Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 юли 2019, 20:59 ч.

9ФЕГ- 3

• 9 335
  • 289
  •   2
Отговори
# 240
  • Sofia
Е аз за другото питах повече Grin За ФЕГ - нищо лошо. За ФВС стана дума - нещо слаби оценки имал синът.

# 241
  • Sofia
Аз ще съм признателна, ако имаш интересна информация за Гренобъл. Предполагам, че става въпрос за висше образование там!?

# 242
Чакайте, може да са две срещите, защото определено не съм с момче, а тя е на среща Stuck Out Tongue Closed Eyes  Smile Thinking
Ааааа, ето къде бил скрит ключа от палатката. Не можах да спя тази нощ от чудене кой е ходил в Парадайс, при положение, че моят син не е Wink
Ами да ни четат  Simple Smile  Поне да ги похвалим, че са много социални, комуникативни и бързо се ориентират в обстановката. Ако са така усърдни и с френския, хич няма да ги мисля! Не зная дали и в другите училища осмокласниците си правят срещи в поредни дни, че някои дни и по няколко Two Hearts Simple Smile
Моят син имам чувството, че всеки ден се среща с някой от френската. Сладури!

# 243
  • Sofia
Аз ще съм признателна, ако имаш интересна информация за Гренобъл. Предполагам, че става въпрос за висше образование там!?

На мен ми беше любопитно, защото когато редихме желанията, след двете немски синът ми настояваше за френската (не третата немска). Питах го какво ще прави с този френски и той отговори, че ще учи във Франция. Обаче от познати съм чувала, че там излиза доста по-скъпо, отколкото в Германия или Холандия например, а ние не разполагаме с кой знае какви възможности Grin

Та младежът на тези познати е записал инженерна специалност там. В края на 12 клас е държал изпит към Френския културен институт за ниво (не знам всички ли го държат или който пожелае). Кандидатствал е в няколко университета във Франция - всичко сам си е писал, сам е избирал (отхвърлил е някои оферти). Таксата за семестъра, която споменаха, ми се видя супер нормална - сто и няколко евро. Дано правилно съм разбрала, че е на семестър, не на месец, но дори и на месец да е, пак е ОК. Дошъл ред на мястото за живеене. Градът явно се препитава от отдаване на квартири под наем на студенти. Някаква дама от Френския институт помагала в намирането на място за живеене срещу комисион. Та срещу договор и първоначални 100Е тази дама предоставя офертИ  - ако не харесаш нищо, трябва да предостави още. Ако се хареса нещо, се сключва договор и се плащат още 100Е комисион. Дамата е дала само една оферта, но майката настояла за споменатите в договора "офертИ". Дадена им била още една оферта - и двете в едно и също частно общежитие с оскъден брой снимки. Със свито сърце приели втората оферта, но на място стаичката се  оказала много прилична, чиста, самостоятелна баня с ВЦ, месечен наем към 500Е. Момчето от 3 седмици е там, не плаче, не напира да се връща Grin В общи линии това запомних.

# 244
Момичета, следването във Франция е интересна възможност и далеч не толкова скъпа, не ми е ясно защо битува обратното мнение... Аз съм защитила докторат във Франция (3-e cycle) и впечатленията ми са за съвсем нормални семестриални такси Simple Smile Общежитията са на “немски цени”. В Гренобъл, където бях на постдок, съм живяла около 3 години, при това семейно и мога смело да кажа, че преди около 15-тина години беше много приятно място за живеене. Ако искате да питате нещо конкретно за университета там, може и на лс Simple Smile

# 245
Какво стана с родителските срещи, харесахте ли си класните?

Ще ходите ли на официалното откриване на 16ти?

# 246
  • София
Нашият класен иска децата да бъдат в класната стая към 9 и 15.Което обезмисля ходенето ми.Откриването е от 10 ч., няма смисъл да стоя навън.

# 247
класната много ми хареса
ще ходя на 16.09

пп сега се прибрах от родителска среща  - до сега не съм имала толкова хубава рс Grinning

# 248
класната много ми хареса
ще ходя на 16.09

пп сега се прибрах от родителска среща  - до сега не съм имала толкова хубава рс Grinning
И на мен много ми хареса. И класната, и родителската. Дано по-често правят Simple Smile

# 249
  • София
Учене му е майката 😀, иначе нашият е класен. Учебниците ще ги вземе другата седмица. Чудех се дали да купя граматиката? Каза че не е задължително, но все пак.... вашите учители, какво казаха?

# 250
нашата класна събираше пари и за граматика
каза да не бързаме с речниците, тях можело към края да учебната година, преди това не били много необходими

# 251
При Коцев ли сте Joy

# 252
  • София
Д паралелка е при Аксиния Иванова.
Много симпатична и добра жена ми се видя, надявам се децата да я харесат и добре да им преподава.
На някой от 9 клас не е ли била класна!? Каза, че за втора година ще е с осми клас.

Мамешко-родителско-мамешката среща мина супер.
15 броя мама пи бири и похапва в Халбите до късно.

Въобще вчера останах с много приятни емоции.
След това сънувах как alegra (в съня ми беше класната) ми чете дума ни френски Simple Smile

maman_ours, и аз имам като твоето инфо.
Игривата, на теб какво ти пречи да отидеш в 10? Ние снощи си казахме до 16-ти, но и аз не знам още дали ще ходя.

# 253
  • София
Аз сега прегледах списъка с учебниците за 9 клас и забелязах,че само по химия има френски учебник. По другите предмети няма още учебници или няма да ги учат на френски?

# 254
  • София
Да, Хепи, що? Кофти ли е?

Общи условия

Активация на акаунт