Странен проблем - става ми лошо след хранене

  • 9 702
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз питах 4ма лекари за моята ниска кръвна захар и всички ми казват, че нямало как да е ИР 🧐
На гладно, след ядене, все е ниска.
След месец ще ходя друго да ми изследват, за какво да мрънкам?
За инсулин? 🤔
Правиха ми нещо като обременяване ( сокче и 2 пъти кръв за кр. захар, без инсулин) и бях пак под реф. стойности и казаха, че няма да ми правят пълно обременяване, защото касата го поемала, ако съм над горна граница 😡

Сутрин едвам отлепвам да се събудя с тази ниска захар😫
Гледам да ям протеини и мазнини и да ограничавам въглехидратите, но сутрин е ужас. Вечер ям преди да легна кашкавал или ядки, за да не ми пада нощем много, че после сутринта е още по трудно.

На ендокринолог не мога да ида, последния път чаках 6 месеца за преглед.

# 16
  • Мнения: 2 593
Само да вметна,че ниска или в границите кръвна захар сама по себе си нищо не означава. Ако има висок инсулин той държи захарта ниска и на пръв поглед проблем няма. При съмнение за инсулинова резистентност/ диабет /задължително се изследва инсулина.

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На мен това ми е ясно, но според лекарите нямам индикации, понеже съм слаба, с поднормено тегло, все ниска кръвна захар и ми казват, че няма проблем и не ми пускат инсулин... 🤨

# 18
  • Мнения: 2 593
Пуснете си го сама, т.е. платете си го. Има случаи и на слаби хора с инсулинова резистентност. Да, редки са, но се срещат.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В чужбина съм, тук няма лаборатории под път и над път...🤨

# 20
  • Мнения: 18 542
И аз съм слаба и моята захар падаше много (правех хипогликемии след консумация на много сладки храни на гладно), а в нормално време когато са ми изследвали захарта е била добре. Обаче тези хипогликемии, за мен означават, че инсулина ми е скачал до небето, за да имам след това такъв краш.

Понеже и аз не мога да се изследвам когато ми скимне, започнах нисковъглехидратен режим без изследване и от тогава се чувствам прекрасно. Няма озверяване от глад (прекален спад на кръвната захар) и хипогликемии вече дори да не ям нищо 48 часа. 

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз не ям много сладко и гледам да ограничавам въглехидратите.
Закусих хляб с пласт извара, колкото е филията дебела и отгоре кашкавал.
В 11 вече треперех...
Ядах барче от ядки и сушени плодове - нямах нищо друго под ръка, че бях навън.
На обед таратор и сладолед от извара и сметана с малини и без захар.
Вечеря настъргани тиквички с яйце и кашкавал на фурна.
Утре ще пробвам нещо мазно да ям за закуска.
Аз съм веге и това усложнява режима.

# 22
  • Мнения: 18 542
Увеличи си мазнините, за да ти държи сито. Щом ти прималява, значи захарта ти е паднала под нормалното, а ти е паднала, защото си яла хляба и си вдигнала много инсулина, който ти е смъкнал бързо КЗ.

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Само извара не мога да закусвам.

# 24
  • Мнения: 18 542
Може на закуска да хапнеш яйца с извара или намачкани със сирене и масло например. Естествено че само извара няма да те засити и да държи до обяд.
Аз не съм вегетарианец и не закусвам, та не мога да дам добри примери за закуска.
"закусвам" кафе с краве и кокосово мсало или сметана и кокосово масло и ми държи поне до 12 часа. В дните, в които пия две такива преди обяд, се храня чак към 14 часа.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Утре ще пробвам и аз едно мазно кафе 🤪

# 26
  • Мнения: 18 542
Ако имаш с какво да разбиеш мазнината и кафето, ще стане много по-вкусно. Мазнината става на пяна и не плува на повърхността, а и не се разделя ако си пиеш кафето бавно като мен.

# 27
  • Мнения: 1 781
Asyalein, в чужбина също има лаборатории, но трябва да си платиш допълнително. Ти точно обременяване си правила, но не са пуснали важното - инсулина. И аз съм слаба, с нормална КЗ и ... ИР. Та задължително инсулин се пуска при обременяването.

Ludmila , не е заключена темата : https://www.bg-mamma.com/?topic=1128553;topicrefid=19

# 28
  • Мнения: 12
Просто се хранете правилно,нито гладувайте,нито преяждайте и спортувайте!

# 29
  • Мнения: 1 781
То има разлика от "правилно" до "правилно". При ИР си има определен режим на хранене (Миоки хубаво го е обяснила).

Общи условия

Активация на акаунт