2 АЕГ "Томас Джеферсън" - тема 2

  • 59 641
  • 773
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 7 190
Те ги правят от училището, ама с предварително съгласие и после се отива до банката с родител.
Мисля Дидиа беше писала, че не е чак толкова задължително картата да е само към тази банка. Но на мене не ми се занимаваше с това миналата година.

# 661
  • Мнения: 249
Чува ли се нещо при вас за ротация, ДО от понеделник? За 10 клас нищо не са ни казали

# 662
  • София
  • Мнения: 3 029
Чува ли се нещо при вас за ротация, ДО от понеделник? За 10 клас нищо не са ни казали
Здравейте,
Бихте ли споделили мнения за паралелките с математика и физика?
Обучението по математика и физика сериозно ли е или основно се набляга на английския език?
Търся и отзиви за паралелката с информатика. Изучават ли някакъв програмен език там? Има ли сериозни преподаватели по информатика? Знам, че Донка Куновска вече не е там, има ли и други добри преподаватели?
Като цяло има ли добра дисциплина в училището, в класовете, има ли приятелска среда или по-скоро е състезателна?

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 09:53 от denizara

# 663
  • Мнения: 47 980
Моят е в паралелката с информатика. Не учат нищо по информатика. С руски език е. Средата е приятелска. Класът е сред най-малко елитните според преподавателите, защо, не знам. Повечето деца са искали специално този профил, не са попаднали там случайно.

# 664
  • София
  • Мнения: 3 029
Моят е в паралелката с информатика. Не учат нищо по информатика. С руски език е. Средата е приятелска. Класът е сред най-малко елитните според преподавателите, защо, не знам. Повечето деца са искали специално този профил, не са попаднали там случайно.

Благодаря Ви за информацията! Много странно, а какво правят по информатика тогава? На какво ниво е математиката? По другите предмети сериозно ли е обучението?

# 665
  • София
  • Мнения: 7 190
Обучението по трети и четвърти профил е във втори гимназиален етап - 11-ти и 12-ти клас.
Дотогава всички учат едно и също по всичко, без втория език.
Това е така във всички паралелки и училища с ИИЧЕ.

# 666
  • София
  • Мнения: 11 981
Не знаех, че във 2АЕГ има паралелка с профил информатика. Има с ИТ, което няма нищо общо с информатиката. 3-ти и 4-ти профил започват да се изучават едва във втори гимназиален етап /от 11-ти клас/, така че, дори и да имаше такава паралелка, няма как да учат нещо по информатика преди това. И това е така навсякъде.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 181
Потвърждавам, че профилът е Информационни технологии и Математика, не е с Информатика. Изучават как да работят с програми, а не как да създават програми. Сега с някаква 3 D работят - моята имаше да прави чайник. Преди това бяха задълбали в диаграмите и формулите в Ексел. Още не мога да кажа дали сме доволни, само 1 месец все пак е минал - за 11 клас става въпрос.

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 18:41 от Sunny bunny

# 668
  • София
  • Мнения: 3 029
Благодаря за отзивите!
Би било чудесно, ако има и отзиви от паралелката с физика.
Набляга ли се сериозно на математиката?
Иначе доволни ли сте от организацията в училището, дисциплината, средата в класа, отношението на учителите към децата?
Всяко мнение би ми било от полза.

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,

получихте ли ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА СЪГЛАСИЕ за тестване за Ковид?
какво мислите по въпроса:
1. Дали е достатъчен срокът за тест за антитела от 15:15 часа на 29.11.2021 г. до края на 30.11.2021 г.? Това е една от опциите за осигуряване на присъсвеното обучение:
"Наличие на валиден документ за преболедуване 
󠄅 Ученикът ........................................................................... отговаря на изискванията за присъствено обучение при осигурена здравословна среда – ваксиниран е/ преболедувал е COVID-19 преди по-малко от 365 дни/ има наличие на антитела, за което прилагаме  валиден официален документ. "

Също така не е включена опцията представяне на отрицателен резултат от бърз лабораторен тест като еквивалент на зеления сертификат. Същото е допустимо и вече се правим 164 Испанската.

# 670
  • София
  • Мнения: 6 672
Писах на зам. директорката, изпратила декларацията, че срокът за тест за антитела не е достатъчен, отговори ми да пусна декларацията, когато съм готова.

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 409
Писах на зам. директорката, изпратила декларацията, че срокът за тест за антитела не е достатъчен, отговори ми да пусна декларацията, когато съм готова.
благодаря за споделеното.

И възможността за представяне на отрицателен резултат от бърз лабораторен тест като еквивалент на зеления сертификат обсъждан ли е? Във Вашия клас или към директорката?

# 672
  • София
  • Мнения: 418
Срокът е удължен до 2.12.2021, изпратиха ни ново писмо. А ваксинираните си попълват отделно декларации, няма нужда да попълваме тази, ако децата са ваксинирани или имат сертификат за антитела.
Видях току-що и това - ако имате някое момиче, което е останало извън класирането - срокът е утре, включително ако иска вътрешен трансфер от друг клас в А клас. Simple Smile
има едно свободно място за момиче в 8а клас във Втора АЕГ - срок … е от 9 до 15 часа

# 673
  • София
  • Мнения: 6 672
munieka, не, не сме обсъждали нищо извън изпратеното.

# 674
  • Мнения: 8 062
След съобщението, което гласи "Попълнените декларации можете да ги изпращате тук." как се очаква да изпратим, като отговорите (дори лични) са забранени Thinking

ПП: Вече може да се отговори "лично"

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 10:27 от peneva_a

Общи условия

Активация на акаунт