9ФЕГ- 3

  • 25 727
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Оооо, моят е най-най-най енергоспестяващото чудо на света, за което можеш да се сетиш, ама пък не е свикнал мама вместо него да нещоситам. Аз май съм по-голям мързел и от него Wink
Хепи, шъъъъъът, остави ни още малко да се покефим.

Нашите днес с първо контролно.

# 346
  • София
  • Мнения: 304
Stuck Out Tongue
Оооо, моят е най-най-най енергоспестяващото чудо на света, за което можеш да се сетиш, ама пък не е свикнал мама вместо него да нещоситам. Аз май съм по-голям мързел и от него Wink
Хепи, шъъъъъът, остави ни още малко да се покефим.

Нашите днес с първо контролно.
Upssss, довечера ще видим. Има самостоятелни деца, има и такива дето са си свикнали да и им е по-лесно, а най-вече на мен хич не ми пречи Simple Smile))))))))))))))))) Да му мисли този дето ще я вземе Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 347
  • Мнения: 47 963
Спокойно, аз в събота ще зареждам карти, да видим...обичайно хората са наясно, че училищата дремят и не се заяждат...много...Wink А и моята е вече на 18 и дефакто трябва да докажа, че учи, иначе си е възрастен ...та ми е важна картата, ама...

# 348
  • Мнения: 4 066
Тъй като бях предвидила това, нямах никакъв проблем да заредя картите и на двете деца на 10 септември със старите карти.
Карта за градски транспорт без никакъв проблем се издава и със служебна бележка, издадена от училището. В петък ни трябваше такава по друг повод, детето си взе безпроблемно такава от канцеларията, самО, в рамките на едно от малките междучасия.
Вероятно може и да има пропуски в организацията на училището, тепърва ще видим това. Мисля, обаче, че в този случай организацията куца при вас.

Да споделя нещо за документите за стипендии, което може би ще ви е полезно.
Първо, от банката ни поискаха служебна бележка, че дъщеря ми е ученичка там. Детето си взе такава от канцеларията, издадоха й я на момента. После от канцеларията са изискали при подаване на документите служебна бележка от банката, която да упоменава изрично IBAN на детето и че то е титуляр. Ако тепърва издавате дебитна карта, поискайте си тази служебна бележка при подаване на документите, за да не се налага да ходите допълнително.

# 349
  • Мнения: 47 963
А аз, винаги предоставям моя айбан и декларация свободен текст, че е на родител
Няма никакви проблеми.

# 350
  • Мнения: 4 066
А аз, винаги предоставям моя айбан и декларация свободен текст, че е на родител
Няма никакви проблеми.

Моята девойка обаче иска да си има карта. Ами не е лошо, да свиква.

# 351
  • Мнения: X
Мерси, Хепи. И аз мислех да дам моя IBAN, синко се съгласи. Няма кой да тича сега и за вадене на карта. Догодина, евентуално, лятото.

# 352
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря за информацията за сметката. На този етап не мисля, ако няма зор, да вадя карта.

Споделете как върви френският в осми клас?
И при вас ли всичко е на френски, без превод?
Граматиката на френски ли я обясняват?

# 353
  • София
  • Мнения: 5 361
Сънчо, не съм се сетила да го питам за това. А пък и той не се е оплакал.Иначе от това, което преговаря в почивните дни са взели месеци, дните от седмицата, числа и някакви основни изречения. Отделно думи, които той преписа по 5 пъти.

# 354
  • Мнения: 47 963
Бях извадила карта на нейно име, но сметката дефакто е моя
То същото де. Пак пишеш декларация. Просто не мисля, че под 18 са им изтрябвали карти и прочие Simple Smile
Точно днес си взе своя, но вече има 18 години Simple Smile
Да не се шокирате, аз лично получавам от ФЕГ превод на Стипендий Joy

# 355
  • Мнения: 264
Благодаря за информацията за сметката. На този етап не мисля, ако няма зор, да вадя карта.

Споделете как върви френският в осми клас?
И при вас ли всичко е на френски, без превод?
Граматиката на френски ли я обясняват?

Аз като цяло до момента съм доволна от организацията. Все пак ми се струва рано да се правят изводи. За часовете по френски по оскъдната информация, която успявам да получа (изкопча, изтръгна...) мога да заключа, че протичат изцяло на френски с изключение на граматическите правила. В отговор на плахия си въпрос, а, госпожата на френски ли ви обяснява граматиката, получих възмутен поглед и бях попитана как се очаква да разберат правилата, ако им се обясняват на френски. Оттук заключих, че ги коментират на български. Simple Smile
Цялата минала седмица имам чувството, че беше посветена на фонетиката, тепърва очаквам да наберат скорост с натрупването на лексикален запас. Запитах лекичко, учите ли думи, отговорено ми бе, че учат изречения Simple Smile
Изобщо, картината е динамична и с интерес я следя, благодаря, че споделяте.
Иначе за картата -  все още няма да правим на нейно име, ще стане на 14 след три месеца, затова попълнихме декларацията със сметка на родител.

# 356
  • Мнения: 47 963
Момичета, школо щял да тръгне чак края на октомври Simple Smile Няма директор и секретарка в момента,за картите.

# 357
  • София
  • Мнения: 304
Момичета, школо щял да тръгне чак края на октомври Simple Smile Няма директор и секретарка в момента,за картите.
Тези май верно са дъно oт към организация Grinning Grinning Grinning

# 358
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета, школо щял да тръгне чак края на октомври Simple Smile Няма директор и секретарка в момента,за картите.
Тези май верно са дъно oт към организация Grinning Grinning Grinning

Те досега са били с office 365, не знам откъде е този напън да се сменя електронната система..., но е външен.
Така че не е много ясно във ФЕГ ли е причината или в Школо.бг.

за картите вече нищо не мога да кажа.

# 359
  • Мнения: 47 963
Имаха си техен дневник преди, и аз не знам какъв е проблема сега
Факт, че и в другото училище на другото дете просто имам достъп, и нищо повече. Класната снощи разказа какво е качила и какво не...никой от нас не виждаше нищо от това Simple Smile
Абе...са сме живи и здрави, cest la vie Joy

Общи условия

Активация на акаунт