Супер изгодни оферти за празното БГ море?

  • 5 599
  • 47
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 682
Здравейте,

Понеже постоянно чета за празното БГ море (потвърдено и от завърнали се познати), се чудя дали хотелиерите ще опитат да запълнят местата със супер изгодни Last minute оферти.
Моля, споделете на какви добре намалени цени, сравнено с миналата година, сте попаднали!
Виждате ли реални намаления? Бих планирала второ море, ако наистина има нещо изгодно Simple Smile

# 1
  • Мнения: 613
Здравей. С миналата година не мога да сравня, не бяхме в България, но тази ще сме. Вчера резервирахме хотел в Св. Константин и Елена - Romance Splendid and Spa. Цената е 1258 лв. за трима -  двойна стая с доп. легло, full board, non refundable. Отзивите в букинг са доста добри. Това, което видях на снимките, също ми хареса. Като за четири звезден хотел смятам, че е много добра цената. Дано не останем разочаровани.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 682
За какъв период е тази цена? С храна ли е?

# 3
  • Мнения: 613
 Извинявай.... За 7 нощувки със закуска, обяд, вечеря.

# 4
  • Мнения: 46 403
Първото ни море мина и празни плажове не видях, дори ми се сториха по-пълни от миналата година, поне тези, които посетихме - Варна, Кранево и Албена.

Иначе не ходим на хотел, наемаме апартамент. Цени 65 лв. за хол с бокс и спалня до Морската градина във Варна и 140 лв. за хол с бокс и 2 спални на самия бряг в Поморие (до станцията на Софарма). Няма спад на цените в сравнение с последните 2-3 г. Понеже питах и за други дати за наши познати, включително поверих още 3 апартамента, които по принцип обикаляме - няма никъде места, всичко е заето плътно за сезона.

Затова за мен приказките на журналистите  са градски легенди, по-скоро става дума за сива икономика, затова официално няма туристи...


# 5
  • София
  • Мнения: 5 132
В момента доста мои познати са на Южното Черноморие и също отричат да е празно, напротив. С постоянното затопляне родното море си се напълни.
Празно или не, няма особено изгодни оферти, нито пък спад на цените, и моят съвет е да не чакате последния момент. Аз направих тази грешка, дълго време умувах, сравнявах, избирах. Е, вече имаме запазен хотел, но е лек компромис. Ако сте си набелязали нещо или поне сте сигурни какво търсите от почивката си - не се колебайте.
Ще мине много време, докато родните хотелиери се научат що е то истински last minute оферти и имат ли те почва у нас.

# 6
  • Мнения: 888
Според мен много избързаха със заключенията с "празни плажове", защото обожават да правят драми.Юни винаги е бил рисков за море.Българският сезон е много по-кратък в сравнение с южните части на Гърция, Италия, Испания.
Помня, че моето семейство ходихме на Черно море късен Юли- ранен Август.
Плюс това не всеки си позволяваше почивки като сега и ако всички се юрнат на малката ни плажна ивица, ще стане пренаселено.Хубаво е да има баланс и хората да се пръстат и по Гърция, Турция, Испания.
Колкото до въпроса -Манталитетът на българския хотелиер не би му позволил да намаля цени и да се "прецаква".Същото е по пазарите-утре ще изхвърли развалени плодове, но днес няма да ги намали Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 30 079
Сензации да има, това е цялата работа.
Аз от м. юни съм на море и не съм видяла пустеещи плажове. Сезонът в БГ е кратък, м. юни е колеблив. Много хора предпочитат да не рискуват. И обратно- тези, които обичат прохлада, без огромни жеги, а показващо се и скриващо се зад облаци слънце, бяха на плажа още в началото на м. юни, под чадър и с книга в ръка. Препръскваше на моменти, стъмни се, после пак стане слънчево и така. Даже заведенията още не бяха отворили. Голяма драма стана за нищо.

Все едно да си правим изводи за гръцкото море от снимката и клипа на българите, които режат домати, салам и хляб на плажа и ядат.

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Днес се прибрах от Бургас,с ММ,детето и братовчедката изкарахме 9 дни с 8 нощувки като си наехме апартамент на центъра за около 100 лв на вечер (не знам точната цена,понеже ММ плаща и не ми казва колко,а аз не му държа сметка). Ходехме всеки ден на централния плаж,цена за чадър 1 лв и 20 ст,за шезлонг пак толкова.Вечерята ни излизаше около 10 лв за всички,т.к.ходехме на едно място с домашна храна,където след 20 ч.цената спада на половина.Общо взето хранодена ни излизаше около 40-45лв за трите хранения,като не сме се лишавали от нищо,а няколко вечери готвих...Но нямаше много хора като предните години-което на мен ми харесва.Ходихме и на разходка до Созопол-там беше пълно, но пък плажът там е малък и винаги е така...Има много руснаци и англичани...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 682
Празно или не, няма особено изгодни оферти, нито пък спад на цените, и моят съвет е да не чакате последния момент.

Не съм се изразила правилно - аз морето и планината ги запазвам още от декември Laughing Тази година, всъщност, закъснях за морето, едва през март резервирах в Гърция, защото чаках другите от компанията и ми беше "на тръни", че съм закъсняла толкова Satisfied
Идеята ми беше дали има оферти, които са наистина силно намалени и изгодни, спрямо предния сезон, не държа да е евтино, а просто да е оферта Innocent Замислям се за трета почивка, ако намеря такива.
В интерес на истината гледах Дюни, Албена - места, които харесваме и действително виждам, че са обявили някакви намаления, затова се зачудих дали има наистина изгодни оферти. Този хотел, споменат по-горе, също не звучи никак зле на тази цена.
А иначе нещата с морето все пак не са много преувеличени - в темата за Албена се споделят впечатления от полу-пълни хотели, познати също се върнаха от хотел, в който ходят всяка година и е било необичайно празно. Четох, че хората масово са се ориентирали към квартири в големите градове - Варна, Бургас и там си е натоварено, но някои курорти са останали полупразни.

# 10
  • Мнения: 46 403
По принцип юни и първата половина юли никога не са били силен сезон. Ако за тогава става дума, нормално е да е имало места. За август не вярвам да има празно.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 976
Днес вечерта се върнах от нашето море след двуседмична почивка. Хотелът и плажовете бяха пълни, не бих казала, че има драстичен отлив. За оферта не мога да споделя, на БГ черноморие почивам през юли и запазвам няколко месеца по-рано.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 079
.......
А иначе нещата с морето все пак не са много преувеличени - в темата за Албена се споделят впечатления от полу-пълни хотели, познати също се върнаха от хотел, в който ходят всяка година и е било необичайно празно......
Активният сезон в БГ (особено по Северното Черноморие) започва след 10 юли. Ако са ходили през юни, много ясно, че няма да са пълни. Затова и офертите през юни и септември са по-изгодни.
Аз бях точно през юни и споделих по-горе, че дори и заведенията не бяха отворили. Подготвяха се за сезона- редяха чадъри, шезлонзи, ковяха навеси над баровете и т.н. На плажа бяхме една шепа хОра. Времето беше променливо. Изобщо е рисковано да си през юни и септември на море в БГ.
През последните две седмици, ако закъснея, трудно си намирам място.

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 4 267
Аз запазих точно заради намаленията - иначе нямахме намерение изобщо да почиваме тук, още повече през август. 5 нощувки ОИ - Бела виста - Синеморец -  възрастни - средата на август - 640 лв.
За тези пари мога да си направя експеримент. Peace
Една почивка в повече винаги е добре дошла.  Grinning

# 14
  • Мнения: 504
Wild_rabbit  от къде резервира на такава цена? Ако е за двама възрастни, на човек по 65 лв в средата на август? Никъде не виждам чак такива намаления.

Общи условия

Активация на акаунт