На море в Турция - тема 62

  • 57 788
  • 726
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 765
Има няколко големи аутлета в Кютахя, ще ви е удобно да минете от там на връщане. Падат се точно на околовръстното като се връщате, по пътя са ви. Най-добре на връщане, че сервизите си тежат, качеството е отлично и е на ниски цени.

# 421
  • Мнения: 562
То си е направо задължително да спрете на мола в Кютахя. срещу него има една бензиностанция на Шел--уникално еспресо, до нея има ресторант за Кюфтета. Е няма такава вкусотия и имат и един леко лютив сос /прилича на нашата лютеница/ направо мозък, отнесох 4 буркана //жената не даде да взема повече/

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Скрит текст:
Тези тук ли са?
На връщане ще минем, затова искам да се подготвя малко. На идване беше през нощта и не обърнах внимание.

# 423
  • Мнения: 735
Здравейте, дали има някой резервирал Maritim Pine Beach през travelrepublic.ie дали е имало проблем с крайната цена?

# 424
  • Мнения: 3 638
Здравейте,
Тази година съм на почивка в Кушадасъ. Не знам чужд език (само малко руски). Интересува ме ще мога ли да се ориентирам с бусчетата да отида и да се върна до център на Кушадасъ. И още нещо - какви са цените за Ефес и Памуккале?

Аз съм по-бетер от тебе. Лани отидохме с жената до Новада в Сьоке и се върнахме, бъкел не знам английски, еле пък турски. Предишната седмица дъщерята дето знае английски не можа да отиде, още я подигравам. Спираш долмуша и му викаш центрум на шофьора, ще се ориентираш къде е центъра по гъчканицата. Ефес и Памука са от сорта на 25 ойро, обаче от местна турагенция, в хотелите ги дават за около 40.  Пък ако кажеш и в кой хотел си все ще има някой да ти каже и кой номер долмуш да хванеш.
Да добавя, че до Ефес можете да отидете и сами с такси от центъра, може и от хотела. За цените не знам какви са на такситата, но на мен в Ефес ми беше много интересно и времето с екскурзовода ми беше малко. Иначе добре разказваше, но ако искаш да спреш да се снимаш някъде, групата заминава, трябва да я гониш, изпускаш беседата, въобще голямо гонене беше. По-добре да си бяхме отишли сами и да си бяхме наели аудиогайд. Плюсът е, че екскурзията включва и къщата на Дева Мария, огромния минус, че те мъкнат после в някаква фабрика за кожени облекла на "модно ревю" и после се опитват да ти ги пробутат на безбожно високи цени, но най-абсурдното беше магазинът за чай, локум и т.н. ?!!! Не можах да повярвам на очите си колко много хора си накупиха от там локуми, в центъра на Кушадасъ има голям магазин с всякакъв вид локуми на по-ниски цени.
Памуккале - същата история, първо ни мъкнаха на кални бани в някакъв хотел, после ни макнъха в някаква фабрика и аз не помня за какво беше вече, но цените бяха също много завишени и то за Памуккале никакво време не остана. Там има няколко "езерца" достъпни за туристите и те шляпат насам натам по скалита, блъскат се, не можеш една снимка да си направиш на спокойствие. Направо побеснях честно! Моят съвет относно Памуккале е директно да прескочите локвите и да се разходите малко по-навътре. Като яхнах метлата, теглих една майна на екскурзовода, хванах мъжът ми под ръка и запрашихме да обикаляме само двамата и тогава вече се нагледах на красота, че и на спокойствие, понеже туристите се тълпят около въпросните локви.
Съжалявам само, че не влязох в извора на Клеопатра, за него се плащаше отделно, нямаше много хора вътре, но мъжът ми се запъна като магаре на мост, че той там няма да влезе и на мен не ми се шляпаше вътре сама.

# 425
  • Мнения: 539
То си е направо задължително да спрете на мола в Кютахя. срещу него има една бензиностанция на Шел--уникално еспресо, до нея има ресторант за Кюфтета.


Това ли е МОЛ-а?
https://www.google.bg/maps/place/Sera+K%C3%BCtahya+AVM/@39.43486 … .99495,677m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14c94937ce85ce31:0x839177f4f938e6f1!8m2!3d39.434817!4d29.9963457

# 426
  • Мнения: 735
Дали има някой пътувал Истанбул-Анталия с турската Atlas? Или изобщи някой резервеитал от сайта на компанията? Че на мен не ми се получава резервацията...

# 427
  • Мнения: 562
То си е направо задължително да спрете на мола в Кютахя. срещу него има една бензиностанция на Шел--уникално еспресо, до нея има ресторант за Кюфтета.


Това ли е МОЛ-а?
https://www.google.bg/maps/place/Sera+K%C3%BCtahya+AVM/@39.43486 … .99495,677m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14c94937ce85ce31:0x839177f4f938e6f1!8m2!3d39.434817!4d29.9963457

Да това е

# 428
  • Мнения: 430
[Да добавя, че до Ефес можете да отидете и сами с такси от центъра, може и от хотела. За цените не знам какви са на такситата, но на мен в Ефес ми беше много интересно и времето с екскурзовода ми беше малко. Иначе добре разказваше, но ако искаш да спреш да се снимаш някъде, групата заминава, трябва да я гониш, изпускаш беседата, въобще голямо гонене беше. По-добре да си бяхме отишли сами и да си бяхме наели аудиогайд. Плюсът е, че екскурзията включва и къщата на Дева Мария, огромния минус, че те мъкнат после в някаква фабрика за кожени облекла на "модно ревю" и после се опитват да ти ги пробутат на безбожно високи цени, но най-абсурдното беше магазинът за чай, локум и т.н. ?!!! Не можах да повярвам на очите си колко много хора си накупиха от там локуми, в центъра на Кушадасъ има голям магазин с всякакъв вид локуми на по-ниски цени.
Памуккале - същата история, първо ни мъкнаха на кални бани в някакъв хотел, после ни макнъха в някаква фабрика и аз не помня за какво беше вече, но цените бяха също много завишени и то за Памуккале никакво време не остана. Там има няколко "езерца" достъпни за туристите и те шляпат насам натам по скалита, блъскат се, не можеш една снимка да си направиш на спокойствие. Направо побеснях честно! Моят съвет относно Памуккале е директно да прескочите локвите и да се разходите малко по-навътре. Като яхнах метлата, теглих една майна на екскурзовода, хванах мъжът ми под ръка и запрашихме да обикаляме само двамата и тогава вече се нагледах на красота, че и на спокойствие, понеже туристите се тълпят около въпросните локви.
Съжалявам само, че не влязох в извора на Клеопатра, за него се плащаше отделно, нямаше много хора вътре, но мъжът ми се запъна като магаре на мост, че той там няма да влезе и на мен не ми се шляпаше вътре сама.
[/quote]

Благодаря за информацията. Дано имаме късмет с времето. Ние сме от 15 септември. Ще пътуваме с автобус и това също ме притеснява. Чувала съм, че става мого студено в автобуса.

# 429
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Споделям какво решихме за нашето пътешествие до Сиде - петък 24часа , тоест първите часове на събота потегляме към Истанбул  от Бургас. Минаваме през новия мост Осман Гази и нощуваме в Бурдур.
На сутринта - посока Kamelya k club  Simple Smile !

Приемам критики, насоки и съвети, смятам още една застраховка да направя , нищо , че имаме допълнителна  здравна.
За на връщане ще е  друг маршрута , но има време  Simple Smile

# 430
  • Варна
  • Мнения: 765
Споделям какво решихме за нашето пътешествие до Сиде - петък 24часа , тоест първите часове на събота потегляме към Истанбул  от Бургас. Минаваме през новия мост Осман Гази и нощуваме в Бурдур.
На сутринта - посока Kamelya k club  Simple Smile !

Приемам критики, насоки и съвети, смятам още една застраховка да направя , нищо , че имаме допълнителна  здравна.
За на връщане ще е  друг маршрута , но има време  Simple Smile
Бурдур е малко градче, минавали сме няколко пъти през него, единият път дори се разходихме из града. Беше първия път с надеждата да седнем на кафе и хапване за почивка по пътя. Ами не стана, градчето е наистина много малко, въпреки че като площ на картата изглеждаше голямо, няма мол, освен езерото няма и какво да се гледа особено. А за езерото, опитхаме се да слезем до него, но долу в ниското до езерото са разположили индустриалната зона ... Пообиколихме и се върнахме, не беше това което си представяхме. Нямам идея какво ще правите цяла вечер на подобно място. Ако все пак искате там, може би трябва да отидете в южната част покрай езерото, където има 2-3 парка и става повече за почивка.
Погледнете Испарта като вариант, пак е на същото разстояние, но е по-голям град, има повече магазини и заведения, и мисля че има и мол. По спомен имаше старбъкс, но това само по карти сме го гледали, не ни се е случвало да минем през града.
Също по-добър вариант е и Еирдир, на едноименното езеро. Разгледайте го, по-туристическо е.
Реално доколкото разбирам нощувката по пътя нататък е защото имате 1 ден повече свободен, а не заради дългия път.
Колкото до застраховките, досега нито веднъж не ни се е налагало да ги ползваме, а всеки път си правим. Просто не ни се е налагало, морето е много по-чисто от нашенското, просто защото е широко и хората не са натъпкани един върху друг. Но е добре да имате де.

# 431
  • София
  • Мнения: 1 415
Цитат
Да добавя, че до Ефес можете да отидете и сами с такси от центъра, може и от хотела. За цените не знам какви са на такситата, но на мен в Ефес ми беше много интересно и времето с екскурзовода ми беше малко.

От Палм Уинкс Ефесус преди години с такси до центъра на Кушадъсъ ни взеха 30 лири, до Ефес и къщата на Дева Мария се подгответе за минимум 100тина лири в двете посоки

# 432
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте. Може ли да ми кажете хубав мол в Анталия и магазин LC WAIKIKI.

# 433
  • Мнения: 562
във всеки мол има LC WAIKIKI и не само и по курортите имат магазини.
Ние сме доволни от тези двата ÖzdilekPARK Antalya Mall и TerraCity
били сме и в Mall of Antalya но не сме очаровани от него

# 434
  • София
  • Мнения: 281
във всеки мол има LC WAIKIKI и не само и по курортите имат магазини.
Ние сме доволни от тези двата ÖzdilekPARK Antalya Mall и TerraCity
били сме и в Mall of Antalya но не сме очаровани от него
Много благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт