната сума за парфюм не е било с цел да обидя авторката или мъжа и. Не е срамно да нямаш възможности и честно казано аз мога да си купя и скъп/марков парфюм, но си карам с тия от Рефан. Не ми се дават пари за глупости. Както и да е... Просто е ужасно това, че е купил един парфюм, пратил едни 200 паунда, три дена на почивка и 2 домакински уреда и това е... Явно смята, че се е отчел и няма нужда да допринася за "семейния" бюджет. Ако ще и парфюм от 200 лв да и беше подарил,  все тая като лежи на нейния гръб и го мързи да работи.

Именно аз това му казвам.Благодарна съм,че ме е завел някъде и,че е купил някакви неща за домакинството,но съвместния ни живот не приключва с тези неща.Сега знам и какво ще бъде първото нещо,което ще купи като вземе пари от новата си работа-колело за детето,в което няма нищо лошо,всеки иска да купи нещо на детето си,но на фона на това,че няма да ме пита мен отново нищо за сметките ни ,ще ме подлуди...

# 134
  • София
Тогава започваш да пазаруваш и готвиш само за теб и детето или яжте навън. Като попита - нямаш пари, свършили са.

# 135
Тогава започваш да пазаруваш и готвиш само за теб и детето или яжте навън. Като попита - нямаш пари, свършили са.
Да обаче проблема е ,че не съм такава.Особено като знам,че детето му ще нощува при нас ,как да си хвана моето и да отида да го нахраня навън.Обаче съм решила наистина сега в края на месеца,като трябва да се плати телевизията и интернета да си пасувам,докато ги спрат.

# 136
Моля те, кажи ни, че има  някакви качества заради които ти (а и детето ти) сте с този човек...
Нещата не опират до пари в този случай, за за отошението му към теб и децата. Фактът, че стои спокоен толкова време без работа говори, че е безотговорен към вас.
Вероятно е от хората, които не са много способни или квалифицирани и няма нищо лошо в това. Не може всеки да е шеф, в крайна сметка. Но пък на черно работа в България има много, даже съм сигурна,  ако се научи да бърка цимент ще изкарва и повече от тебе. Докато си дочака манната небесна т.е. борсата.
Мързи го просто.
Ти не описа от кога сте заедно,  нито какви чувства имете един към друг, но ако това не е ЛюбоФ, която ти е изпарила мозъка, не виждам защо си с него.

# 137
  • София
Да обаче проблема е ,че не съм такава.Особено като знам,че детето му ще нощува при нас ,как да си хвана моето и да отида да го нахраня навън.Обаче съм решила наистина сега в края на месеца,като трябва да се плати телевизията и интернета да си пасувам,докато ги спрат.
И аз не съм такава, но понякога се налага непукистите да бъдат хлопнати с нещо тежко.
Да, това за тв и и-нет е добра идея, няма да умрете без тях, а същевременно децата ще мрънкат  Grinning

# 138
Любоф, любоф, ама сиренето е с пари. Безотговорен човек е това. Няма какво да го чакаш да те пита - връчваш му списък за пазаруване и сметките и го изпращаш да действа; от наема мин 50% да внесе, ако не и повече. Макар че съм много скептична, че 30- годишен хрантутник може да бъде превъзпитан...

# 139
Според мен няма смисъл да играеш някакви игрички. Сядаш, поставяш му ребром въпроса, ако пак те нападне, че си материалистка или си направи оглушка, биеш му шута и продължаваш с чиста съвест. Този няма да се промени, само ядове ще береш. Е, може да ти замаже очите за момента, но той дори и това няма желание да направи. После пак ще като преди. Нали пиенето и к*рвалъка били до гроб, и мързела също. Що се е разделил с майката на детето си? Няма нужда и да ни отговаряш...

# 140
Този човек плаща ли си издръжката за детето ?
На мен ми се струва, че е от онези типове, готините. Като има- яж, пий, и после олеле.
Колко се очаква да вземе от борсата ?
Ама и ти си зависима. Няма ли как да започнеш някъде работа за повече парички?

# 141
Хубаво я подковахте авторката да го разкара. Ако намери работа обаче, може ли да ги прибере?

# 142
  • Varna
Той се прибрал, понеже му е мъчно за детето и жената. Значи не  е съкратен. Тогава каква борса и какви 5 лева чака?
Авторке мила, не чакай да ти спрат нета и телевизията, просто му кажи да ги плати, заедно с телефона ти. Кратко и ясно с малко думи.

# 143
Той се прибрал, понеже му е мъчно за детето и жената. Значи не  е съкратен. Тогава каква борса и какви 5 лева чака?
Авторке мила, не чакай да ти спрат нета и телевизията, просто му кажи да ги плати, заедно с телефона ти. Кратко и ясно с малко думи.
Телефона ми абсурд да го плати.А за телевизията и интернета,ако не го платя и ги спрат може и да отиде да ги плати.

# 144
  • Varna
Телефона ми абсурд да го плати.А за телевизията и интернета,ако не го платя и ги спрат може и да отиде да ги плати.
Защо? Ти как плащаш всички сметки?

# 145
  • SF/HH
Той се прибрал, понеже му е мъчно за детето и жената. Значи не  е съкратен. Тогава каква борса и какви 5 лева чака?
Абсолютно. Само в нечия глава май ще получава пари от борса.
Да не говорим, че по принцип 3 месеца ти е изпитателният срок, ако не и повече.

# 146
Той се прибрал, понеже му е мъчно за детето и жената. Значи не  е съкратен. Тогава каква борса и какви 5 лева чака?
Абсолютно. Само в нечия глава май ще получава пари от борса.
Да не говорим, че по принцип 3 месеца ти е изпитателният срок, ако не и повече.
Не знам за борсата много спорихме ,когато реши да се връща,обесняваше ми как еди кой си работил еди колко си време и взел еди колко си пари.Знам ,че във фирмата където е работил така им оправяли документите ,да могат за взимат обещетение.Никога не е ползвал борса до сега и като цяло има около 12 години трудов стаж.

# 147
Животът е непредсказуем, днес може и да вземе борса, утре да кажат, че спират борсата и нищо да не вземе. Не можеш да стоиш и да чакаш, и да не правиш нищо. Самата концепция за това да чакаш някакви си пари, които ако не с 1-2 милиона, е просто малоумно да не мислиш за утрешния ден и да си потърсиш работа. Пък после си ги харчи парите от борсата. Тия пари ще дойдат и ще заминат, а твоя човек ще си търси някоя друга лесна схема за пари без да работи. Не го разбирам това, може би съм будала.

# 148
На 31 ли беше? С 12 години стаж. Не е лежач този, работи си човекът. Сега ще започва вече и нова работа. Та, за какво е темата? Скарали сте се, голяма работа

# 149
  • Varna
На 31 ли беше? С 12 години стаж. Не