9ФЕГ- 3

  • 25 851
  • 745
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 094
Е как ще обърнат точките в оценки?

# 316
  • София
  • Мнения: 5 362
Е как ще обърнат точките в оценки?

Нямаше ли формула?

# 317
  • Мнения: 11 818
Разпечатах заявлението за стипендия, но и на мен не ми е много ясно, мислех да звъня във вторник за подробности. Отделно, че дъщеря ми няма навършени 14 и лична сметка, и исках да питам дали по-късно може да се добави, когато й направим, за да не я сменяме. Така или иначе тук беше споделено, че няма да започнат да се изплащат веднага.

Класната ни е като на Сънчо и действително към момента не настоява да учат взетите думи. Но дъщеря ми ги поучваше, решила е да ги доучи и в почивните дни (за писане в колонка не бях чувала, ще й предложа). Вчера им дадоха учебниците по френски и граматиката.

Другата седмица знам, че ще имат входно ниво по БЕЛ. Математика нямаха тази седмица, а ми се искаше да знам дали трябва да се купи още нещо освен учебника, някой знае ли (при Петранка Димитрова)?! Ще правя нова поръчка и..

Дъщеря ми като цяло се адаптира бързо, първите два дни беше леко ошашкана, но следващите два бързо влезе в релси и вече мога да кажа, че е още по-влюбена в езика. Дори по повод това, че вече имало гаджета от 8-мите класове, каза, че въобще не иска да се влюбва точно сега, а да си учи. Simple Smile Харесва си класната (нищо, че също малко се чудеше на неясните изисквания), класа също, макар да не са се опознали още добре, общува си и с деца от другите класове.  Надявам се все с такова желание да учи и ходи на училище.

# 318
  • Мнения: 976
Да се допълня: в колонка е по-лесно и по-прегледно, не се изяждат лесно букви. Но думата задължително с член отпред, за рода й.
   И в началото вие можете да им казват е думата на български, те да я пишат на френски, дори без вие да знаете езика, иначе без помощ е трудно. Английски са хванали от малки "от въздуха", но тук трябва учене съзнателно.

# 319
  • Мнения: 4 073
Класната обясни така - тъй като това са целеви средства, няма как да има за всички с успех над 5:50, защото в първия срок на осми клас повечето приети са с такъв успех. Затова се взимат предвид бала. И примерно (наистина съвсем примерно, не е давала точни цифри) има 50 стипендии, прави се класацията по бал плюс общ успех и докъдето стигнат. Тя самата каза, че не е много сигурна кое как е точно, но това бил механизмът.
Каквото и да е, срокът е другата седмица.
Аз днес ходих в моята банка, обясниха ми как се вади карта, искат и служебна бележка или ученическа лична карта за потвърждение, че детето учи.
Сиси, и аз вчера разпечатах документите, ами гледам, че в мястото за IBAN  не е упоменато на чие име е сметката. Мисля, че може да е на родителя, но за всичко това трябва да се пита.
Иначе, обадих се вчера на дъщеря ми и е отишла да си вземе служебна бележка, съвсем лесно и бързо е станало.

# 320
  • Мнения: 11 818
мартеа, благодаря! Heartpulse Т.е. подаваме, пък после ще видим. Може и аз да отскоча до банката..

Аз й предложих още един метод за учене на думи, който съм ползвала преди години, а и тя самата като беше малка с английския. Само за някои определени думи (изостанали, нанаучени добре, по-трудни)  - написва си ги на малки листчета, от едната страна на френски, от другата на български. Напъхва си ги по джобовете, раницата и като пътува или върви (може и вкъщи докато върши нещо друго) - да си ги вади, поглежда и така докато научи думата и хвърли листчето.

# 321
  • Мнения: 253
Сиси,  при Петранка Димитрова е детето, трябва ти само учебната тетрадка към учебника, друго не е искала.

Не знам защо не сте имали часове, Г клас имаха при нея.

# 322
  • Мнения: 672
За стипендиите и банковите сметки.
В някои банки - не знам, може във всички да е така, не съм проверявала - има младежки сметки, които са с преференциални условия. В друго училище, преди няколко години, бяха открили такива сметки на децата, получаващи стипендия. Може би си струва да се проучи в момента как е.
Ако има вариант да се случи това, за което Сиси пише - за по-късно прилагане на номера на сметката при ненавършили 14 деца - би било много удобно.

# 323
  • София
  • Мнения: 6 094
Класната обясни така - тъй като това са целеви средства, няма как да има за всички с успех над 5:50, защото в първия срок на осми клас повечето приети са с такъв успех. Затова се взимат предвид бала. И примерно (наистина съвсем примерно, не е давала точни цифри) има 50 стипендии, прави се класацията по бал плюс общ успех и докъдето стигнат. Тя самата каза, че не е много сигурна кое как е точно, но това бил механизмът....
Аха, схванах.

# 324
  • София
  • Мнения: 1 109
Разбираемо е ,че нямат пари за стипендии над  5.50, но обикновено втория срок пада бройката поне наполовина., ако не и повече.

# 325
  • Мнения: X
При мен в Школо.бг продължава да не се вижда Френската.

# 326
  • София
  • Мнения: 1 109
При мен в Школо.бг продължава да не се вижда Френската.
Аз виждам само шести и седми клас и старото училище.

# 327
  • София
  • Мнения: 304
От Школо казаха да не ръчкам и да не пришпорвам нещата. Всичко щяло да стане, ама полекичка докато интегрирали Френската и проблемът с това забавяне бил при училището.

Някой може ли да ми обясни малоумщината, поне според мен, всяка седмица да са с различна програма. Добре, че не ги въртят 1 и 2 смяна всяка седмица. И все още на сайта им виси програмата за миналата година. Организационно е много зле училището, надявам се в учебен план да са по-добре.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 17:09 от AnMary

# 328
  • Мнения: 35 962
в повечето ЕГ е така заради системата с блоковете
ще се справят децата като всички преди тях, не е някаква драма

# 329
  • Мнения: 47 981
Организационно е не зле, а мега зле. Това още нищо не е. Ама ще се оправят, спокойно Hug

Общи условия

Активация на акаунт